Piotr z Gdańska / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas (Baigtas)

#

Piotr z Gdańska / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas (Baigtas)

Standartinė Anuliuotas » 2014 Sau 14 (Ant) 21:59

Sveiki visi, manau, visų pirma, reiktų padoriai prisistatyti. Mano vardas Martynas, esu iš Kauno, man 17. Modeliavimu susižavejau jau gana senai, bet niekad neturėdavau tam kantrybės. Ankščiau dėdavau plastikinius modelius, bet nepatiko. ( (bent mano nuomone, surinkti nebūdavo sunku, visa esmė dažyme). Gan nesenai visai atsitiktinai sužinojau, kad dedami ir kartoniniai modeliai. Sudomino. Pabandžiau ir užsikrėčiau. Džiugu, kad atradau lietuvių forumus, iš kurių pasimokiau pagrindų. Na, o dabar prie modelio.

Aprašymo nedėsiu, manau kam įdomu, pasiskaitys.

Vis nesugalvojau kokį modelį sudeti (man labiausiai patinka buriniai laivai) ir po gan ilgo rinkimosi poligone nusipirkau šį modeli (tuo metu burinių tebuvo gal 4 modeliai).

Kadangi čia yra mano tik antras laivelis tai tikrai bus klaidų, tad būčiau dėkingas už pastabas ir patarimus.

Taigi ką jau esu nuveikęs (modelis jau eina į pabaigą, bet iš karto visko nesukelsiu):

Karkasą surinkau pastorines detales ant 2mm kartono:

Paveikslėlis

Juodąją apkalą dariau čia, forume, matytu būdu - visuose sektoriuose pasidariau lentynėles ant kurių klijavau 1mm kartono storio apkalą:

Paveikslėlis

Suklijavau apkalą ir kai kur inpregnavęs pigiais klijais pašveičiau:

Paveikslėlis

Nusipirkau glaisto, nuglaisčiau, nušveičiau, bei parengiau gruntavimui:

Paveikslėlis

Nugruntavau:

Paveikslėlis

Pasimokiau iš pirmo modelio klaidos (juodoji nebuvo nudažyta ir tiesiog baltai švietė pro tarpus) nudažiau juodają apkalą ir užklijavau pirmąją lentą:

Paveikslėlis

Na ir tolimesnė apkala:

Paveikslėlis


Paveikslėlis

Tiek šiam kartui.

P.S. Galvojau kur kelti temą - ar į normalią sritį, ar į konkursą (visgi nesitikiu čia nieko pasiekt :)), bet pagalvojau, kad koks skirtumas ar čia rašyti ar ten, o už pabandymą per nagus nieks neduos :)
Paskutinį kartą redagavo Anuliuotas 2014 Vas 25 (Ant) 21:52. Iš viso redaguota 1 kartą.
Anuliuotas
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 2013 Kov 15 (Pen) 21:09
Miestas: Kaunas

Re: "Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Standartinė vedmak73 » 2014 Sau 14 (Ant) 22:19

Каким грунтом грунтовали?
Удачи в постройке.
vedmak73
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 501
Užsiregistravo: 2009 Geg 18 (Pir) 19:02
Miestas: Vilnius

Re: "Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Standartinė APovilaitis » 2014 Sau 15 (Tre) 0:19

Teisingai pasirinkai Martynai :) . Žinoma reikia pabandyti. Pradžia padarė labai gerą įspūdį. Viskas daroma tvarkingai, teisingai, apgalvojus ir pasigilinus. Ir rezultatas labai neblogas. Tik dažais reikėjo padengti keliais sluoksniais, tolygiai. Pagal "šunybės dėsnį" - plyšiai pasitaiko ten, kur gerai nepasidengia dažais :lol: . Sėkmės Martynai.
Paveikslėlis Paveikslėlis
APovilaitis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2012 Rgs 24 (Pir) 9:53

Re: "Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Standartinė Anuliuotas » 2014 Sau 16 (Ket) 23:55

Tolismesnis darbas:

Prasidejo klaidos. Uzklijavus didesneja sonine detale, truko 2-2.5mm apkalos, nezinau ka blogai padariau (manau arba per stipriai viena prie kitos spaudziau lysteles, arba klijuoti pradeti reikejo pirmuju detaliu nesuglaudziant ir paliekti vieta kiliui). Sita problema buvo lengvai pataisyta iklijuojant papildoma lystele.

Priekyje nelabai graziai uzsilenke detale, irgi nezinau kame beda, nes detales kampa uzapvalinau kiek galejau (jau pries klijuojant atrode kad taip gali but).

Nors si karta denis nebanguoja, bet visiskai tiesaus vistiek neisejo gauti, ir ties pora sektoriu jis siek tiek nulinksta, o aukstesniame denyje jis nezymiai issigaubes ties viduriu - gal tik 1mm. (veliau istaisiau pritraukdamas ji kopeciomis, bei fasadine detale).

Laivo gale didesnioji sonine detale tvirtinasi vos ne ore (jokio karkaso), tad vienoje puse neisejo dailiai suleisti detaliu.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

P.S. Gal kas galit pasidalinti kokia nors technologija kaip gaminamos bures? Buciau labai dekingas, nes dabar esu ties jomis pastriges...
Anuliuotas
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 2013 Kov 15 (Pen) 21:09
Miestas: Kaunas

Re: "Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Standartinė Anuliuotas » 2014 Vas 04 (Ant) 21:06

Gruntas pirktas is turgaus, vienas is pigiausiu, jeigu gerai pamenu sumokejau apie 10lt.

Ka nuveikiau :

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo Anuliuotas 2014 Vas 04 (Ant) 21:10. Iš viso redaguota 2 kartus.
Anuliuotas
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 2013 Kov 15 (Pen) 21:09
Miestas: Kaunas

Re: "Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Standartinė Anuliuotas » 2014 Vas 04 (Ant) 21:08

Smulkesnes detales:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Anuliuotas
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 2013 Kov 15 (Pen) 21:09
Miestas: Kaunas

Re: "Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Standartinė Anuliuotas » 2014 Vas 12 (Tre) 0:54

Pirma karta teko paciam gaminti stiebus. Rezultatu buvau labiau nei patenkintas, net nepagalvojau, kad mediniai stiebai gali tiek daug prideti modeliui:

Paveikslėlis
Anuliuotas
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 2013 Kov 15 (Pen) 21:09
Miestas: Kaunas

Re: "Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Standartinė Anuliuotas » 2014 Vas 25 (Ant) 0:36

Padariau bures, nuotraukoje atrodo labai jau rusvos. Realiai isejo daug graziau.


Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo Anuliuotas 2015 Sau 22 (Ket) 23:32. Iš viso redaguota 3 kartus.
Anuliuotas
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 2013 Kov 15 (Pen) 21:09
Miestas: Kaunas

Re: "Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Standartinė Anuliuotas » 2014 Vas 25 (Ant) 0:41

Na stai ir visas pabaigtas modelis:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo Anuliuotas 2015 Sau 22 (Ket) 23:35. Iš viso redaguota 2 kartus.
Anuliuotas
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 2013 Kov 15 (Pen) 21:09
Miestas: Kaunas

Re: "Piotr z Gdańska" / Maly Modelarz / 1:200 / Kartonas

Standartinė APovilaitis » 2014 Vas 25 (Ant) 1:08

Sveikinu :) . Puikus modelis gavosi. Šaunuolis.
Paveikslėlis Paveikslėlis
APovilaitis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2012 Rgs 24 (Pir) 9:53

Kitas

Grįžti į Burlaiviai / Sailing Ships / Парусники

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron