Tornado GR1 RAF/Revell/1:72/Plastikas

Diskusijos apie kartoninius, plastikinius ir iš kitų medžiagų pagamintus aviamodelius, jų gamybos procesus.
Temos pvz.:
Bombone6is F117A / 1:33 / Military Model
#

Re: Tornado GR1 RAF/Revell/1:72

Standartinė Opc » 2016 Bal 04 (Pir) 15:13

Turiu omenyje tas plonas linijas netoli korpuso ant sparnu,nu cia kaip ir "pre shadingas" tik jis padarytas po nudazymo. Noreciau suzinoti kaip ir su kuo tai daroma? Nes pas mane tas pre shadingas uzsidaze...
Opc
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2016 Vas 18 (Ket) 9:32

Re: Tornado GR1 RAF/Revell/1:72

Standartinė Laurynas » 2016 Bal 22 (Pen) 21:50

Tokiu atveju gali naudoti nuplovimo (wash) techniką.
Nudažytas modelis lakuojamas blizgiu (clear) laku ir tada labai plonu teptuku ir labai atskiestais tamsiais dažais (man geriausiai tinka emalės tipo dažai) lieji juos į tas linijas (žinoma, jei modelio linijos minusinės). Dažų perteklių ne linijose atsargiai nuvalai pvz. ausų krapštuku. Vėliau dedi dekoles ir lakuoji matiniu ar kitu reikiamo blizgumo laku.
Laurynas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 2009 Geg 14 (Ket) 22:53

Re: Tornado GR1 RAF/Revell/1:72

Standartinė Opc » 2016 Bal 24 (Sek) 12:34

Aciu uz atsakyma,o kodel reikia nulakuoti blizgiu laku pries dedant dekoles? As jas uzdejau ant nelakuoto ir viska lakuosiu pusiau matiniu laku ant pacio galo,dar klausimas su kuo skiedi emale nu kad skisti butu? Ir nuvalai ausu krapstuku tiesiog sausu ar su kokiu vait spiritu? Ir po kiek laiko tai reikia nuvalyti? Ta prasme kad nepridziutu jei uzsitepa ten kur nereikia...
Opc
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2016 Vas 18 (Ket) 9:32

Re: Tornado GR1 RAF/Revell/1:72

Standartinė Laurynas » 2016 Bal 25 (Pir) 21:10

Lakavimas blizgiu laku reikalingas, kad sumažinti, geriausiai iš viso pašalinti dekolių blizgėjimą (silvering - kai oro burbuliukai, likę tarp dekolės ir matinio šiurkštaus paviršiaus išryškina dekolės kraštus, kurių šiaip neturėtų matytis). Taip pat, jei darai nuplovimą, matinis paviršius tam netinka, kadangi yra per šiurkštus ir skiestas dažas sklis ne taip ir ne ten kur reikia, o taipogi žymiai sunkiau bus pašalinti perteklių, kuris susigeria į nelakuotą arba šiurkštų paviršių. Taigi seka yra tokia: gruntavimas (nebūtinas), dažymas, lakavimas blizgiu laku, plovimas-dekoliavimas-purvinimas, lakavimas reikiamu laku (matiniu, pusiau ar blizgiu, priklauso nuo pasirinktos dažymo schemos), galutinis davedimas (purvinimas ar dar kas pagal skonį ;)).

Dar vienas momentas - nuplovinėk VISADA kito tipo dažais nei lakavai (aš lakuoju akrilu, plaunu emale), nes to pačio tipo nuplovimo dažas turi labai daug skiediklio ir tada gali pažeisti laką nuplovimo metu.

Jei plauni emale, rekomenduočiau naudoti tą skiediklį, kuriuo ir šiaip skiedi dažus. Aš labai patenkintas model master produkcija, tačiau ir revell emalės skiediklis yra pakankamai geras.

Nuplovimo perteklių paprastai valau sausu ausų krapštuku nesulaukęs kol dažas pridžius, tačiau ir ne iš karto po to kai išlieju.
Laurynas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 2009 Geg 14 (Ket) 22:53

Re: Tornado GR1 RAF/Revell/1:72

Standartinė PzKpfw72 » 2016 Bal 25 (Pir) 22:02

Nežymiai paprieštarausiu Laurynui. Revell emalės skiediklis yra pakankamai agresyvus ir yra rizika (dažantiems emale - mano karti patirtis) nenuspėjamai reakcijai su dažais... Pats tokiems reikalams naudoju Mangers (made in UK) vaitspiritą iš Senukų. Švelnus, bekvapis - man patiko.
Vartotojo avataras
PzKpfw72
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 842
Užsiregistravo: 2009 Bal 17 (Pen) 19:05
Miestas: Vilnius

Re: Tornado GR1 RAF/Revell/1:72

Standartinė Laurynas » 2016 Bal 26 (Ant) 9:51

Vat kad tokių visokių siurprizų išvengti, geriau lakuoti ir plauti skirtingo pagrindo dažais - pvz. lakas akrilinis, o plovimas emale :)
Laurynas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 2009 Geg 14 (Ket) 22:53

Re: Tornado GR1 RAF/Revell/1:72

Standartinė Opc » 2016 Bal 27 (Tre) 7:20

Na kaip ir aiskiau viskas darosi,sita modeli jau pabaigsiu be to plovimo,bandysiu ant kito... Beje Laurynai tu taip pat darei tornado,ar pabaigei?
Beje pas mane tu burbuliuku po dekolemis nesimato, gal del to kad dazau teptuku...
Opc
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2016 Vas 18 (Ket) 9:32

Re: Tornado GR1 RAF/Revell/1:72

Standartinė Laurynas » 2016 Bal 27 (Tre) 11:27

Taip, mano tornadas baigtas :) Man jame mažiausiai susižavėjimo sukėlusi detalė buvo pagrindinės važiuoklės detalių gausa, visa kita rinkosi smagiai.

dekoliu blizgėjimas gali išryškėti po lakavimo, bet gali būti ir taip kad tau pavyko dekoles suklijuoti labai sėkmingai ir silveringo nebus.
Laurynas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 217
Užsiregistravo: 2009 Geg 14 (Ket) 22:53

Re: Tornado GR1 RAF/Revell/1:72

Standartinė Opc » 2016 Bal 27 (Tre) 14:21

Laurynai imesk savo baigto tornado nuotraukas
Dar toks klausimas butu su kuo geriausia nuvalyti laka jei pvz lakuojant netycia nubega,nu patiokas gaunasi,taip kad nepazeist dazu ar dekoliu?
Opc
 
Pranešimai: 10
Užsiregistravo: 2016 Vas 18 (Ket) 9:32

Re: Tornado GR1 RAF/Revell/1:72

Standartinė vico » 2023 Lie 21 (Pen) 13:58

Opc rašė:Laurynai imesk savo baigto tornado nuotraukas
Dar toks klausimas butu su kuo geriausia nuvalyti laka jei pvz lakuojant netycia nubega,nu patiokas gaunasi,taip kad nepazeist dazu ar dekoliu? d-one


Būtų įdomu ir man pamatyti baigtą Tornadą :)
Vartotojo avataras
vico
 
Pranešimai: 28
Užsiregistravo: 2018 Gru 15 (Šeš) 19:52
Miestas: Kaunas

Ankstesnis

Grįžti į Aviacija / Aviation / Авиация

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

cron