Messerschmitt Bf 109F-4 Trop / M 1:33 / AH / Kartonas

Diskusijos apie kartoninius, plastikinius ir iš kitų medžiagų pagamintus aviamodelius, jų gamybos procesus.
Temos pvz.:
Bombone6is F117A / 1:33 / Military Model
#

Messerschmitt Bf 109F-4 Trop / M 1:33 / AH / Kartonas

Standartinė Lapinas » 2010 Bir 24 (Ket) 20:10

Sveiki.
Nusprendžiau ir aš sudalyvauti šiame virtualiame konkurse, dalyvausiu su AH leidyklos išleistu modeliu Messerschmitt Bf 109F-4 Trop :) Jau seniai norėjau suklijuoti šį lėktuvą, tačiau vis nepasiryždavau, nes neturėdavau lazeriu pjauto karkaso ir kabinos gaubto... o dabar visą šį gėrį turiu :)

Viršelis :) :

Paveikslėlis

Šiaip dėl to lazeriu pjauto karkaso turiu liūdnos patirties su naujais Modelizmas.com savininkais... aš užsisakiau visą šį gėrį iš jų, tačiau jie nežinia kuo mąstydami sugalvojo man lazeriu pjauto karkaso visiškai nesupakuoti (jis įvilktas į ta tokį "maišelį", kur būna įvelkamas gamykloje), tai gavau jį labai nepavydėtinos būklės :( :

Paveikslėlis

Todėl Jums kol kas nerekomenduoju prasidėti su Modelizmas.com.... :( Žmonės visiškai nemoka supakuoti siuntinių, o ir administratorius nelabai mandagus... :( Nu bet tiek to... vakarą praleidau prie lazerinio karkaso jas tvarkant ir dabar jau beveik jas visas galėsiu panaudoti :) Na, o jeigu vis tik sakysitės kažką iš Modelizmas.com, tuomet jiems užakcentuokite, kad Jūsų siuntinį tinkamai supakuotų ar kažką pan....


Šiek tie apie patį lėktuvą iš wikipedijos:
F-4 serijinė gamyba prasidėjo nuo 1941 m birželio ir tęsėsi iki 1942m. F-4 Trop nuo kitų F-4 modifikacijų skyrėsi tuo, kad šio lėktuvo propeleris buvo su platesnėmis mentėmis. O F-4 nuo kitų 109'ojo versijų skyrėsi lengvesne konstrukcija, didesniu manevringumu, bet silpnesne ginkluote. Nuo 1942 m. vasaros Bf 109 naudojo Daimler-Benz DB605D variklį ir galėjo pasiekti 685 km/h greitį. Tuo metu tai buvo geriausias naikintuvas pasaulyje dėl savo variklio galios ir fiuzeliažo. F-4 modifikacija buvo gausiausiai gaminama modifikacija iš visų „Friedrick“ serijos naikintuvų.Jis buvo naudojamas vos ne kiekviename Luftwaffe padalinyje. Šiais lėktuvais skraidė daug Luftwaffe asų, tarp kurių ir Hans-Joachim Marseille.

Bf 109 F-4 Trop techninės specifikacijos:
Sparno mojis: 9.92 metro
Ilgis: 9.02 metro
Aukštis: 2.60 metro
Masė: 2150 kg
Maksimali masė: 3015 kg
Varilis: Daimler-Benz DB 601E 1350 AG
Maksimalus greitis: (6500m aukštyje) 624 km/h
Skrydžio lubos: 12000 m
Skrydžio nuotolis: 580 km

Ginkluotė:
Patrankėlė MG 151/20 (20mm, 200 šovinių, 750 šūvių/min)
2x liemens kulkosvaidžiai MG 17 (7.9mm, po 500 šovinių)
bomba (iki 250 kg)

Paveikslėlis
Hans-Joachim Marseille prie jo paties numušto Britų naikintuvo Hawker Hurricane.

Paveikslėlis
Hans-Joachim Marseille, tiksliau jo naikintuvas, bent tai kas iš jo liko.

Kol kas prie modelio nieko nepadariau... nu tik sausai bandžiau keletą karkaso detalių sudėliot sausai :) Na o šiaip tai apie leidinį įspūdis labai geras, poligrafija puiki, girdėjau sutapimas taip pat puikus :) Tiesa, pamiršau paminėti, kad modelio lapus nutepiau su Capon'u :) Labai patinka man tas Capon'o poveikis modelio lapams... :)
Paskutinį kartą redagavo Lapinas 2010 Bir 27 (Sek) 13:19. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 19:48
Miestas: Vilkaviškio raj.,

Re: Messerschmitt Bf 109F-4 Trop / M 1:33 / AH / Kartonas

Standartinė geris » 2010 Bir 24 (Ket) 20:19

Pamiršai paminėti, kad Bf 109F-4/Trop nuo Bf 109F-4 skyrėsi ne tik platesnėmis mentėmis, bet ir tropiniu filtru ;) Bet čia tarp kitko... O pasirinkimas tikrai puikus, guli ir pas mane šis žurnaliokas, pavarčius tikrai miela pasidaro 8-) Pats modelis kiek paprastesnis nei kitas, mano klijuojamas Bf 109E-4, kuriame, sakyčiau, net per daug karkaso detalių, kas pailgina darbą su jomis... Žodžiu lauksiu pradžios foto ir įdėmiai stebėsiu procesą ;)
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Messerschmitt Bf 109F-4 Trop / M 1:33 / AH / Kartonas

Standartinė Lapinas » 2010 Bir 27 (Sek) 12:09

Sveiki, gamybos procesas bus aprašytas labai detaliai, stengiuosi kuo daugiau fotografuoti, kad galėčiau papasakoti kiekvieną savo padarytą žingsnį :) Žinoma, tai suryja laiko, bet manau verta pasistengti dėl Jūsų :) Tikiuosi labai nemušit už didžiulį kiekį nuotraukų? :)

Pirmas dalykas kurį padariau, tai surinkau prietaisų lentą :) :
Paveikslėlis

Paveikslėlis


Tada suklijavau kažkokią “dėžutę”, deja nežinau jos paskirties (gal jūs numanote kam ji galėtų būti skirta?) :( :
Paveikslėlis

Paveikslėlis


Suklijavęs “dėžutę”, užsiėmiau piloto kabinos “pedalais” :) Ten “pedalų” dešinėje matosi patepliojimas guašu, bet po fotografavimo aš jį nuvaliau su ausų krapštuku pamirkytu vandenyje, tad galit nekreipti per daug dėmesio ;) :
Paveikslėlis

Paveikslėlis


Toliau klijavau piloto kabinos karkasą :) Įklijavau į vidų pedalus ir “kilimėlį” piloto kojoms :D :
Paveikslėlis


Tada ėmiausi šarvaplokštės:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Sulipinau karkasą “varikliui”:
Paveikslėlis


Įklijavau “dėžutę” į vietą:
Paveikslėlis


Tada ėmiausi kažkokių neaiškios paskirties prietaisų :) :
Paveikslėlis

Paveikslėlis


Paruošiau vietą piloto sėdynei (atleiskit už nuotrauką su šešėliu :( kitokios pas save neradau :oops: ):
Paveikslėlis


Tada pradėjau krapštytis su piloto sėdyne :) Tik sodynės atloše, kai iš kitos pusės su skalpeliu “braukiau” per lenkimo liniją, tai vienoje vietoje per daug spustelėjau skalpelį ir ten įpjoviau… retušavau, bet vis tiek nesmagu :( :
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Paruošiau vietą variklio išmetimo vamzdžiams:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Suklijavau vairalazdę (viela palikta per ilga, kad ją galėčiau patogiai įtvirtinti, jog nudažyčiau, vėliau nereikalingą dalį nukirpau :) ) :
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Suklijavau kažkokį “ratuką” :D (nepykit, kad nesu tiek kompetentingas, kad žinočiau jo pavadinimą :oops: ) :
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Tada “damušiau” piloto sėdynę. Norėjau sėdynės diržus daryti iš cigarečių pakelio folijos, tačiau man niekaip nepavyko jos gražiai nudažyti (fail!! :oops: ) :( Bandžiau emale. Bandžiau dažyti keliais sluoksniais, bet vistiek nepavyko. Dažant keliais sluoksniais, kad ir kokie ploni jie bebūtų, man kažkodėl pasislėpdavo diržo faktūra, tai todėl nusispjoviau ir suklijavau popierinius diržus… Tik man ta emalė kažkokia keista pasirodė, kai atsukau dangtelį, paviršius buvo pasidengęs tokia storoka plėvele, įtariu jau paseno… :( Nu bet nekaltinsiu tos emalės.. :D čia greičiausiai aš nemoku teptuku malevot :oops: . Taigi, nuotraukos:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Įklijavau “šarvaplokštę”:
Paveikslėlis

Ir užbaigiau piloto sėdynę:
Paveikslėlis


Užbaigęs piloto sėdynę į lėktuvo kabiną įklijavau “ratuką”, vairalazdę ir prietaisų lentą :) :
Paveikslėlis


Užbaigus lėktuvo kabiną ( nu realiai dar liko kabinos sienos, bet ten sakyčiau jau kita opera… :roll: ), atėjo laikas sujungti šią dalį su “varikliu” :) :
Paveikslėlis

Paveikslėlis


Tai tiek šiam kartui :) O apie modelį galiu pasakyti tik tiek, kad dar taip gerai sutampančio modelio nesu klijavęs gyvenime. Vat ką reiškia A. Halinski leidykla! Ne veltui ją visi taip giria :) Kol kas modelį neradau net menkiausios klaidelės! :) Na, o dėl lazeriu pjautų detalių tai esu labai patenkintas, man jos labai patinka, nes labai palengvina modelio klijavimą :) Tai ką manote apie modelį? :)

Ir tikiuosi Jūsų “neužmušiau” su tokiu kiekiu nuotraukų? :D
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 19:48
Miestas: Vilkaviškio raj.,

Re: Messerschmitt Bf 109F-4 Trop / M 1:33 / AH / Kartonas

Standartinė geris » 2010 Bir 27 (Sek) 13:32

Neužmušei, Juliau, neužmušei :) Kaip tik malonu buvo pasėdėt ilgiau nei kaip kitur ir pavarvint seilę ;) Matosi, kad labai jau įgudęs esi ir rankos "atlaužtos" ;) O ir spartumas tavo ;)
Kas dėl visokių pavadinimų, paieškok tokios knygos "An Illustrated Anatomy of World's Fighters". Ten įvairių naikintuvų dalių ir konstrukcijos anatomija, glausta, aiški, paprasta, tik angliška ;) Man labai padeda, jei kada norėsi, pasidalinsiu, aišku, ta knyga "nukniaukta" :D Be to šiaip kitokių info šaltinių galima "išknisti" iš interneto platybių, reikia kantrybės truputį ;) Labai gera "Topshots" serija, tik sunkoka gauti...
Tos dėžutės prie pedalų aš ir nelabai žinau, greičiausiai tai vairo reguliavimo mechanizmai ar greičių dėžė, galiu labai nusišnekėt :D Tas "ratukas", o tiksliau "ratukai" yra rankinis važiuoklės paleidimo mechanizmas ir uodegos lyginimo mechanizmas ;) Tos dešiniojo borto lentelės greičiausiai yra visokie saugiklių skydeliai...
Dėl diržų iš cigarečių pakelio folijos, man tinka jau daug kartų minėti Pactra Acrylic Enamel - truputį vandeniu praskiedi ir pertepi per foliją, palauki kol nudžiūva ir, jei dar reikia, pertepi. Nedingsta nei faktūra, niekas :)
Sėkmės toliau lipdant ;)
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Messerschmitt Bf 109F-4 Trop / M 1:33 / AH / Kartonas

Standartinė Lapinas » 2010 Bir 27 (Sek) 13:52

Dėl spartumo tai, čia kai buvo tos labai lietingos ir nykios dienos tai taip nuo ryto atsisėsdavau ir iki kokia 2 nakties prasėdėdavau prie modelio (mėgstu naktinėti :D )... :D Aišku, būdavo pertraukos, pas kokį draugą nueidavau ar pan., bet vis tiek pagrindinis dienos užsiėmimas buvo modeliavimas.. :) Žinoma, kai dabar orai pagerėjo tai laiko modeliuoti truputį sumažės ir modelio gamybos tempas šiek tiek sulėtės ;) Bet vis tiek turėtų išlikti pakankamai didelis, nes darbus labai pagreitina tos lazeriu pjautos karkaso detalės :)

P.S. O tą knygą "An Illustrated Anatomy of the World's Fighters" jau siunčiuosi :) Pažiūrėsiu kas ten gero joje :)
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 19:48
Miestas: Vilkaviškio raj.,

Re: Messerschmitt Bf 109F-4 Trop / M 1:33 / AH / Kartonas

Standartinė Lapinas » 2010 Bir 29 (Ant) 11:36

Šiandien toliau tęsiau darbus su meseriu :) Pabaigiau kabinos “sienas” :) Šiaip reikėjo nemažai pavargti, nes ten beveik visos detalės tokios kriupės :D Yra kas veikt ir su pincetu jas sugraibyt, bet nepasakyčiau, kad buvo labai sudėtinga :) Greičiau buvo smagu :)

Taigi, nuotraukos:

Pirmiausiai pasiruošiau kabinos “sienas” kad galėčiau ant jų klijuoti įvairius prietaisus ir pan. :) :
Paveikslėlis


Suklijavau dar vieną man nežinomą prietaisą, bet spėčiau jog tai radijas, tačiau garantuoti negaliu ;) :
Paveikslėlis

Paveikslėlis


Tada suklijavau dėžutę kuri iš tikrųjų ir yra dėžutė :D :
Paveikslėlis

Paveikslėlis


Na ir galiausiai dėžutę įklijavau į savo vietą kabinos “sienoje” :) :
Paveikslėlis


Tada toliau užsiiminėjau dėžutėmis :roll: :
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Vėl suklijavau kažkokį neaiškų prietaisą :oops: :
Paveikslėlis

Paveikslėlis


Ir dar vienas prietaisas :oops: :
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Ir pagaliau prietaisas kurio paskirtį žinau ir esu užtikrintas :) Šiuo prietaisu reguliuojamas variklio galingumas “throttle” (gal vis dėl to žaidžiant Il-2 Sturmovyk kažko išmokstama? :D ):
Paveikslėlis

Paveikslėlis


Na ir pagaliau užbaigiau kairiąją piloto kabinos “sieną” :) :
Paveikslėlis


Pradėjau užbaiginėti ir užbaigiau dešiniąją piloto kabinos “sieną” :) :
Paveikslėlis

Paveikslėlis


O pabaigai bendra abiejų kabinos šonų nuotrauka :) :
Paveikslėlis

Tai tiek :) Ką manote? :)
Paskutinį kartą redagavo Lapinas 2010 Bir 29 (Ant) 13:40. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 19:48
Miestas: Vilkaviškio raj.,

Re: Messerschmitt Bf 109F-4 Trop / M 1:33 / AH / Kartonas

Standartinė geris » 2010 Bir 29 (Ant) 13:06

Lituanistai "throttle" vadina droseliu ;)
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Messerschmitt Bf 109F-4 Trop / M 1:33 / AH / Kartonas

Standartinė Lapinas » 2010 Bir 29 (Ant) 13:39

geris rašė:Lituanistai "throttle" vadina droseliu ;)


Aš paprastai nekreipiu į lituanistus dėmesio, ypač kompiuterių srityje kas susiję su programavimu ir pan... nes jų terminai demotyvuoja vartoti lietuvių kalbą :oops: Nu bet vis tiek ačiū, geri ;)

Na, o kas dėl modeliuok.lt - siūlau sukurti "custom bbcodes" forumui kad būtų galima sucentruoti tekstą ar paveikslėlius (nu tipo kodas [center]bla bla bla[/center]) :) Taip pat būtų gerai Youtube BB kodas :) Kad būtų galima įkelti į forumą klipukus tiesiogiai, o nereikėtų jums eiti būtinai kažkokia nuoroda ;) Kadangi Jūs forumui naudojate PHPBB3 forumo sistemą, tai čia viskas paaiškinta kaip viską padaryti: http://www.phpbb.com/kb/article/adding- ... in-phpbb3/ O čia rasite "custom bbcodes" pavyzdžių ;) : http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 6&t=579376

Ir dar vienas dalykas, aš manau jog negerai, kad modeliuok.lt talpinate pas vardas.lt, ten planai žiūrėjau nekokie ir ten permokate už paslaugas. O ir esu girdėjęs, kad jų paslaugų kokybė vidutiniška. Siūlau persikelti pas serveriai.lt :) Ten viskas geriau :) O ir planai normalesni :) O jeigu mokėsite susikalbėti su serveriai.lt administracija, tai gal ir 50% nuolaidą "išsikaulinsite" ;)

Aš pvz pas serveriai.lt turiu 50% nuolaidą, moku 4 litus per mėnesį ir turiu 2 gigabaitus vietos interneto svetainėms ir 200 gb srauto :)
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 19:48
Miestas: Vilkaviškio raj.,

Re: Messerschmitt Bf 109F-4 Trop / M 1:33 / AH / Kartonas

Standartinė Lapinas » 2010 Lie 01 (Ket) 21:59

Taigi, toliau tęsiami darbai su meseriu :) Tik šį kartą nesiėjo viskas taip lengvai kaip su kabina… kai kuriose vietose teko gerokai pasukti galvą kaip ką geriau suklijuoti. Todėl ne viskas susiklijavo, taip kaip norėčiau. Tačiau čia tik per mano neatidumą… :( Ot bus man… :(

Bet rezultatu, šiaip ar taip esu patenkintas, nors galėjo būti ir truputį geriau :) :

Pirmas dalykas, kurį vakar padariau, tai apklijavau kabiną “sienomis” :) Čia viskas ėjo kaip sviestu patepta :) :
Paveikslėlis


Tada apklijavau kabiną išorine “oda”:
Paveikslėlis


Po to priklijavau pirmąjį uodegos segmentą prie piloto kabinos karkaso, vat čia ir paskubėjau… priklijavau truputį kreivai ir tai būtų gerokai atsiliepę lėktuvo geometrijai, todėl teko nulupti ir priklijuoti iš naujo. Tik šį kartą viskas gavosi tiesiai :) :
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


Na ir taip tęsiau su kitais korpuso segmentais kol pagaliau gavau tokį rezultatą :) :
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis


P.S. Modelis jau nebetelpa į savo “braškinę” dėžutę :( :
Paveikslėlis


Ką manote? :)
Paskutinį kartą redagavo Lapinas 2010 Lie 01 (Ket) 22:17. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 19:48
Miestas: Vilkaviškio raj.,

Re: Messerschmitt Bf 109F-4 Trop / M 1:33 / AH / Kartonas

Standartinė geris » 2010 Lie 01 (Ket) 22:07

Šiaip tai visai puikiai ir padoriai gavosi ;) Gal kiek fiuzeliažo (ne uodegos ;) ) segmentai nelabai dailiai siūlėmis sujungti. bet aš ir pats neekspertas tuose reikaluose - teko daug šlifuot, ko pasekoje dažyt prisireikė :(
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Kitas

Grįžti į Aviacija / Aviation / Авиация

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 7 svečių

cron