H.P. Hampden / Bilek / 1:72 /Plastikas

#

Re: H.P. Hampden / Bilek / 1:72 /Plastikas

Standartinė Caras » 2014 Bal 07 (Pir) 14:31

"Ant dienų" pardaviau savo mašiniuką. Automobilis nebuvo daužtas, visos kėbulo dalys originalios "nuo gimimo". Keletas potencialių kupčių priekaištavo, kad bamperiai dažyti, nes atrodė tamsesni, sakė, kad nemoku parinkti spalvos :twisted: . Ko gero mano mašinos dažai ant plastmasės senstant patamsėjo, o mašinai tik 8 metai :shock:
Vytautas Bartkus
Vartotojo avataras
Caras
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 359
Užsiregistravo: 2010 Geg 04 (Ant) 13:19

Re: H.P. Hampden / Bilek / 1:72 /Plastikas

Standartinė APovilaitis » 2014 Bal 07 (Pir) 14:51

PzKpfw72 rašė:...Tačiau labai noriu pagirt ir padėkot Vaidui už tą norą (vertą tikro modeliuotojo vardo) ieškot informacijos, stengtis ir spręst. Tokie veiksmai tik turtina patirtį ir iškelia mūsų hobį į kitą lygmenį.

Labai gerai pasakyta! Tai rodo profesionalų požiūrį į savo veiklą ir modeliuotojo brandą. Kiekvienas turime savo atradimus, metodus, technologijas, požiūrius ir jais dalintis labai geras pavyzdys. Palaikau ir pritariu :). Bet nesutinku su tuo, kad kartais bandoma dogmatizuoti kai kuriuos dalykus ir paversti tiesiog privalomais visiems :lol: . Čia aš neturiu galvoje p.Vaido. Kaip pavyzdys visokios oro sluoksnių ir šviesumo procentų teorijos, arba tai, kad "Gun metal" spalva yra pvz. numeris 85475693548258856-1, o 85475693548258856-1,00001 jau nusikaltimas ir aplamai tokios ginklų spalvos nebuvo ;) . Kiekvieno asmeninė valia tuo tikėti ir aš neprieštarauju. Kaip ir Vaido susisistemintom jam patogiu būdų spalvų paletėm.
O man pvz. tai nepatogu, nuobodu ir netikroviška. Ir aš darysiu kitaip. Bet neturiu jokių absoliučiai pretenzijų Vaidui. Mane šokiruoja tik kai kurių žmonių tokio tipo klausimai: - "paaiškinkite prašau, kodėl jūsų modelio padangos nipelio galvutės spalva neatitinka RAL spalvų standarto, spalvų charmonizavimo teorijos principų, aprašytų modeliavimo taisyklių 47 tomo 659 puslapyje, paragrafas 14, šešta pastraipa iš viršaus ir pažeidžia chromatografinių tyrimų taisyklių 14 principą, elektronų sukinio teoriją, be to atspindžio kampo nuokrypis viršja 0,012 laipsninių sekundžių ir nekoreliuoja su modelio/originalo chronologinės laikinės deviacijos skaitmenizuoto standarto sensimetrine funkcija !!!" ...... :lol: :lol: :lol:
Paveikslėlis Paveikslėlis
APovilaitis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2012 Rgs 24 (Pir) 9:53

Re: H.P. Hampden / Bilek / 1:72 /Plastikas

Standartinė jonas » 2014 Bal 07 (Pir) 16:18

Nu,Antanai,pavarei! :D galva apsisuko beskaitant :crazy: :crazy:
jonas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 201
Užsiregistravo: 2013 Spa 18 (Pen) 20:45
Miestas: vilnius

Re: H.P. Hampden / Bilek / 1:72 /Plastikas

Standartinė Flugzeug » 2014 Bal 07 (Pir) 19:51

APovilaitis rašė:... nesutinku su tuo, kad kartais bandoma dogmatizuoti kai kuriuos dalykus ir paversti tiesiog privalomais visiems...

Oi kaip pritariu, Antanai !!!!!!! :clap:

Tai ir yra mano santūraus bendravimo (o gal ir nebendravimo) priežastis.
Vartotojo avataras
Flugzeug
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2009 Bal 24 (Pen) 17:12
Miestas: Vilnius

Re: H.P. Hampden / Bilek / 1:72 /Plastikas

Standartinė karlsonas » 2014 Bal 07 (Pir) 20:17

Mieli, Kolegos, neabejoju autoriaus nuveiktais tirimais. Pateiktos lentelės ispūdingos ir išsamios, kuriomis ir pats pasinaudosiu darydamas rusų konstruktorių sukurtus lėktuvus antrajame kare. Be jokios abejonės, remtasi rimtu moksliniu darbu. Garbė ponui Erik Pilawskii. Bet ir ponas Pilawski nustebtų sužinojęs, kad aprašinėjo Land Lease aviacijos dažymą. Objektyvumo dėliai knygos turinys:
Paveikslėlis
Nesunkiai pastebėsite , kad visa knyga skirta pačių sovietų aviacijai.
Todėl, nepalaikykite įžuliu, priminsiu 32psl.
Paveikslėlis
Mano galva, šis klonas labiau artimas tiesai ( skirtumus nesunkiai pastebėsite):
http://www.modelbrouwers.nl/phpBB3/view ... 68&t=30656
Jei sąžiningai, savo "bibliotekoje" išsamesniu veikalų šia tema, dėja, neužtikau.
Sėkmės modeliavime.
Pagarbiai, Žymantas Valionis
karlsonas
Modeliuotojas - Klubas Sparnai 72-Kaunas
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2012 Rgs 18 (Ant) 20:21

Re: H.P. Hampden / Bilek / 1:72 /Plastikas

Standartinė Flugzeug » 2014 Bal 07 (Pir) 21:34

Žymantai, viskas parašyta čia:
Flugzeug rašė:Vidų nusprendžiau dažyti britų naudota interjero pilkai žalia spalva. Išorę dažau pagal sovietų spalvas.
Modelį darau savo malonumui. Kur čia problema?

Kas norima pasakyti šituo?
karlsonas rašė:Garbė ponui Erik Pilawskii. Bet ir ponas Pilawski nustebtų sužinojęs, kad aprašinėjo Land Lease aviacijos dažymą.
Ar aš rašiau, kad Pilawskii rašė apie land lease?

Koks viso šito "pamokomojo" rašymo tikslas?
Ko norima iš manes?

Galų gale jei norima įtikinti, kad "buvo tik taip ir ne kitaip", bergždžias darbas.
Norėčiau informacijos iš pačio, iki kada Hampden TB Mk.1, 1942 metais priklausęs sovietų šiaurės laivynui Murmanske borto Nr. 30 baltas tarnavo? Per metus lėktuvo kamufliažas keičiamas minimum kartą (žiemos sezonui), o dažniausiai 2 kartus.
Tai kas užfiksuota piešinukuose ar tekste yra tik dalis istorijos. Ar tikrai norima save apriboti tik ta dalimi?
Ar šis lėktuvas skraidė 1943 metais? Koks buvo jo kamufliažas? Galų gale, net jei jis ir nebeskraidė, koks būtų jo kamufliažas?

Pacituosiu Edward Hallet Carr "Kas yra istorija?"
Istorikas darbą pradeda nuo parengtinės faktų atrankos ir parengtinės interpretacijos, kuria remdamiesi faktus rinko kiti ir renkasi jis pats. Interpretaciją, atranką bei faktų tvarką istorikas dirbdamas subtiliai ir gal iš dalies nesąmoningai koreguoja dėl jų tarpusavio sąveikos. Ši koreguojamoji sąveika taip pat būdinga dabarties ir praeities savitarpio ryšiui, nes istorikas yra dabarties dalis, o faktai priklauso praeičiai. Istorikas ir istorijos faktai vienas be kito neapsieina. Istorikas be faktų yra tuščias, lyg be šaknų; faktai be istoriko būna negyvi, nereikšmingi. Tad į klausimą "Kas yra istorija?" aš pirmiausia atsakyčiau, kad tai yra nesibaigianti istoriko ir faktų sąveika, nuolatinis dabarties ir praeities dialogas.
Vartotojo avataras
Flugzeug
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2009 Bal 24 (Pen) 17:12
Miestas: Vilnius

Re: H.P. Hampden / Bilek / 1:72 /Plastikas

Standartinė karlsonas » 2014 Bal 07 (Pir) 22:17

Gerbiamas, Vaidotai. Visi mes žinome Jūsų požiūri į modeliavimą. vargu ar atsiras toks drąsuolis, kuris sugebės jį pakeisti, todėl to ir nedarysiu. Modeliuojame, visiškai sutinku su Jumis, savo malonumui, nes tai yra hobis.
Bet kai pradedami minėti istoriniai faktai, garbingi autoriai ir jų veikalai, rimti istoriniai ir modelistiniai saitai, sudaromos spalvų paletes ( pagarba už tai Jums )- man tai primena bandymą pakapstyti giliau ( gaila, kaip man atrodo, mano supratimas tuo klausimu kitoks ). Gal paprasčiau būtų sukurti temą tematika "What If" ar panašiai ir be didelių veikalų lipdyti medaliuką savo malonumui ir mum pasigerėti.
Kadangi sūnus planuoja šio modelio gamybą, nenorėčiau kad šita tema taptų jo vedliu. Deja.
O dažymo kokybė man patiko.
Atsiprašau, kad pagadinau šios temos normalę tėkmę. Daugiau netrukdysiu.
Sėkmės modeliavime.
Pagarbiai, Žymantas Valionis
karlsonas
Modeliuotojas - Klubas Sparnai 72-Kaunas
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2012 Rgs 18 (Ant) 20:21

Re: H.P. Hampden / Bilek / 1:72 /Plastikas

Standartinė Flugzeug » 2014 Bal 07 (Pir) 23:17

Nėra prasmės aiškinti šachmatų žaidimo taisyklių balandžiui. Jis išmėto figūras ir nuskrenda pasakoti kitiems, kaip šauniai apdergė.
Vartotojo avataras
Flugzeug
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2009 Bal 24 (Pen) 17:12
Miestas: Vilnius

Re: H.P. Hampden / Bilek / 1:72 /Plastikas

Standartinė Flugzeug » 2014 Bal 12 (Šeš) 12:32

Baigimui liko sraigtai ir pora detalių virš variklių sparne.
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Flugzeug
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 36
Užsiregistravo: 2009 Bal 24 (Pen) 17:12
Miestas: Vilnius

Re: H.P. Hampden / Bilek / 1:72 /Plastikas

Standartinė Uran325 » 2014 Bal 12 (Šeš) 16:29

Grazus liektuvas. Mna patinka.
Uran325
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 574
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 21:28
Miestas: Vilnius

AnkstesnisKitas

Grįžti į Karinė aviacija nuo 1926 iki 1946 m. / Military aviation 1925 – 1946 / Bоенная авиация с 1925 по 1946 год

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

cron