"Žorž Borman". 1:100. "W. M. C. Models"

Diskusijos apie kartoninius, plastikinius, medinius ar iš kitokių medžiagų pagamintus stendinius laivų modelius, jų gamybos procesus.
Temos pvz.:
Povandeninis laivas U-552 / 1:72 / Revell
#

"Žorž Borman". 1:100. "W. M. C. Models"

Standartinė Prunce » 2021 Gru 05 (Sek) 13:31

Taigi, 2014 metų rugpjūčio pabaigoje Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro būreliai ir studijos naujus Mokslo metus pradėjo "tremtyje" - dėl mūsų pastato rekonstrukcijos buvome išmėtyti po mokyklas, bibliotekas, įvairius centrus. Mokslo metų pradžią ir moksleivių "medžioklę" pradėjome Gargždų jaunimo laisvalaikio centre, kur surengėme "GVLJC kiemelį" - savaitę čia buvo galima ateiti ir išbandyti savo galimybes visose mūsų veiklose, susipažino su Krašto apsaugos, Policijos, Priešgaisrinės tarybos veikla. Čia - keletas akimirkų iš tų užsiėmimų:

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Kadangi aš mėgstu vaikus užkrėsti savo pavyzdžiu, tai kaip modelio gamybos pradžios eksponatą pasiėmiau daryti šį truputį su Lietuvą surištą modelį. Šio laivo istorija praktiškai nežinoma. Pastatytas Suomijoje 1912 metais pagal kompanijos „Žorž Borman ir kompanija“ užsakymą. Žinoma, kad garlaivis gana reguliariai plaukiojo tarp Sankt – Peterburgo ir Memelio (Klaipėdos) , vežiodamas konditerijos gaminius, įvairius krovinius. Garlaivis turėjo du triumus, sumontuota 200 a. g. galios garo mašina. Daug jo nesitikėjau per tas 5 dienas padaryt, bet padariau daugiau, neguu tikėjaus. Taigi - viršelis:

Paveikslėlis

Ir per tas dienas buvo iš 1 mm kartono suklijuotas karkasas bei tarpai užpildyti įvairaus putoplasto (sunaudoti visi likučiai - maži gabalėliai - kuriuos turėjau) gabalėliais, apipjaustyta ir nušlifuota.

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Tiesa, dar buvo užpildyti, apipjauti ir nušlifuoti tarpai tarp denių ir vaterlinijos, bet nenufotografavau. Ir toks šis modelis laukė savo dienos iki šios savaitės. Vėžaičiuose naujokai, kurių šiemet turiu tikrai nemažai, apsitrynė ir jau daro sudėtingesnius modelius ir jie jau nebeatbėga ko nors aiškintis kas 2 - 3 minutės. Tai ir aš galiu kažkiek padirbėti su savo darbais. Buvo nuspręsta pratęsti šį modelį, o ne vežtis iš Gargždų jau beveik baigta "LWS-1".

Tai tiek
Prunce
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 1643
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 11:24
Miestas: Gargždai

Grįžti į Laivai / Ships / Корабли

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias