Pradedančiojo klausimai

Čia galite pasiūlyti savo idėjas kaip pagerinti šio forumo darbą ir naudą vartotojui bei užduoti Jums rūpimus klausimus
#

Pradedančiojo klausimai

Standartinė DieCasteris » 2009 Lap 30 (Pir) 18:34

Kol mokykloje karantinas, o aš sveikas kaip ridikėlis, ruošiuosi pradėti klijuoti pirmąjį savo rimtą modelį (ZIS - 5, 1:25 Kartonowy fan), tad kilo keletas klausimų:
- pirmas (ir labai juokingas) - kokius klijus rekomenduotumėte baziniam (pagrindiniam) klijavimui?
- kokį įrankį naudojate bigavimui (lenkimo linijų formavimui)?
- kuo gruntuojate ir retušuojate briaunas?
- kokiais atvejais naudojate cianakrilato klijus?
Žinoma, darbo eigoje dar kils ir kitokių klausimų, tuomet tikiuosi gauti ir atsakymų. :P
Vartotojo avataras
DieCasteris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 88
Užsiregistravo: 2009 Bir 01 (Pir) 20:21
Miestas: Vilnius

Re: Pradedančiojo klausimai

Standartinė Reynevan » 2009 Lap 30 (Pir) 19:17

Labas,

- Rekomenduoju stiprius klijus ne vandens pagrindu (pvz.: lipalas yra vandens pagrindu gaminti klijai ir deformuoja kartoną). Yra tokie Moment Kraftklieber - Senukose rasi - geltoni klijai. Kainuoja apie 10-15 LT
- Būtinai reikia turėti metalinę liniuotę. Aš naudoju skalpelį ir lengvai įpjaunu liniją, po to ji lengvai lenkasi ir formuojasi.
-briaunų gruntuoti nereikia. Aš naudoju akverilinius pieštukus ir mažą teptuką. Juos galima įsigyti dailės parduotuvėse. Galima naudoti ir kitus dažus - priklausomai ką pats turi namie, tinka ir akvarelė, ir akrylas. Bet kad darbas eitų greičiau ir nereikėtų kiekvieną kartą maišyti spalvų, aš 36 pieštukus.
-cijanoakrilinius dažus aš naudoju, kai klijuoju labai labai mažas detales ir kai klijuoju pvz.: metalinę vėlą prie popieriaus.

Dar rekomenduoju įsigyti skalpelį ir pjaustymo klimilėlį. Visą tai rasi dailės parduotuvėse.

Sėkmės.
Klijuoju: Pz.Kpfw.II Ausf C
Pabaigtas: Ju-87 D-3 GPM
Vartotojo avataras
Reynevan
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 199
Užsiregistravo: 2009 Bal 21 (Ant) 23:20
Miestas: Vilnius

Re: Pradedančiojo klausimai

Standartinė DieCasteris » 2009 Lap 30 (Pir) 19:55

Tėtis (PzKpfw72) teiraujasi, ar su laiku negeltonuoja nuo Moment Kraftkleber klijų popierius?
Vartotojo avataras
DieCasteris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 88
Užsiregistravo: 2009 Bir 01 (Pir) 20:21
Miestas: Vilnius

Re: Pradedančiojo klausimai

Standartinė Reynevan » 2009 Lap 30 (Pir) 20:00

Aš pats klijuoju pusantrų metų, todėl ilgiausiai modeliai mano stovi tiek pat laiko. Ten kol kas niekas negeltonoja. O šeip lenkai klijuoja su tais klijais ir lyg tai viskas ok.
Klijuoju: Pz.Kpfw.II Ausf C
Pabaigtas: Ju-87 D-3 GPM
Vartotojo avataras
Reynevan
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 199
Užsiregistravo: 2009 Bal 21 (Ant) 23:20
Miestas: Vilnius

Re: Pradedančiojo klausimai

Standartinė DieCasteris » 2009 Lap 30 (Pir) 20:16

Mes jau nulakavom (nupurškėm) 1 kartą lapus akriliniu matiniu laku. Ar nepaskubėjom?
Vartotojo avataras
DieCasteris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 88
Užsiregistravo: 2009 Bir 01 (Pir) 20:21
Miestas: Vilnius

Re: Pradedančiojo klausimai

Standartinė Linas » 2009 Lap 30 (Pir) 21:00

Priklauso nuo lako. Jei jis įsigeria į popierių, nepakenkdamas spalvai, tai viskas ok, popierius taps tvirtesnis ir atsparesnis čiupinėjimui. Bet jei lakas sudžiūvęs taps labai kietas, tai gręsia lūžimais. Visada verta "потренироваться на кошках" :D

Lenkimo linijų akcentavimui aš naudoju atšipusį medicininį skalpelį ir braukiu kelis kartus per daug nespausdamas - taip nepažeidžiamas popieriaus paviršius. Nes su aštria geležte popierius įpjaunamas ir lenkiant gali lengvai atsisluoksniuoti. Anksčiau tam naudojau išrašytą tušinuko širdelę, bet linija išeidavo kiek storoka.

Klijus naudoju Moment Wood Express. Nors jie ir PVA tipo, kol kas jokių bėdų neturėjau. Džiūva gana greit, bet palieka kelias sekundes paderinti detalę. O kartoną, aišku, deformuoja, jei tepti nesveikus kiekius.

Briaunų retušavimui naudoju Louvre pasteles, Leningrad akvarelę ir plastmasiniams modeliams skirtą emalę. Pastarąją praskiedus kiek stipriau, nei plastikui, ir saikingai terliojant, šiek tiek įsigeria į popierių ir atrodo beveik kaip čia buvusi. Aišku, jei spalva atitaikyta. Valdemaras naudojo šviesiai melsvą Humbrol emalę savo Stukai - rezultatas puikus.

CA klijai tinka klijuoti skirtingų medžiagų detales - plastiką ar metalą prie popieriaus. Svarbu nepadauginti, kad "neapgaruotų". Taip pat tinka naudoti briaunų impregnavimui, nes CA gerai įsigeria ir detalė tampa tvirta bei lengvai šlifuojama.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: Pradedančiojo klausimai

Standartinė geris » 2009 Lap 30 (Pir) 21:21

:) Kiek žmonių tiek nuomonių. Aš bandysiu irgi Tau atsakyti ir patarti, bei papildyti kitus:
- Baziniam klijavimui taip, tinka Moment'as paprastas. Aš dar rekomenduočiau Moment Krystal, nes jis yra skaidrus ir išdžiuvęs beveik nesimato. Su paprastu Moment'u reikia turėti truputį įgūdžių, nes labai tąsūs, sunkiai "suvaldomi" klijai. Va čia ir pasitarnauja Moment Krystal. Pagrinde aš Moment'ą naudoju karkaso detalių storinimui ir tik labai nedaug kur šiaip klijuojant. Baziniam klijavimui beveik visur naudoju Super Moment Gel (geri tuo, kad yra tirštesni, nei paprasti CA), nors reikia elgtis ypač atsargiai ir klijuoti be galo tiksliai - spėjau daug kur prisidirbti :) Nors man asmeniškai taip priimtiniau. Šiaip labai tinka Moment Wood Express ir kiti tos pačios serijos - panašūs į lipalą, tačiau greičiau džiūva ir mažiau drėkina popierių.
- Lenkimo linijoms labai geri kitų pasiūlyti ir taikytini būdai, tačiau kai labiau įgusi, siūlau kiek geresnį (kaip kam :lol: ) būdą. Jau buvau kitame forume įmetęs schemutę,tikiuosi suprasi:
Paveikslėlis
- Gruntavimas? Čia ta prasme, kad popierius nesisluoksniuotų? Tada naudok visų rekomenduojamus BCG klijus (asmeniškai jų dar neteko išbandyti). Aš naudoju Super Moment'ą briaunų impregnavimui, o po to šlifuoju. Briaunų retušui tinka visokie aliejinių ar akvarelinių pastelių rinkiniai, bei tiršti akvareliniai dažai. Aš pats naudoju PACTRA akrilinę emalę, tačiau čia jau reikia daug "žaisti" su teptuku ir vandeniu - nors man taip priimtiniau ;)
- Apie CA jau minėta. Galima dar naudoti karkaso detalių "prigirdymui" ir šlifuoti - tada detalės pasidaro kietesnės, kaip plastmasinės. Bet tam reikia labai pigių CA klijų, nes daug reikia. Galima rasti "papigiaiskų" - Norfoj radau po 0,69ct už 2gr.
Dėl popieriaus paruošimo pjaustymui - siūlau naudoti Capon gruntinį laką (ačiū Reynevan už gerą pasiūlymą). Nei blizgesio nebus, nei popierius nesukietės - gal šiek tiek, tačiau patogiai pjaustysi, popierius nesisluoksniuos ;) Tik geriau su Capon lauke "žaisti" arba gerai vėdinamoje patalpoje, nes smirda tai gerai :)
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Pradedančiojo klausimai

Standartinė vedmak73 » 2009 Gru 02 (Tre) 21:37

вставлю и я свои пять копеек,надеюсь отец переведет если не все поймешь
клеем пользуюсь ПВА(или у нас он известен как липалас-был у меня тюбик и я его дорабатываю),до сих пор,а если вспомнить модели которые клеил и раньше(лет 15 назад ) никаких проблем не было ,желтения тоже не наблюдалось. по поводу того ,что он на водной основе и поведет деталь-я клею бронетехнику и он мне подходит.как закончиться-перейду на MOMENT Wood-серию. для подклеивания деталей каркаса использую клей-карандаш. для приклеивания деталей из метала и пластика- момент-кристал,но чаще цианкрилатный момент-супер клей -он крепчесхватывает и быстрее,что важно когда клеишь проволочные детали
торцы подкрашиваю акварельными карандашами или краской,иногда использую хумброл или пактра,обязательно перед приклеиванием прокрашиваю-потом у меня получаеться хуже
для вырезания ровных линий использую простой канцелярский(строительный)нож со сменными лезвиями,окружности и мелкие отверстия-спомощью олфовского ножа,а раньше с помощью такого-же китайского(в сенукай есть наборы)
круги-олфовский кругорез,иногда использую ножницы
также из инструментов-металлическая линейка,надфили,шкурка,шило ну и несколько пинцетов
цианкрилат использую при склеивании металлических деталей ну и для пропитывания картона(что-бы легче шлифовался)
также иногда использую шпаклевку - автомобильную и по дереву-для придания нужной формы трудной детали-фары,колеса(тебе в работе с колесами пригодиться)
вроде все пока,надеюсь что-нибудь пригодиться,удачи с моделью
vedmak73
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 501
Užsiregistravo: 2009 Geg 18 (Pir) 19:02
Miestas: Vilnius

Re: Pradedančiojo klausimai

Standartinė mykoliukas » 2011 Bal 23 (Šeš) 17:29

Is kur galima gauti mediniu laivu breziniu? Kokia ju kaina? Ar jie pakankamai tikslus? mano skype mykolazs. aciu
mykoliukas
Naujokas
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2011 Bal 23 (Šeš) 11:59

Re: Pradedančiojo klausimai

Standartinė vedmak73 » 2011 Bal 23 (Šeš) 22:03

в интернет магазинах модельных поискать,цена будет довольно приличная(не меньше150лт. мне кажеться)
vedmak73
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 501
Užsiregistravo: 2009 Geg 18 (Pir) 19:02
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Klausimai ir pasiūlymai / Questions & Suggestions / Предложения и вопросы

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron