Teisėjai-kas tokie ir kaip jie teisėjauja - diskusija

Diskusijos apie modelių vertinimą ir teisėjavimą stendinių modelių konkursuose.
#

Teisėjai-kas tokie ir kaip jie teisėjauja - diskusija

Standartinė Tamosis » 2011 Bir 21 (Ant) 15:23

Sveiki.

Čia siūlau išsakyti savo mintis apie teisėjus, kas jie turėtų būti ir ar tai įmanoma įgyvendinti ir kaip įgyvendinti? Taip pat ar reikia organizuoti teisėjų paruošimą, galbūt pasidaryti teisėjavimo knygeles kiekvienam teisėjui, kur bus registruojama kur jis teisėjavo ir panašiai.

Laukiam nuomonių.
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjai-kas tokie ir kaip jie teisėjauja - diskusija

Standartinė Tamosis » 2011 Bir 21 (Ant) 15:57

Išsakysiu ir aš savo mintis dėl teisėjų.

Pabrėšiu tai, kad mano mintys paremtos realia egzistuojančia situacija, kiek teko susidurti konkursuose ir teisėjauti pačiam.

Pradėsiu nuo problemų identifikavimo:

1. Niekas nenori teisėjauti, nes po to susiduria su įvairiais priekaištais iš dalyvių pusės - neva teisėjauta labai neteisingai ir kažkas, kuris turėjo laimėti, nelaimėjo. Taip pat teisėjai kaltinami savo modelių dirbtiniu iškėlimu virš kitų modelių, nors Vilniaus konkurse teisėjai savo modelių ir niekada nevertino.

2. Didelis teisėjų trūkumas.

3. Nevisada įmanoma susirnkti teisėjus, kurie teisėjautų toje srityje, kurioje patys ir modeliuoja. Čia geriausia padėtis su aviacija, nes teisėjai yra Kauniečių aviamodeliavimo klubo Sparnai 72 nariai. Kitur jau kaip pasiseka surinkti ir kiek atsiranda norinčių.

4. Nėra teisėjų paruošimo sistemos.

5. Nėra detalaus kiekvieno vertinimo kriterijaus aprašymo, kas galėtų sudaryti galimybes teisėjus ruošti.

Sprendimai - vėlgi atsižvelgiant į realią situaciją.

Kadangi Lietuvoje konkursai dar nėra gausūs, taip pat nėra ir nepriklausomų teisėjų. Kažkas sakė, kad teisėjams reikėtų mokėti, tada jie teisėjautų. Galbūt bet dėl to netaptų nepriklausomi. Todėl nori nenori - teisėjai bus iš modeliuotojų tarpo. Aš asmeniškai manau, kad teisėjavimas - naudingas dalykas kiekvienam modeliuotojui, nes tada jis pats pradeda geriau matyti kitų, o tuo pačiu ir savo modelių trūkumus. Taip pat manau, kad tai, kad teisėjavime dalyvauja asmenys, kurie savo modelius išstato konkurse nėra nieko ypatingai blogo, tiesiog dabar tokia situacija, kad kitaip neišeina. Todėl šios problemos sprendimo būdas - teisėjas nevertina savo modelių arba, dar geriau, išviso nevertina tos kategorijos, kurioje yra jo modelis (iki šiol buvo taip, kad nevertino savo modelio. Man asmeniškai paskutinio konkurso metu teko vertinti laivus iš kartono padarytus, mano Monitor Gdanski laimėjo II vt. ir aš pats tos kategorijos modelių nevertinau).

Teisėjų trūkumas. Čia yra didelė problema, nes kuo toliau, tuo mažiau norinčių teisėjauti. Aš siūlyčiau nebijoti teisėjauti, nes taip darote paslaugą kitiems ir tuo pačiu sau :) galbūt šią problemą padėtų išspręsti aiškūs vertinimo kriterijai ir dar aiškesnis jų aprašymas.

Galbūt būtų visai verta pradėti organizuoti teisėjavimo kursus. Tiesiog paruošti taisykles, vertinimo kriterijus ir organizuoti pasisėdėjimus prie modelių ir jų vertinimo.

Taip pat galima būtų parengti ir tokią teisėjų ruošimo programą (mokymo programų ruošime turiu patirties, galiu kažką suburt, po visuotinio aptarimo). Galima būtų nustatyti teisėjų kategorijas, apibrėžti jų kvalifikaciją, išduoti kursų baigimo pažymėjimus ir panašiai.

Pvz. Lenkijoje teisėjai turi knygeles, kuriose daromi įrašai apie tai kokiuose konkursuose jie teisėjavo. Gal ir mums tokių reikėtų?

Manau, kad tikrai reikia paruošti kuo detalesnius vertinimo kriterijus. Jeigu tai padarytume, gal vertinimas nebebūtų toks baisus. Tiesiog nepatyrusiam vertintojui būtų aišku, kad:

Dekolės yra priklijuotos gerai tada kai:

nėra taip vadinamo silvering efekto, jos atrodo ne kaip dekolės o kaip dažyti užrašai,
jos priklijuotos nekreivai ir simetriškai,
nėra jokių susiglamžymų ar puslių,
jeigu akivaizdžiai matosi, kad lėktuvo numeris užklijuotas atvirkščiai - tai turi būti dokumentacija, kad jis būtent taip ir turi būti. ir t.t. su visais kitais kriterijais.

Tada visiems būtų lengviau.

Konkretus pavyzdys - vertinau burlaivius medinius - net nežinau nuo ko pradėt, klausiau patarimų pas kitus ir t.t. Man būtų buvę daug lengviau, jeigu būčiau turėjęs tokius kriterijus.

Tai vat tokie pamąstymai pradžiai :)
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjai-kas tokie ir kaip jie teisėjauja - diskusija

Standartinė Anubis » 2011 Bir 21 (Ant) 16:25

Jeigu leisite įkišti diletanto trigrašį...
Standartizuoti, aišku, būtų gerai. Tik bijau, kad gali būti laaabai daug skirtingų parametrų.

Vien pradėkim nuo modelių kategorijų - jau čia kokia gausybė, o juk kiekvienoje savi tarakonai.
Bendrai paėmus, reikėtų suskaidyti į stambesnes vertinimo grupes, nuspręsti kiekvienos jų "santykinį svorį", ir jau tada eiti gilyn, plėsti kiekvienos iš jų parametrus.

Diletanto požiūriu reikėtų pradėti nuo to, kad gali būti vertinama:
Surinkimas
Dažymas
Apipavidalinimas (stoveliai, rėmeliai, legenda, aftermarketas etc.)
Istoriškumas
Kas dar?

Brainstorminant galima būtų išmesti idėją, kad tokiu būdu būtų galima vienoje kategorijoje vertinti nulinius ir gamyklinius modelius, nuliniams taikant kažkokį koeficientą.

Atleiskit, jei nusikalbėjau ;)
Anubis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 2010 Gru 29 (Tre) 14:58

Re: Teisėjai-kas tokie ir kaip jie teisėjauja - diskusija

Standartinė Tamosis » 2011 Bir 21 (Ant) 16:35

Nėra reikalo dviračius išradinėt kelis kartus. Vertinimo kriterijai daugiau mažiau yra suformuoti. Kalba eina apie tai, kad teisėjui būtų aišku ką tuose vertinimo kriterijuose reikėtų įžvelgt. O jeigu nebus aiškių kriterijų, bus tik ašarojimai kaip kažkas kažką nuskriaudė.

Siūlau pasiskaityti britišką variantą, kur aiškiai surašyta į ką kreipti dėmesį.

http://londonscalemodelshow.ca/wp-conte ... ctions.pdf
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjai-kas tokie ir kaip jie teisėjauja - diskusija

Standartinė Anubis » 2011 Bir 21 (Ant) 17:21

O gal turi nusikopijavęs tą failą, nes iš nuorodos neatidaro :(
Anubis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 2010 Gru 29 (Tre) 14:58

Re: Teisėjai-kas tokie ir kaip jie teisėjauja - diskusija

Standartinė REDline » 2011 Bir 21 (Ant) 17:52

Sveiki,

Manau kad labai gera ir seniai reikalinga diskusija. Apie teisėjavimą, vertinimo kriterijus, prioritetus, subjektyvumą/objektyvumą esame (bent jau klubo "Sparnai 72") tarpe diskutavę ne kartą. Smagu kad pagaliau tai galima bandyti daryti daug platesniu mastu. Po truputį (neabejotinai didžiulę įtaką ir postūmį padarė Vilniaus konkursai) pradėjo kristalizuotis bendri vertinimo kriterijai, kuriuos, žinoma, dar galima tobulinti. Tačiau sutikčiau kad reikia tobulinti ne tik kriterijus, bet ir pačius teisėjus. Labai sutinku su visais Tamosio išsakytais problemų punktais. Ypač 3-iu. Man patinka ratinė/vikšrinė technika, laivai, automobilių modeliai... Bet aš jų tikrai negalėčiau vertinti taip kaip reikia. Todėl pritariu 100% kad vertinti turi tie, kurie patys daro konkrečios kategorijos(ų) modelius. Kriterijai gali būti labai aiškūs ir išskaidyti, bet jei tos srities neišmanai, kai kuriais atvejais jie beverčiai. Pvz. kriterijus "dažymo autentiškumas". Iš kur man klijuojančiam pagrinde 2PK lėktuvus žinoti kokios spalvos turi būti kad ir to pačio išdiskutuoto "Partizano" :) denis? Čia lenkiu prie to, kad teisėjai prieš vertindami galėtų susipažinti su konkrečiais konkursiniais modeliais, kad galėtų susirinkti informaciją. Dar Vilniuje šnekėjome apie teisėjus ir iš kitų šalių. Klausimas kas sutiks mokėti didesnį starto mokestį? Čia, ko gero, kaip toj patarlėj, kieno daržas, to ir pupos...
Pradžiai tiek padrikų minčių :)
REDline
Modeliuotojas - Klubas Sparnai 72-Kaunas
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2010 Geg 26 (Tre) 21:21

Re: Teisėjai-kas tokie ir kaip jie teisėjauja - diskusija

Standartinė Berkut » 2011 Bir 21 (Ant) 18:43

Sveikintinas dalykas toks bendrų Lietuvos modeliuotojų taisyklių sukūrimas. Man asmeniškai visai priimtinos klubo Sparnai 72, sukurtos taisyklės. Klubas gyvuoja jau pakankamai ilgai, tuos jų taisyklės per eilę metų jau susiformavo, todėl kaip pagrindą galima paimti tas taisykles. Žinoma jie pritaikyti plastikinių lėktuvų modelių vertinimui, tačiau jas pakoregavus, galima taikyti ir kitoms sritims. Manau kartono mėgėjai laivininkai, ar aviatoriai gali jų pagrindu sukurti savo.
Tik negali būti, kad tarkim lėktuvams, tankams ar laivams taikomi tie patys kriterijai ir taisyklės. Esminis dalykas, kad vistiek yra tam tikrų sričių nors keli modeliuotojai, kurie jau pasiekė gerą lygi ir galėtu pakoreguoti savo reikmėms. Tarkim plastikinių automobilių kategorijos taisykles galėtu "pašefuoti" Baksas ir Trulis, kartono laivus, nulinius - Pranas, Vedmak, kartoninę aviaciją - Donatas ir taip toliau, atsiprašau, jei ko nepaminėjau. :lol:
Aš padėčiau šarvuose, gal ir Jura aka Gnomas ar Remigijus aka PzKpfw72 prisidėtu ir taip toliau.
Mano nuomonė sukūrus tokias taisykles, jomis reikės vadovautis vertinant visus Lietuvos konkursus, kad nebūtų taip, atvažiuoji į Vilnių vertina pagal vienas, Klaipėdoje pagal kitas, kitur dar pagal kitas.
Mintis su taisyklių knygele labai gera.
Dėl rezultatų skelbimo, manau galimas bendras balų skelbimas, kam labai jau norisi pažiūrėti į surinktus balus.
Kažkokių teisėjų komentarų, kodėl laimėjo tas ar anas modelis, manau nereikia, ne toks dar pas mus lygis, kad būtų labai daug panašaus lygio modelių, kad butų kova taškas į tašką.
Dėl kategorijų skirstymo. Yra jaunimo kategorija, gerai. Dabar dėl skirstimo suaugusių į kelias kategorijas, manau ne laikas. Tuo labiau pradėti skirstyti į tik iš dėžutės ir su PE ar kitokius. Taip visai nebus kategorijų. Mano nuomonė jei skirstyti ir jei jau yra norinčius prizų ar diplomų, galimas skirstimas į mėgėjus ir labiau pažengusius (klubinius) modeliuotojus. Nors ir toks skirstimas prives prie to, kad nebus surinktos kategorijos. Optimaliausiai man yra palikti kaip dabar, jaunimas ir suaugusieji.
Aktualiausias klausymas dėl išankstinio modelių registravimo. Konkurso taisyklėse turi būti griežtai reglamentuotas toks punktas, dalyvis norintis dalyvauti konkurse, ne parodoje, privalo pateikti organizatoriams, teisėjams pilną modelių sąrašą, kurie bus pateikti konkursui, ne vėliau kaip tarkim 1 mėn. iki konkurso pradžios. Priešingu atveju, tokie modeliai turi būti nepriimami į konkursą ir dalyvauja tik parodoje. Tai skatins geresnį teisėjų pasiruošimą konkursui, nes dabar asmeniškai man norint teisėjauti, turi būti pateiktas išankstinis sąrašas modeliu, kad būtų laiko surinkti informacijos ir pasiruošti, o nevertinti iš lempos, kaip teko daryti iki šiol. Taipogi manau jei teisėjai išstato savo modelį, tai jis ne tiki ne vertina jo, bet apskritai neturi vertinti tos kategorijos.
Tiesa, pastebėjimas, gal analogišką temą reiktų ir modelizmas.com paskelbti, nes ne visi yra čia užsiregistravę, todėl negalės pasisakyti.
Vartotojo avataras
Berkut
Modeliuotojas - Kaunas
 
Pranešimai: 134
Užsiregistravo: 2009 Geg 07 (Ket) 21:03
Miestas: Kaunas

Re: Teisėjai-kas tokie ir kaip jie teisėjauja - diskusija

Standartinė Tamosis » 2011 Bir 22 (Tre) 8:40

O gal turi nusikopijavęs tą failą, nes iš nuorodos neatidaro :(


Na man atidaro, bet google surink London scale model show, tai išmes nuorodą į jų puslapį, ten nueik į judging ir rasi šitą knygelę.

Berkut rašė:Tik negali būti, kad tarkim lėktuvams, tankams ar laivams taikomi tie patys kriterijai ir taisyklės. Esminis dalykas, kad vistiek yra tam tikrų sričių nors keli modeliuotojai, kurie jau pasiekė gerą lygi ir galėtu pakoreguoti savo reikmėms. Tarkim plastikinių automobilių kategorijos taisykles galėtu "pašefuoti" Baksas ir Trulis, kartono laivus, nulinius - Pranas, Vedmak, kartoninę aviaciją - Donatas ir taip toliau, atsiprašau, jei ko nepaminėjau. :lol:
Aš padėčiau šarvuose, gal ir Jura aka Gnomas ar Remigijus aka PzKpfw72 prisidėtu ir taip toliau.
Mano nuomonė sukūrus tokias taisykles, jomis reikės vadovautis vertinant visus Lietuvos konkursus, kad nebūtų taip, atvažiuoji į Vilnių vertina pagal vienas, Klaipėdoje pagal kitas, kitur dar pagal kitas.


Kriterijai, manau, daugiau mažiau gali būti panašūs, tik kriterijų apibūdinimas turėtų skirtis. Pvz. modelio surinkimas: lėktuvai yra daug tvarkingiau surinkti daiktai negu pvz tankai, kurių surinkimas realiame gyvenime yra daug grubesnis. O tai, kad kiekvienos srities žinovai turėtų apie juos pagalvoti, žinoma sutinku.

Dėl vienodo vertinimo visoje Lietuvoje - galbūt gerai, bet nemanau, kad čia turėtų būti esmė. Jeigu sukurtos taisyklės bus priimtinos visiems, tai pagal jas ir vertins, o jeigu ne, tai nemanau, kad mes galime ar turime teisę kažkam nurodinėti kaip ką vertinti, čia jau geranoriškumo principu teks vadovautis :)

Manau svarbiausia turi būti tai, kad šios taisyklės ir vertinimo kriterijai būtų ne tik maksimaliai "teisingi", bet, kad jų surašymas leistų modeliuotojams suprasti ko reikia, kad padaryti gerą modelį, turiu omeny, kad pvz. vertinimo kriterijus - modelio surinkimo kokybė - būtų išaiškintas taip, kad modeliuotjas suprastų, kad kokybiškai surinktas modelis yra tas, kurio siūlės užglaistytos, patrankų vamzdžiai pragręžti ir t.t.

Berkut rašė:Dėl kategorijų skirstymo. Yra jaunimo kategorija, gerai. Dabar dėl skirstimo suaugusių į kelias kategorijas, manau ne laikas. Tuo labiau pradėti skirstyti į tik iš dėžutės ir su PE ar kitokius. Taip visai nebus kategorijų. Mano nuomonė jei skirstyti ir jei jau yra norinčius prizų ar diplomų, galimas skirstimas į mėgėjus ir labiau pažengusius (klubinius) modeliuotojus. Nors ir toks skirstimas prives prie to, kad nebus surinktos kategorijos. Optimaliausiai man yra palikti kaip dabar, jaunimas ir suaugusieji.


Rašydamas dėl modelių skirstymo į klases sakiau, kad šiuo metu konkurse tų klasių išskirymui nėra jokios galimybės, nes per mažai dalyvių ir modelių. Tačiau, mano nuomone, taisyklėse jas išskirti galima, nurodant, kad modeliai į klases suskirstomi, jeigu susirenka pakankamai dalyvių ir modelių. Manau jas reikia apibrėžti, kad pas modeliuotojus susiformuotų aiškus supratimas kuo tie modeliai skiriasi.

O pagal realias sąlygas tai taip ir liktų, kad jaunimas ir suaugusieji.

Berkut rašė:Aktualiausias klausymas dėl išankstinio modelių registravimo. Konkurso taisyklėse turi būti griežtai reglamentuotas toks punktas, dalyvis norintis dalyvauti konkurse, ne parodoje, privalo pateikti organizatoriams, teisėjams pilną modelių sąrašą, kurie bus pateikti konkursui, ne vėliau kaip tarkim 1 mėn. iki konkurso pradžios. Priešingu atveju, tokie modeliai turi būti nepriimami į konkursą ir dalyvauja tik parodoje. Tai skatins geresnį teisėjų pasiruošimą konkursui, nes dabar asmeniškai man norint teisėjauti, turi būti pateiktas išankstinis sąrašas modeliu, kad būtų laiko surinkti informacijos ir pasiruošti, o nevertinti iš lempos, kaip teko daryti iki šiol. Taipogi manau jei teisėjai išstato savo modelį, tai jis ne tiki ne vertina jo, bet apskritai neturi vertinti tos kategorijos.


Dėl išankstinės registracijos negaliu sutikti, nes sumažinsim dalyvių skaičių. Gal būtų ir gerai, tačiau nemanau, kad išeis. Nes kaip rodo praktika iš anksto užsiregistruoja apie pusė dalyvių.

O masiškumas - naujų žmonių pritraukimas - tai būtent tai, ko dabar labiausiai reikia. Kuo daugiau žmonių pradės dalyvauti konkursuose, tuo greičiau atsiras ir modelių klasės ir konkurencija.

O ir gavę modelių sąrašą teisėjai nepasiruoš iš anksto. Kas iš to, kad gausi info, kad į konkursą atvažiuoja Pantera. Galbūt ji bus trofėjinė ir visi kiti niuansai. Tai šiaip ar taip teks vertinti iš lempos. Arba kitaip tariant teks vertinti vadovaujantis vertinimo kriterijais. O modelio istoriškumo vertinimas - tai vienareikšmiškai modeliai su dokumentacija, nesvarbu ar surinkti pagal instrukciją ar pagal kokią kitą medžiagą, negali gi teisėjas visko žinoti ir tam pasiruošti, nerealu. Tačiau mūsų lygio konkursams reikalauti, kad visi modeliai būtų su dokumentacija - per anksti. Galima nebent išskirti specialią kategoriją, kur dalyvautų super modeliai, aprašyti kaip turi atrodyti dokumentacija ir t.t., tačiau dalyvių skaičius dabar bus minimalus arba visai nebus.

Berkut rašė:Tiesa, pastebėjimas, gal analogišką temą reiktų ir modelizmas.com paskelbti, nes ne visi yra čia užsiregistravę, todėl negalės pasisakyti.


Siūlau analogiškos temos nekurti. Mes parodėm šiam reikale iniciatyvą, tai siūlau rinktis diskutuoti pas mus, nes ten irgi nevisi užsiregistravę. Be to visas diskusijas mums teks apdoroti ir paruošti galutinį variantą, todėl būtų žymiai patogiau, jeigu diskusijos vyktų vienoje vietoje. Bet jeigu norit, tai prašom, tik tada vėl viskas išsibarstys, pusė rašys ten, kiti čia ir galų gale vėl visi nutils. Siūlau kviesti visus rinktis vienoje vietoje, arba nežinau, tiesiog perrašinėti mintis iš vieno forumo į kitą.
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Teisėjai-kas tokie ir kaip jie teisėjauja - diskusija

Standartinė Anubis » 2011 Bir 22 (Tre) 11:05

Jeigu jau nuspręsite viską "kodifikuoti", tai verta iškart išskirti visas klases ir aptarti kaip jos gali būti grupuojamos. Ir kokiais atvejais.

Lėktuvų su laivais, aišku, nesugrupuosi, bet jei trūksta modelių gal galima lyginti giminingą techniką? Ratinę su vikšrine, reaktyvinę su propelerine, o tam tikrais atvejais net karinę su civiline.

Aišku yra malonu gauti apdovanojimus, bet bent jau man keista matyti, kai konkurse (ne vilnietiškam) kategorijoje pateiktas 1 ar 2 darbai ir jis ar jie abu apdovanojami... Kaip darbas gali būti geriausias, jei nėra su kuo lyginti.

Ar galima būtų nustatyti nustatyti minimalų skaičių, kuris varžosi vienoje kategorijoje? Taip būtų atsakyta į klausimą kada grupuojama, kada ne.
Anubis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 2010 Gru 29 (Tre) 14:58

Re: Teisėjai-kas tokie ir kaip jie teisėjauja - diskusija

Standartinė Tamosis » 2011 Bir 22 (Tre) 11:16

Klausimas kada grupuojama geras :) Vilniaus konkurse pas mus yra nustatyti limitai kiek ten kas turi dalyvauti, kad įvyktų konkursas. Iki šiol mes pasisakėme už tai, kad modeliai, kurie yra iš visai skirtingų operų, pvz laivai kariniai II PK ir burlaiviai apjunginėjami nebūtų, nes ... nelabai sulyginsi čia juos. Todėl kategorijų, kuriose konkursas neįvykdavo nesusirinkus dalyviams, atstovai gauna pas mus padėkas už dalyvavimą.

Aš pats nemanau, kad visokių rūšių modelių apjungimas labai geras dalykas. Aišku, jeigu visai nesusirenka dalyviai, būtų galima galvot ir apie tai, bet koks žmogui, išstačiusiam nešarvuotą kovinę techniką noras varžytis su tankais? Gal geriau tada konkursas kažkurioje kategorijoje neįvyksta.
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Modelių vertinimas konkursuose ir teisėjavimas

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron