Kreiseris-lėktuvnešis Minsk / MM / 1:400 / Kartonas

#

Kreiseris-lėktuvnešis Minsk / MM / 1:400 / Kartonas

Standartinė Tamosis » 2011 Kov 19 (Šeš) 13:40

Paveikslėlis

"Gyvas" egzempliorius

Paveikslėlis

Pasirinkau šį modelį todėl, kad jaučiu jam didelę nostalgiją nuo savo vaikystės. Esu šį modelį suklijavęs du kartus. Pirmą kartą kai tik gavau į pašto dėžutę - tada man buvo devyni metai. Tai modelis klijavosi stebėtinai greitai ir gerai. Visi kiemo bernai aplinkiniuose kiemuose tuo metu klijavo Minsk :) Likimas šių dviejų suklijuotų modelių visai nekoks, o ir suklijuoti, atsižvelgiant į mano tuometinę patirtį ir amžių, buvo belekaip :) Taigi vienas iš modelių tikrai buvo sudegintas, o kito likimo tai ir pats nebeprisimenu.

Tuo metu tokių suklijuotų laivų deginimas buvo gana populiari mano kiemo pramoga. Prikimšdavom tuos modelius sprogmenų, kurie buvo mums prieinami, dažniausiai degtukų siera, ir degindavom bei žiūrėdavom, kaip gražiai laivas sproginėja. Tokia vat smagi istorija iš vaikų gyvenimo 1986 - aisiais.

Vaiko akimis visas šis procesas atrodė maždaug taip:

Paveikslėlis

O po to sekdavo emocijų banga ;)

Paveikslėlis

Na, šį kartą degint neplanuoju, o ir suklijuoti tikiuosi geriau, bet ką gali žinot, kas šaus į galvą, gal Vilniaus konkurso uždarymo progra ir neblogai būtų... :twisted:
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Lėktuvnešis Minsk / MM / 1:400 / Kartonas

Standartinė Linas » 2011 Kov 19 (Šeš) 14:23

Esu ir aš klijavęs šitą monstrą. Pamenu, kad karkaso nepastorinau, bet korpusas vis tiek pavyko stebėtinai tiesus. Tiesa, vienoje vietoje tarp denio detalių liko beveik 5 mm tarpas. Užtat tai buvo bene pirmas mano modelis, kuriame panaudojau "advanced" technologijas - klijavimą briaunomis, pamestų detalių "scratchbuildinimą" ir pan. O kai niekaip nesisekė suklijuoti "bulbą" laivo priekyje, panaudojau ir juodosios apkalos metodą - iš plastilino nulipdžiau reikiamą formą ir ją apklijavau kartoninėmis detalėmis :D
O Fly Model "Novorossijsk" neplanuoji? 1:200 atrodytų dar įspūdingiau ;)
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: Lėktuvnešis Minsk / MM / 1:400 / Kartonas

Standartinė Stas » 2011 Kov 19 (Šeš) 14:27

Na įdomu bus stebėt procesą. :D
O iš kur tokį antikvariatą ištraukei?
Vartotojo avataras
Stas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: 2010 Geg 06 (Ket) 13:54

Re: Lėktuvnešis Minsk / MM / 1:400 / Kartonas

Standartinė PzKpfw72 » 2011 Kov 19 (Šeš) 15:37

Ar jis tikrai lėktuvnešis? TSRS tokių kovinių vienetų lyg ir nebuvo - jie ten kažkaip kitaip įvardinti, idant galėtų oficialiai praeit Sueco kanalą. Aš čia tiksliai nežinau šių subtilybių, tegul „jūrų vilkai“ aiškina.

Kas dėl modelio, žinant dabartinius tavo tempus, galutinių nuotraukų laukiam sekančiam savaitgaliui :mrgreen:
Vartotojo avataras
PzKpfw72
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 842
Užsiregistravo: 2009 Bal 17 (Pen) 19:05
Miestas: Vilnius

Re: Lėktuvnešis Minsk / MM / 1:400 / Kartonas

Standartinė Tamosis » 2011 Kov 19 (Šeš) 15:38

Linas rašė:O Fly Model "Novorossijsk" neplanuoji? 1:200 atrodytų dar įspūdingiau ;)


Na dar neplanuoju, reikia padaryti ANBO IV, kurį prie konkurso įdėjau, o šiaip norėčiau povandeninį laivą Kursk padaryt, jau turiu nusipirkęs ir modelį, ir lazeriu pjautą karkasą.

O antikvariatą nusipirkau pas kolegas modeliuotojus, kurie nuo modeliavimo persimetė prie stalo žaidimų :)
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Lėktuvnešis Minsk / MM / 1:400 / Kartonas

Standartinė Tamosis » 2011 Kov 19 (Šeš) 15:40

PzKpfw72 rašė:Ar jis tikrai lėktuvnešis? TSRS tokių kovinių vienetų lyg ir nebuvo - jie ten kažkaip kitaip įvardinti, idant galėtų oficialiai praeit Sueco kanalą.


Kaip pavadinsi nepagadinsi, nors ir fregata :D kadangi turi nuosavo oro uostą ir ant jo sutupdyti lėktuvai, tai matyt pavadinimas atitinka tikrovę, o kaip rusai jį vadino, nežinau, nelabai tiesą sakant ir įdomu.
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Lėktuvnešis Minsk / MM / 1:400 / Kartonas

Standartinė Linas » 2011 Kov 19 (Šeš) 17:38

Oficialiai šie laivai buvo vadinti "авианесущий крейсер", kad galėtų išplaukti iš Juodosios jūros (kur Nikojalevo verfėje buvo statomi) per Dardanelų ir Bosforo sąsiaurius.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: Lėktuvnešis Minsk / MM / 1:400 / Kartonas

Standartinė Tamosis » 2011 Kov 19 (Šeš) 17:57

Na va :) tiesa ir išlindo į žemės paviršių, ilgai tūnojusi slaptuose Lino archyvuose ;)
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Re: Lėktuvnešis Minsk / MM / 1:400 / Kartonas

Standartinė Caras » 2011 Kov 19 (Šeš) 18:25

Ir man teko klijuoti šį laivą. Visko gali būti, kad maniškis kaip ir Tamosio sudegė. :haha_no:
Kiek prisimenu iš istorijos, nuo šio lėktuvo denio kildavo sraigtasparniai ir vertikalaus kilimo lėktuvai JAK-38. Kitiems lėktuvams šis laivas nebuvo pritaikytas. Antroje pirmos žinutės nuotraukoje ant denio kaip tik matosi Jakas. Pirmas tarybinis lėktuvnešis nuo kurio denio galėjo kilti įprasti lėktuvai vadinosi Tbilisi (manau dabar pavadinimas bus pakeistas). Ant šio laivo buvo bandomi Su-27(33) ir Mig-29.
Vytautas Bartkus
Vartotojo avataras
Caras
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 359
Užsiregistravo: 2010 Geg 04 (Ant) 13:19

Re: Lėktuvnešis Minsk / MM / 1:400 / Kartonas

Standartinė Tamosis » 2011 Kov 19 (Šeš) 19:21

O į kokį pavadinimą reikėtų keisti? Lėktuvus plukdantis kreiseris ar lėktuvnešis-kreiseris? Nežinau aš tų terminų lietuviškų, todėl manau, kad lėktuvnešis pats tinkamiausias, juk lėktuvus tai turėjo.
Vartotojo avataras
Tamosis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 1374
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 19:16
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Šiuolaikiniai laivai / Modern Ships / Современные Корабли

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių