Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis modelis

#

Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis modelis

Standartinė Tamosis » 2011 Gru 12 (Pir) 23:05

Man teko garbė surinkti testinį Kurėno modelį, kuo aš ir džiaugiuosi. Man labai patinka, kad po Lietuvos saule turim vieną kartoninių modelių leidėją, kuriam visai neblogai sekasi ir norėtųsi, kad sektųsi ir toliau. Todėl džiaugiuosi galėdamas nors kiek prisidėti prie šio modelio pasirodymo :)

012.JPG
012.JPG (12 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)



Pirmiausiai išdėstysiu savo poziciją, kaip aš suprantu testinį modelį. Suprantu, kad testinis modelis yra surenkamas ne tam, kad pasižiūrėtume ar įmanoma jį suklijuot, bet tam, kad klijuodami išaiškintume ir pašalintume klaidas bei padarytume šį modelį kuo geresniu. Juk mes visi, modeliuotojai, mėgstam gerus modelius :)

Todėl mano išsakytos kritikos nereikėtų priimti asmeniškai modelio autoriams ar leidėjams, tai tiesiog mano nuomonė ir netgi ne kritika, o siekis iš modeliuotojo pusės pažvelgti į šį modelį, siekiant, kad leidinys būtų kuo geresnis. Tikiuosi, kad man su jūsų pagalba tai pavyks :)

Kadangi W.M.C. Models modelius pirmiausia gamina ne sau, o mums - tiems kas juos klijuoja, todėl, manau, kad leidėjui būtų įdomu sužinoti kuo daugiau nuomonių apie jo leidžiamą modelį, todėl kviečiu visus aktyviai sudalyvauti šio modelio klijavime ir pliusų bei minusų aptarime. Manau, kad tai padės pasiekti geresnių rezultatų, nes daug akių mato daugiau negu mano dvi, o ir tai kas man atrodo nesvarbu, kitiems gali pasirodyti svarbu.

Modeliui suklijuoti turiu beveik metus laiko, tai skubėt nėra kur. Todėl per daug ir neskubėsiu :) Pirmiausiai aptarsiu modelio dalis ir instrukcijas.

Raudona spalva sužymėjau tai kas man nepatinka, o žalia, tai kas patinka. Jeigu bus noras įmesiu ir daugiau šio laivelio dalių fotografijų.

Taigi ..

Modelį sudaro trys lapai detalių ir trys lapai instrukcijų, pateiktų kaip 3D brėžiniai, bei vienas lapas - modelio surinkimo aprašymas.

Instrukcijos pateiktos 3D pavidalu ir atrodo taip (čia tik iškarpa iš vieno lapo):

rigging.JPG
rigging.JPG (34.16 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Man asmeniškai labaiua patinka seno pavyzdžio instrukcijos, tokios kaip pvz. čia :) nežinau kaip jums. Dabar visur mada dėti tas 3D instrukcijas, gal mano akis dar nepriprato ;)

images.JPG
images.JPG (6.77 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


O dabar apie pačias instrukcijas.
Ar jos aiškios ar ne visiškai paaiškės darbo eigoje, tačiau ir dabar galiu šį bei tą pasakyt:

Didžiausia visų kartoninių modelių, turinčių bures problema - takelažo schemos. Gal Shipyard ir Shipworks yra čia labiau pažengę negu kiti leidėjai. Norint teisingai surinkti takelažą kokiam nors burlaiviui - reikia skaityti papildomą literatūrą. Šito neišvengė ir šis modelis. Jeigu tėvelis vaikeliui nupirks šį modelį, tai vargu ar vaikelis surinks stiebus ir suraišios virves teisingai - trūks informacijos. O norėtųsi, nusipirkus modelį, kad jo surinkimui pakaktų instrukcijos, nes toli gražu ne kiekvienas yra linkęs perskaityti keletą knygų apie takelažą ar to meto burlaivių statybą, juolab, kad nelabai įsivaizduoju kokios literatūros galima rasti apie Kurėną, nebent gyvo ieškot.

Štai čia parodytas pagrindinis stiebas su visokiais žiedukais, pro kuriuos neaišku kas praeina. Tie du žiedai iš šonų tikriausiai skirti stiebo stabilumui užtikrinti ir per juos stiebas įtvirtinamas virvėmis prie laivo korpuso? Tiksliai nežinau, tikiuosi, kad Pruncė padės, nes ne vieną Kurėną padarė arba kuravo Kurėno modelio darymą.

Stiebas.JPG
Stiebas.JPG (13.62 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Neaišku kaip tvirtinamas šis stiebas prie pagrindinio stiebo ir kaip tvirtinasi burė

untitled1.JPG
untitled1.JPG (22.5 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Burė tvirtinasi kaip šitam brėžinyje, bet instrukcijose tokio brėžinio nėra

buriutvirtinimas.JPG
buriutvirtinimas.JPG (55.73 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Kitoje instrukcijose daugmaž matyti kaip tas stiebas tvirtinasi prie pagrindinio, bet galėtų būti ir aiškiau

rigging.JPG
rigging.JPG (34.16 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Ir štai dar kelios instrukcijos, pagal kurias man asmeniškai nelabai aišku kaip suraišioti visą takelažą.

rigging2.JPG
rigging2.JPG (20.41 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


stiebotvirtinimas.JPG
stiebotvirtinimas.JPG (24.33 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


riggingw.JPG
riggingw.JPG (27.98 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Patyrusiam modeliuotojui tai gal ir nesukels problemų, tačiau vaikui ar šiaip mėgėjui, tai gali tapti problema. Manau, kad takelažo instrukciją reikėtų patobulinti.

Kai klijuosiu modelį naudosiu ir brėžinius, kurių ištraukas čia parodžiau, bet testinio modelio klijavimas neturėtų būti papildoma instrukcija modeliuotojui. Gera instrukcija - geram modeliui.

Su kitomis instrukcijomis, kas liečia korpusą ir kitas dalis viskas ok, kol kas jokių neaiškumų nėra :)

Pagirtina , kad modelio autorius instrukcijoje pridėjo stiebų brėžinius masteliu 1:1, tiems kurie norės stiebus pasidaryti iš medienos. Aš asmeniškai stiebų iš popieriaus neklijuočiau, o daryčiau iš medžio. Galbūt stiebų detalių išvis nereikia (Shipyard ir Shipworks popierinių stiebų neduoda). Galite paklausti ir patys savęs, kiek esate susukę stiebų burlaiviams iš popieriaus.

Toliau detalės:

Dalis atsispausdinau lazeriniu printeriu, tai nežinau ar tiksliai spalvos atitinka realybę. Šiaip viskas yra gerai, išskyrus kelis momentus:

Medžio tekstūra, kuri yra smulkesnė, atrodo gerai, tačiau kai kur padaryti tokie perėjimai (apibraukta raudonai), kurie, mano nuomone yra per stambūs. Siūlyčiau visą medienos tekstūrą daryti smulkesnę (apibraukta žaliai)

123.JPG
123.JPG (69.04 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Tas pats ir su stiebais

stiebasw.JPG
stiebasw.JPG (24.58 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Siūlyčiau tų stambių perėjimų nedaryt. Kompiuterio ekrane tai galbūt ne taip krenta į akis, tačiau atspausdinus tai rėžia akį.

Einam toliau.

Vairas:

Modelio detalėse vairas pateiktas lyg tai būtų padarytas iš vieno medžio gabalo - tai gadins viso modelio vaizdą, reiktų nubrėžti kelias linijas, tada vaizdas bus žymiai geresnis, o norintieji, galės vairą dar ir susipjaustys gabalais ir po to vėl suklijuot, kas dar labiau pagerins vaizdą.

vairas.JPG
vairas.JPG (28.01 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Iš brėžinio matyti, kad vairas atrodo kitaip. detalė yra gan didelė, manau reikia taisyt.

vairas-1.JPG
vairas-1.JPG (45.57 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Toliau tikriausiai balansyras - atsiprašau už terminijos neišmanymą, kas žinot sakykit, pasitaisysim :oops:

Tas pats kas ir su vairu. Ši dalis susideda iš kelių lentų.

1234.JPG
1234.JPG (12.57 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


balansas.JPG
balansas.JPG (58.86 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Toliau - metalinės dalys - įvairūs apkaustai

Apkaustai vairui, vyriai ir kiti panašūs reikalai, modelyje pateikti pilkos spalvos. Manau, kad tai blogai, geriau daryti juos juodus, o gal ir šiek tiek tamsiai rusvų dėmelių užmest, nors gal nelabai jų ir reikia. Bet kokiu atveju metalas, o jeigu dar ir kalvio kaltas, vargu ar buvo pilkas, o jei ir buvo, tai tok išlikdavo labai neilgai.

vairasq.JPG
vairasq.JPG (28.76 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Burės

Čia padėtis bloga

78.JPG
78.JPG (19.76 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Bures tikrai reikia koreguoti ir papildyti dalimis. Burės buvo siuvamos iš audeklo gabalų, jų spalva taip pat nebuvo visai balta, o jeigu ir buvo tai greitai papilkėdavo arba paruduodavo. Taigi ko trūksta burėms?

Nėra tekstūros, t.y. nesimato, kad jos iš gabalų,

Nėra tvirtinimo kilpų, kurių pagalbą burės tvirtinamos prie stiebų.

buriutvirtinimas.JPG
buriutvirtinimas.JPG (55.73 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)


Tai tiek pastebėjimų pradžiai :)

Dabar lauksiu jūsų nuomonės, o po to eisiu toliau, t.y. pradėsiu klijuot. Tada galbūt paaiškės kiti dalykai. Autorius tikiuos labai ant manęs nepyks. Manau keli patobulinimai gali šį modelį padaryti geresniu.
Prikabinti failai
untitled1-1.JPG
untitled1-1.JPG (69.54 KiB) Peržiūrėta 19174 kartus(ų)
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis mod

Standartinė Stas » 2011 Gru 13 (Ant) 0:21

Sėkmes darbe. Lauksim dar vieną puiku modeli. ;)
Vartotojo avataras
Stas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: 2010 Geg 06 (Ket) 13:54

Re: Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis mod

Standartinė Tamosis » 2011 Gru 17 (Šeš) 13:49

Laivelio korpusas susideda "iš vienos dalies". Tiksliau iš keturių dalių - dvi vidinės pusės ir dvi išorinės pusės.

Paveikslėlis

Labai patiko mintis, kurią pasiūlė Antanas Povilaitis, kad korpusą padaryti iš kelių lentų. tai tikrai pagerintų viso modelio vaizdą ir lygį.

Nors Kurėnas jau savaime paprastas modelis ir paprasta valtis :) , tačiau tai mūsų lietuvių istorija, todėl man asmeniškai norisi, kad tai būtų geras modelis, kurį surinkti norėtų ne vien pradinukas, bet ir kiekvienas modeliuotojas.

Dabar kitos modelio klaidos. Panagrinėjau dar savo turimą brėžinį ir pastebėjau, kad neteisingai suprojektuotas laivo korpusas.

Kaip matote šios laivelio rėmo detalės apačia yra tiesi (raudona linija)

Paveikslėlis

Brėžiniuose korpuso projekcijos pateiktos tokios:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Jeigu žiūrėti iš šono ir lyginti brėžinį su dalimi, tai atrodo maždaug taip, kas manau nėra teisinga.

Paveikslėlis

Žvelgiant į korpuso projekcijas matosi, kad laivo dugnas nėra tiesus, o yra šiek tiek išlinkęs priekyje ir laivagalyje

Paveikslėlis

Todėl rėmo detalės apačia turėtų būti kaip ši mano nubrėžta žalia linija.

Paveikslėlis

Kol kas tiek pastabų. Mano siūlymas būtų dabar taisyti modelį, o po to surinkinėti jau pataisytą variantą.
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis mod

Standartinė Tamosis » 2012 Kov 17 (Šeš) 22:23

Sveiki,

tęsiam darbą su Kurėnu. Projekto autorius padarė pakeitimus, modelis eina į gerąją puse, kas mane asmeniškai labai džiugina. Turėtų gautis geras Lietuvos žvejų laivelio modelis.

Tai gi apie pakeitimus.

Pirmiausiai - medžio ir metalo tekstūros.

Vaizdas neatpažįstamai pasikeitė į gerąją pusę.

Čia palyginimui kaip tekstūros atrodė prieš tai
Paveikslėlis

O štai taip jos atrodo dabar :)

Paveikslėlis

Metalo atspalviai irgi pagerinti

Paveikslėlis

Vairas.

Vaizdas žymiai geresnis. Vairą bus galima suklijuoti tokį koks yra, o kas norės, galės supjaustyti vairą dalimis ir išgauti dar realistiškesnį vaizdą.

Vairo brėžinys

Paveikslėlis

Vaizdas prieš pataisymus

Paveikslėlis

Ir žymiai geresnė padėtis dabar :)

Paveikslėlis

Balansyras.

Šis daiktas taip pat įgavo tokį vaizdą koks ir turėtų būti. Taip pat bus galima suklijuoti iš atskirų dalių.

Brėžinys

Paveikslėlis

Vaizdas prieš pataisymus.

Paveikslėlis

Ir dabar.

Paveikslėlis

Burės

Apie bures daug nerašysiu - taip jos atrodo dabar.

Paveikslėlis

Toliau - korpusas.

Laivo korpusas taip pat buvo pataisytas ir yra teisingas.

Brėžinys

Paveikslėlis

Pataisyta detalė

Paveikslėlis

Taip pat atsirado ir papildomų detalių - tai korpuso apkala iš "lentų". Labai sveikintinas dalykas, kuris modeliui priduos dar daugiau vaizdo ir tikroviškumo.

Paveikslėlis

Tai va :) džiugu. Darbas vyksta toliau. Buvau susitikęs su autoriumi, aptarėm takelažo reikalus, instrukcijas. Tai dabar laukia rimtas darbas - instrukcijų sutvarkymas. apie jas pakalbėsiu, kai jas gausiu.

Greitai bus galima pradėti ir modelį klijuot.
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis mod

Standartinė Tamosis » 2012 Rgs 11 (Ant) 13:42

Sveiki.

Gavau Kurėno instrukcijas - 1000 kartų geriau ir aiškiau. Išdidinti visi reikalingi mazgai, tai kaip sakant reikės dabar surinkinėt jau. Su šiomis instrukcijomis neaiškumų neturėtų būti.

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis mod

Standartinė Tamosis » 2013 Rgp 12 (Pir) 12:36

Dėl modelio surinkimo. Aš šį modelį rinksiu pagal turimas instrukcijas, nieko nekeisiu, brėžiniais, pagal kuriuos dariau pastabas nebesivadovausiu, nes tikslas yra pasižiūrėti kas išeina iš to, kas yra suprojektuota.

Todėl jokie perdarimai ar patobuliniai daromi nebus. T

Detalės - keturi lapai jų yra:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Mano nuomone dar reikalingi pataisymai - parodyta raudonomis rodyklėmis.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Ir dar klausimas - ką reiškia trys žvaigždutės???

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis mod

Standartinė Tamosis » 2013 Rgp 12 (Pir) 12:53

Laivelio karkasas susideda iš tokių dalių. Rudos juostelės, tai detalės A1 ir A2, kurios klijuojamos karkaso "pirmagalyje" ir "laivagalyje".

Paveikslėlis

Taip atrodo surinktas karkasas su priklijuota dugno dalimi.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Juodos linijos ant pirmagalio ir laivagalio detalių žymi vietas, kuriose turi būti priklijuoti bortų kraštai.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Bortai. Klijuojami taip, kad pirmagalyje ir laivagalyje dar liktų vietos priklijuoti išorinėms bortų detalėmsir lentoms. Su priekiu viskas gavosi gerai, o galas nevisai. Borto dalį reikėtųšiektiek sumažinti arba man reikėtų tiksliau išsipjauti detales, bet čia tokia minimalistinė bėda, kuri jokios ypatingo reikšmės neturės.

Paveikslėlis

Kitas dalykas, kad pirmagalis ir laivagalis yra rudos spalvos, o pats korpusas bus beveik juodas, todėl spalvą reikėtų koreguoti - parodyta rodykle. Kai prisiklijuos išoriniai bortai ši pastaba taps aiškesnė.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Bendras vaizdas. Bortų išlankstymui panaudojau lipnią juostą vietoje siūlomų juostelių - greičiau ir plonesnė juosta negu tos dalys, viskas bus lygiau.

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis mod

Standartinė Tamosis » 2013 Rgp 13 (Ant) 22:27

Vakar kaip tik braižiausi schemą, kurį manau atsakys į klausimus, kurie iškilo - dėl detalių sutapimo ir atsirandančių tarpų.

Dugne klijuojasi dar "geroji" dugno detalė, kuri manau turėtų būti didesnė negu prie karkaso priklijuojama "blogoji" dugno pusė - schemoje parodyta kodėl.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kita bėda - išorinis bortas irgi turi būti šiek didesnis negu vidinis - man pritrūko apie pusės mm, kad bortai pilnai uždengtų vienas kitą. Galinėje laivelio dalyje tai matoma.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Patarimas būtų gerai apskaičiuoti visus pastorinimus, dvigubus bortus ir t.t., nes tai turi įtakos galutiniam vaizdui ir detalių sutapimui. O dar ir bortų lentos prisiklijuos.
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis mod

Standartinė Tamosis » 2013 Rgp 15 (Ket) 23:56

Dėl korpuso: paprasčiau ir greičiau būtų be to išorinio ir vidinio bortų, kurie suformuoja guzus. Galbūt reikėtų pergalvoti modelio karkasą, kuris iš karto būtų su atramomis bortų lentoms, kurias dabar teks priklijuoti atskirai. Kalbu apie tai:

Paveikslėlis

O šiaip lentos gerokai pagerino laivelio vaizdą, esu jomis patenkintas, o ir guzų beveik neliko. Prašau nekreipti dėmesio į klijų žymes ant korpuso, jų neliks gamybos procese.

Denis: klaidos vis dar netaisytos, negalėjau nepataisyt, tai pataisiau :mrgreen:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Sudėti deniai.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Prieš klijuodamas tris bortų lentas pašlifavau gumbus - rekomenduoju tai daryti visiems, kas klijuosite šį laivelį, jeigu išpildymas nesikeis.

Paveikslėlis

Instrukcijose apie šias lentas nelabai kas yra, detalės nesunumeruotos, o reikėtų, todėl leidau sau jas pastorinti tuo pačiu popieriumi ant kokio atspausdintos ir visos dalys. Klijuoti jas plonas ir nė kiek nepastorintas = gumbuotas korpusas.

Tai vat kas gavosi.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Raultatas, kad bortai gavosi apie 1mm storio, tai drąsiai galima būtų palikti tris lentas, pastorinus jas ant 1 mm kartono ir priklijavus abi bortų puses.

Paveikslėlis

Na ir dugnas - reikia didint.

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Žvejų laivas Kurėnas /1:50/ W.M.C. Models / Testinis mod

Standartinė Linas » 2013 Rgp 17 (Šeš) 14:01

Smagu, kad nors kai kas iš mūsų negaišta laiko šašlykams ir maudynėms gamtoje :lol:

Labai detalus testas su teisingom pastabom. Jeigu autorius atsižvelgs į jas, bus paprastas, bet kultūringas modelis :)
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Burlaiviai / Sailing Ships / Парусники

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron