MAN LE 180 C / MODELIK / 1:25 / Kartonas

Diskusijos apie kartoninius, plastikinius ar iš kitų medžiagų pagamintus antžeminės technikos modelius, jų gamybos procesus.
Temos Pvz.:
Tankas IS-2 / 1:35 / Tamiya
#

MAN LE 180 C / MODELIK / 1:25 / Kartonas

Standartinė flyervln » 2016 Gru 11 (Sek) 1:15

Sveiki kolegos,
Nusprendžiau pabandyti surinkti naują sau modelių tipą-sunkvežimį. Jau kurį laiką kirbėjo nerami mintis išbandyti kažką naujo, tad vos tik baigiau darbą su "Renuške", kibau į "atlapus" kitam MODELIK'o leidiniui, kuriame randasi turbūt kone kasdien keliuose matomas furgonas MAN LE 180C.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis



Pažvelgus į brėžinius bei panagrinėjus detalių išklotines galima pasakyti, kad darbelio bus tikrai nemažai, negana to viskas atspausdinta ant blizgaus popieriaus, kurį pjaustant ir lankstant detales žiauriai trupa dažai, ir plius sunkiai kimba klijai.
Darbus pradedu nuo rėmo, čia daugelį detalių reikia papildomai pastorint paklijuojant 0,5 mm kartonu. Po rėmo perėjau prie lingių gamybos. Šiuo metu viskas atrodo taip:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kol kas nieko dar neklijuoju į vietas, nes kiek suprantu, viskas pirmiausia turi būti surinkta į atskirus mazgus ir tik po to bus galima tvirtinti prie rėmo.
Kol kas tiek :)
Neklysta tik tas, kas nieko nedaro...

Projektas: kartoninė F-1 kolekcija
(67' BRM P83 H16, baigtas)
(90' FERRARI 641, baigtas)
(71' BRABHAM BT 34, baigtas)
(70' LOTUS 72, baigtas)
(06' BMW-SAUBER F1.06, baigtas)
Vartotojo avataras
flyervln
Naujokas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 2013 Kov 30 (Šeš) 12:13

Re: MAN LE 180 C / MODELIK / 1:25 / Kartonas

Standartinė Linas » 2016 Gru 12 (Pir) 13:48

Gal verta pabandyti padengti lapus 1-2 sluoksniais Capon lako? Turėjau tokią pat bėda su modeliu, kurį ant kreidinio popieriaus atspausdinau lazeriniu spausdintuvu - trupėjo dažai. Nutepus Capon'u bėda dingo. Tiesa, su vienu senu Maly Modelarz (kurio popierius labiau panašus į tualetinį, nei į modeliavimui tinkamą kartoną) leidiniu persistengiau - nutepiau du kartus iš gerosios ir kartą iš blogosios pusės. Lakas įsigėrė taip, kad popierius tapo panašus į fanerą. Taip kad saiką reikia žinoti :oops:
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: MAN LE 180 C / MODELIK / 1:25 / Kartonas

Standartinė flyervln » 2016 Gru 12 (Pir) 19:17

Klausimas tik ar įsigers caponas i šitą blizgų kartoną?
Neklysta tik tas, kas nieko nedaro...

Projektas: kartoninė F-1 kolekcija
(67' BRM P83 H16, baigtas)
(90' FERRARI 641, baigtas)
(71' BRABHAM BT 34, baigtas)
(70' LOTUS 72, baigtas)
(06' BMW-SAUBER F1.06, baigtas)
Vartotojo avataras
flyervln
Naujokas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 2013 Kov 30 (Šeš) 12:13

Re: MAN LE 180 C / MODELIK / 1:25 / Kartonas

Standartinė Linas » 2016 Gru 15 (Ket) 9:45

flyervln rašė:Klausimas tik ar įsigers caponas i šitą blizgų kartoną?


Galima pamėginti užtepti mažą plotelį. Pvz. kokią nors smulkią detalę, kuri bus mažiau matomoje vietoje. Svarbu nebraukyti daug kartų, nes tai, vis tik, nitro lakas.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: MAN LE 180 C / MODELIK / 1:25 / Kartonas

Standartinė Caras » 2016 Gru 15 (Ket) 10:35

Yra leidinių, kurių dažai jau po pirmo prabraukimo teptuku su Caponu pradeda "plaukti". Atsargiai.
Vytautas Bartkus
Vartotojo avataras
Caras
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 359
Užsiregistravo: 2010 Geg 04 (Ant) 13:19

Re: MAN LE 180 C / MODELIK / 1:25 / Kartonas

Standartinė Prunce » 2016 Gru 15 (Ket) 11:01

Kai mažai patirties dirbant su "Capon" laku, rekomenduočiau lapus dengti ne teptuku, o minkštu nedideliu voleliu. Taip pas mus būrelyje net ir skaitmenine spauda spausdinti lapai "neišplaukia". Aišku, reikia stengtis per vieną vietą volelio neridenti daugiau, kaip 2 kartus.

Tai tiek
Prunce
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 1629
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 11:24
Miestas: Gargždai

Re: MAN LE 180 C / MODELIK / 1:25 / Kartonas

Standartinė vytas79 » 2016 Gru 15 (Ket) 18:09

Aš dar aišku žalias modeliavime, tai labai mano būdu galima nepasikliaut, bet po keleto nesėkmingų eksperimentų su caponu, jau keliems modeliams naudojau tokį būdą: lapus su lipnia juosta priklijuoju gera puse į apačią ant kokios nors nepersigeriančios medžiagos, kad grindų netept ir kad lapai neslankiotų (naudoju storą pakavimo tokį kaip ir poroloną), tada su poroloniniu voleliu nutepu lapus iš blogos pusės taip "ūkiškai", kad persišviestų detalės. Lakas persigeria kiaurai, išdžiūvus lapai nesisluoksniuoja, nelūžinėja lenkiant ir svarbiausia dažai niekad neišplaukia. O iš geros pusės jau tik pabaigęs modelį lakuoju, ir tik su purškiamu laku.
Projektas: 8 Japonijos kariniai lektuvai 1939-1945m. 1:72
+ kiti modeliai savo malonumui
Vartotojo avataras
vytas79
 
Pranešimai: 20
Užsiregistravo: 2015 Vas 16 (Pir) 18:51
Miestas: Kaunas

Re: MAN LE 180 C / MODELIK / 1:25 / Kartonas

Standartinė flyervln » 2016 Gru 15 (Ket) 21:37

Prunce rašė:Kai mažai patirties dirbant su "Capon" laku, rekomenduočiau lapus dengti ne teptuku, o minkštu nedideliu voleliu


Kai dariau Renault formulę, prieš gamybą nutepiau lapus Caponu, viskas pavyko gerai, kadangi ten buvo paprastas kartonas, detalės pjaustėsi labai gerai

vytas79 rašė: tada su poroloniniu voleliu nutepu lapus iš blogos pusės taip "ūkiškai", kad persišviestų detalės. Lakas persigeria kiaurai, išdžiūvus lapai nesisluoksniuoja, nelūžinėja lenkiant ir svarbiausia dažai niekad neišplaukia. O iš geros pusės jau tik pabaigęs modelį lakuoju, ir tik su purškiamu laku.


Gal ir gera idėja vytai, reiks pasibandyt, kaip tik yra duota spalvos atsarga, bus negaila pagadint jei kas ne taip
Neklysta tik tas, kas nieko nedaro...

Projektas: kartoninė F-1 kolekcija
(67' BRM P83 H16, baigtas)
(90' FERRARI 641, baigtas)
(71' BRABHAM BT 34, baigtas)
(70' LOTUS 72, baigtas)
(06' BMW-SAUBER F1.06, baigtas)
Vartotojo avataras
flyervln
Naujokas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 2013 Kov 30 (Šeš) 12:13

Re: MAN LE 180 C / MODELIK / 1:25 / Kartonas

Standartinė flyervln » 2016 Gru 18 (Sek) 14:07

Sveiki,
tęsiu po truputį darbus toliau. Pasibandžiau pažaist su Caponu, bet rezultatas man nepatiko, kadangi kartonas iš abiejų pusių yra blizgus, tai lako tepimas iš blogosios pusės nedavė jokio efekto, o užtepus iš gerosios pusės, labai akivaizdžiai matosi, kad paviršius užtepliotas, nors pjūvis šiek tiek ir švaresnis gaunasi. Taigi nusprendžiau lako nenaudoti šį kartą, kadangi nėra sąlygų atlikti impregnavimo darbų namuose (o lauke žiema visgi :lol: ), dirbsiu su tokiu popierium koks yra dabar-visus nutrupėjimus galima juk retušuoti po suklijavimo.
Taigi, šiuo momentu yra sudėtos į vietas lingės, bei pagaminta priekinė ašis:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Toliau laukia galinė ašis ir taip toliau . Kol kas tiek :)
Neklysta tik tas, kas nieko nedaro...

Projektas: kartoninė F-1 kolekcija
(67' BRM P83 H16, baigtas)
(90' FERRARI 641, baigtas)
(71' BRABHAM BT 34, baigtas)
(70' LOTUS 72, baigtas)
(06' BMW-SAUBER F1.06, baigtas)
Vartotojo avataras
flyervln
Naujokas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 2013 Kov 30 (Šeš) 12:13

Re: MAN LE 180 C / MODELIK / 1:25 / Kartonas

Standartinė Linas » 2016 Gru 23 (Pen) 9:36

Matyt, viskas priklauso nuo popieriaus. Pvz. su kreidiniu ~170 gramų popierium man bėdų nekilo. Keista tik, kad liko potėpiai. Caponas šiaip gana skystas ir užtepus išsilygino labai puikiai netgi nepaisant to, kad aš naudojau pigų teptuką storais šeriais.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Antžeminės technikos modeliai / Vehicles Models / Модели наземной техники

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių

cron