Enterprise / Tamiya / 1:350 / Plastikas

Diskusijos apie kartoninius, plastikinius, medinius ar iš kitokių medžiagų pagamintus stendinius laivų modelius, jų gamybos procesus.
Temos pvz.:
Povandeninis laivas U-552 / 1:72 / Revell
#

Enterprise / Tamiya / 1:350 / Plastikas

Standartinė Mazwis » 2011 Bal 11 (Pir) 15:47

Stai, beveik baigtas mano modelis. Modelis Tamiya Enterprise U.S Aircraft Carrier CVN-65 - 1:350 Scale.

Tam, kad neuzkraut vietos, metu picasos linka. Esu naujokas, modeliavimo pasaulyje, tad domina visokeriopa kritika ir patarimaI. Modelis nera baigtas, liko suklijuoti lektuvu dekoles, nulakuoti lektuvus, ir baigt dazyti pavadinima.
Mazwis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2011 Bal 06 (Tre) 12:51
Miestas: Vilnius

Re: Tamiya - Enterprise Scale 1/350, Plastikas

Standartinė Mazwis » 2011 Bal 11 (Pir) 15:48

Mazwis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2011 Bal 06 (Tre) 12:51
Miestas: Vilnius

Re: Enterprise / Tamiya / 1:350 / Plastikas

Standartinė Linas » 2011 Bal 11 (Pir) 16:54

Įdomu, kelintas čia "naujoko" modelis, nes vien tik užmaskuoti visą denio ženklinima reikia ne naujokiškos kantrybės :) Smulkių klaidelių galima pastebėt:
1. 9-je ir 21-je nuotraukose matyti korpuso pusių sujungimas;
2. nelabai įsivaizduoju, kokio smulkumo tokiame mastelyje sraigtai, bet makro nuotraukose (ypač 10-je) labai matosi liejimo siūlės ant menčių;
3. nepašalintos liejimo žymės matosi ir kitose vietose, pvz ant ričių (spėju, priešgaisrinių žarnų) 18-je nuotraukoje;

Dar man truputį blankiai atrodo visiškai vientisos spalvos. Pvz. pagrindinis antstatas atrodo kaip vientisa pilka masė. Gal vertėtų paeksperimentuoti su tonavimu. Aišku, galbūt prie natūralios šviesos viskas atrodys kitaip. Suprantu, prisikabinti galima prie bet kokio modelio. Bet taip kruopščiai nudažytas denis labai kontrastuoja su nenušlifuotom sujungimų vietom ir panašiom klaidelėm. Nežiūrint to, manau, kad tai labai gera pradžia. Bet būtinai nufotografuok baigtą modelį natūralioje šviesoje.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: Enterprise / Tamiya / 1:350 / Plastikas

Standartinė Mazwis » 2011 Bal 11 (Pir) 21:27

Linas rašė:Įdomu, kelintas čia "naujoko" modelis, nes vien tik užmaskuoti visą denio ženklinima reikia ne naujokiškos kantrybės :) Smulkių klaidelių galima pastebėt:
1. 9-je ir 21-je nuotraukose matyti korpuso pusių sujungimas;
2. nelabai įsivaizduoju, kokio smulkumo tokiame mastelyje sraigtai, bet makro nuotraukose (ypač 10-je) labai matosi liejimo siūlės ant menčių;
3. nepašalintos liejimo žymės matosi ir kitose vietose, pvz ant ričių (spėju, priešgaisrinių žarnų) 18-je nuotraukoje;

Dar man truputį blankiai atrodo visiškai vientisos spalvos. Pvz. pagrindinis antstatas atrodo kaip vientisa pilka masė. Gal vertėtų paeksperimentuoti su tonavimu. Aišku, galbūt prie natūralios šviesos viskas atrodys kitaip. Suprantu, prisikabinti galima prie bet kokio modelio. Bet taip kruopščiai nudažytas denis labai kontrastuoja su nenušlifuotom sujungimų vietom ir panašiom klaidelėm. Nežiūrint to, manau, kad tai labai gera pradžia. Bet būtinai nufotografuok baigtą modelį natūralioje šviesoje.


Aciu uz pastebejimus, kaip sakant, gyveni ir mokaisi, ateity badysim detaliau ir kruopsciau viska rinkt. liko visai nedaug pabaigai, tikiuosi greitu metu parodyt galutini varianta, nes vienu metu du modelius darau:)
Mazwis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2011 Bal 06 (Tre) 12:51
Miestas: Vilnius

Re: Enterprise / Tamiya / 1:350 / Plastikas

Standartinė PzKpfw72 » 2011 Bal 11 (Pir) 21:48

Smagu matyt naujus vardus ir naujus darbus. Matosi (iš ekipiruotės) rimtai pasiruošęs veiklai. Tad pirmyn į kovą.
Dabar mano pastebėjimai. Kaip kolega Linas ir minėjo - kažkiek glumina lygios, nors ir profesionaliai uždėtos spalvos, bet gyvenime yra šešėliai, tonai ir pustoniai, kas irgi suteikia modeliui dvasią. Tveriant konkretų modelį, visuomet privalu prieš akis turėt originalo nuotraukėles (jei ne patį originalą :lol: ).
Pvz.: http://www.maritimequest.com/warship_di ... page_1.htm
Ir tuomet - lygini, modernizuoji.
Nors esu „tankistas“, ir jūrinėj tematikoj profanas, bet man užkliuvo modelio „musmėriškumas“, ko nuotraukose niekur nepastebėjau. Žinoma, yra techninių nesklandumėlių (pašlifavimo trūkumų, kas konkursuose smarkiai baudžiama).
Bet aplamai viskas sukasi į gerą pusę. Pirmyn!
Vartotojo avataras
PzKpfw72
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 842
Užsiregistravo: 2009 Bal 17 (Pen) 19:05
Miestas: Vilnius

Re: Enterprise / Tamiya / 1:350 / Plastikas

Standartinė Mazwis » 2011 Bal 11 (Pir) 21:55

PzKpfw72 rašė:Smagu matyt naujus vardus ir naujus darbus. Matosi (iš ekipiruotės) rimtai pasiruošęs veiklai. Tad pirmyn į kovą.
Dabar mano pastebėjimai. Kaip kolega Linas ir minėjo - kažkiek glumina lygios, nors ir profesionaliai uždėtos spalvos, bet gyvenime yra šešėliai, tonai ir pustoniai, kas irgi suteikia modeliui dvasią. Tveriant konkretų modelį, visuomet privalu prieš akis turėt originalo nuotraukėles (jei ne patį originalą :lol: ).
Pvz.: http://www.maritimequest.com/warship_di ... page_1.htm
Ir tuomet - lygini, modernizuoji.
Nors esu „tankistas“, ir jūrinėj tematikoj profanas, bet man užkliuvo modelio „musmėriškumas“, ko nuotraukose niekur nepastebėjau. Žinoma, yra techninių nesklandumėlių (pašlifavimo trūkumų, kas konkursuose smarkiai baudžiama).
Bet aplamai viskas sukasi į gerą pusę. Pirmyn!


Tas musmeriskumas tai mane ir pati erzino, taciau bandziau viskas vienas prie vieno daryti, kaip nurodyta instrukcinej knygelej. Seseliai ir t.t., dar gal ateityje bus su sekanciais modeliais, nes siai dienai dar labai truksta patirties. Modeliu esu isigijes metam, gal dviem i prieki, tad dar daug laukia darbo besimokant su metalaizeriais dazyt, tad kartais tenka ir paaukoti modeli patirties igyjimui:)) na bet,manau, viskas ismokstama, reik tik laiko ir uzsispyrimo:) dekui uz pastebejimus;)
Mazwis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2011 Bal 06 (Tre) 12:51
Miestas: Vilnius

Re: Enterprise / Tamiya / 1:350 / Plastikas

Standartinė Linas » 2011 Bal 12 (Ant) 0:43

Jeigu Remigijus turėjo omeny baltus taškus ant denio, tai visą ta margumą galima prigesinti labai stipriai atskiestais šviesiai pilkais dažais, užpūtus ploną sluoksnį. Angliškai tai vadinama "mist coat". Aišku, geriau prieš tai pasitreniruoti ant kokios naujos dvišimtinės ar panašiai, nes būtų gaila sugadinti tokį darbą nepavykusiu tonavimu.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: Enterprise / Tamiya / 1:350 / Plastikas

Standartinė PzKpfw72 » 2011 Bal 12 (Ant) 7:56

Mazwis rašė:bandziau viskas vienas prie vieno daryti, kaip nurodyta instrukcinej knygelej.


Instrukcija duota tam, kad modeliai nepavirstų vien tik „į kulkosvaidžius“, kaip tam anekdote apie tarybinį numerinį fabriką. Geriausia instrukcija - galva :lol:
Vartotojo avataras
PzKpfw72
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 842
Užsiregistravo: 2009 Bal 17 (Pen) 19:05
Miestas: Vilnius

Re: Enterprise / Tamiya / 1:350 / Plastikas

Standartinė Mazwis » 2011 Bal 12 (Ant) 13:57

PzKpfw72 rašė:
Mazwis rašė:bandziau viskas vienas prie vieno daryti, kaip nurodyta instrukcinej knygelej.


Instrukcija duota tam, kad modeliai nepavirstų vien tik „į kulkosvaidžius“, kaip tam anekdote apie tarybinį numerinį fabriką. Geriausia instrukcija - galva :lol:


Galva tai galva, bet toj galvelej ir fantazijos turetu but, kurios dar siai dienai stygiu jauciu :D
Mazwis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 44
Užsiregistravo: 2011 Bal 06 (Tre) 12:51
Miestas: Vilnius

Re: Enterprise / Tamiya / 1:350 / Plastikas

Standartinė Baksas » 2011 Bal 14 (Ket) 21:53

Wow!! va šitas tai dyyydelis :shock:
Baksas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 476
Užsiregistravo: 2009 Bal 21 (Ant) 15:10
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Laivai / Ships / Корабли

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių

cron