Renault R-17FT/1:25/Technikos Virtuozas/Kartonas

Diskusijos apie kartoninius, plastikinius ar iš kitų medžiagų pagamintus antžeminės technikos modelius, jų gamybos procesus.
Temos Pvz.:
Tankas IS-2 / 1:35 / Tamiya
#

Renault R-17FT/1:25/Technikos Virtuozas/Kartonas

Standartinė Stas » 2011 Vas 15 (Ant) 18:20

Sveiki
Gavau šiandien "Technikos Virtuozas" išleistą, R-17FT, modėlį. :)
Žurnalo viršelis
HPIM2221.JPG
HPIM2221.JPG (124.42 KiB) Peržiūrėta 17407 kartus(ų)


O tai kas yra viduje
HPIM2222.JPG
HPIM2222.JPG (104.18 KiB) Peržiūrėta 17407 kartus(ų)

HPIM2223.JPG
HPIM2223.JPG (94.84 KiB) Peržiūrėta 17407 kartus(ų)


Lietuva, tarpukario metais turėjo iš viso 12 vnt., šito tipo, tankų. Kiekvienas tankas turėjo savo vardą. Tankai sudarė batalioną kuris buvo suskirstitas į tris kopas. Pirmą kopą sudarė: "Kovas", "Audra", "Pagieža", "Pykuolis"; antrą 'Drasutis", "Griaustinis", "Smugis", "Karžygis"; trečią - "Galiūnas", "Giltinė", "Kreštas", "Slibinas".
Žurnalė duota trys pavadinimų variantai, "Giltinė", "Karžygis" ir "Smakas". (Smakas tai čia leidėjų išmislas, kaip supratau :D ).

Apie tanką.
Ginkluotė, vienas kulkosvaidis "Maxim 0,8", 7,92 mm. kalibro.
Svoris - 6,5 tonos.
Maksimalus greitis - 7,8 km/h.
Kuro atsargos - 110-115 litrų, atstumas 45-50 km.
Šarvų storis: bokštelėje - 22 mm., korpuso šonuose - 16-8mm., dugne - 6mm..
Ekipažas 2 žmonės.

Apei modėlį.
Modėlis nesudėtingas, bet detalų sueinamumas gana problematiškas. ;)
Šiandien šnekėjau su Olegu (vedmak73), jis darė šita modėlį, jis davė keleta patarymų, na jau maždaug isivaizduoju ką reikės taisyti. :geek:. Modėlį planuoju perdažyti :mrgreen:
Vartotojo avataras
Stas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: 2010 Geg 06 (Ket) 13:54

Re: Renault R-17FT/1:25/Technikos Virtuozas/Kartonas

Standartinė Stas » 2011 Bal 17 (Sek) 22:51

Sveiki.

Šiandien pradėjau modėlį.

Na pirmiausiai kas viduje
Paveikslėlis
Modėlis yra duotas ant 4 lapų. detalių ne taip jau ir daug :D bet tai tikrai nežada lengvo gyvenimo :lol:

Pradžiai reiki apsispresti su dažais, planuoju visą modėlį perdažytį.
Tai vot į kokia spalvą dar neapsisprendžiau, nes radau pas save Tamia dažus ir per paskutinį sustikimą nusipirkau Game dažus, na ir kaip atrodo atspalviai. Įdomu butu išgirsti ir jūsų nuomonę į kokia spalvą geriau nuažyti. :D
Paveikslėlis

Tradiciškai pradėjau nuo karkaso.
Paveikslėlis

Na o čia jau ir prasideda linksmybes, karkasas 2 mm. siauresnis už korpusą :D
Paveikslėlis

Ir čia dar ne labai supratau, žurnale nėra paaiškinimų ką reiškia žimėjimai ant detalių, ką reiške šita žvaigždute?
Jeigu teisingai suprantu šitas detales reikia pastorinti 0,5 mm kartonu, bet pagal logika čia nelabai tinka storinti. :?
Paveikslėlis

Tai tiek :D
Vartotojo avataras
Stas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: 2010 Geg 06 (Ket) 13:54

Re: Renault R-17FT/1:25/Technikos Virtuozas/Kartonas

Standartinė geris » 2011 Bal 18 (Pir) 11:26

Žvaigždutės reiškia pastorinimą, o kaip ten iš tikro yra, tau pasakys dariusieji šį modelį, o jų buvo nemažai, berods "lapinas" irgi darė.. O dėl dažų - vienareikšmiškai Tamyia, nes Game dažai per daug "žaisliniai" ir žalia spalva nė iš tolo nepanaši į modelio. Nors ir Tamyia kiek mažiau žalios turi nei modelio žalia. Aš siūlyčiau į Tamyia dažus vos vos įmaišyti Game dažų ir manau bus liuks ;) Nežinau tik kaip jie sureaguos tarpusavyje...
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Renault R-17FT/1:25/Technikos Virtuozas/Kartonas

Standartinė Berkut » 2011 Bal 18 (Pir) 11:46

Tiksliau būtų ne dažai Game, o akriliniai dažai Vallejo, serija Game Color, fantastikos mėgėjams, dažyti elfus, orkus ir kitokius mutantus, tai, kad kariniai technikai atspalviai visai netinkami. Geriau būtum iš serijos Model Air paėmęs.
Geriau nieko nemaišyti, o tos pačios firmos dažus maišyti. Nor ir akrilai abu, bet Vallejo skiedžiasi vandeniu, o Tamyia praktiškai bet ko, vanduo, spiritas, 646 ir kiti skiedikliai.
Vartotojo avataras
Berkut
Modeliuotojas - Kaunas
 
Pranešimai: 134
Užsiregistravo: 2009 Geg 07 (Ket) 21:03
Miestas: Kaunas

Re: Renault R-17FT/1:25/Technikos Virtuozas/Kartonas

Standartinė Lapinas » 2011 Bal 19 (Ant) 15:43

Labas, nepyk, turiu labai mažai laiko, bet patariu pasiskaityti mano modeliuotojas.lt, kur esu aprašęs šio tanko gamybos procesą. Po mano įrašais turėtum rasti projektuotojo Prano Sungailos komentarus, be kurių, modelio greičiausiai būčiau nesurinkęs, sėkmės!
Vartotojo avataras
Lapinas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 51
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 19:48
Miestas: Vilkaviškio raj.,

Re: Renault R-17FT/1:25/Technikos Virtuozas/Kartonas

Standartinė Stas » 2011 Geg 01 (Sek) 13:13

Na tiesa sakant, nusprendžiau atidėti šitą tanką iki geresniu laikų, nes modelyje nesutapymas ant nesutapymo. Gaila mano kamera užsilenkė neturiu dabar su ko nuotraukas daryti, kad galėčiau pakomentuoti apie ką aš čia.

Labas, nepyk, turiu labai mažai laiko, bet patariu pasiskaityti mano modeliuotojas.lt, kur esu aprašęs šio tanko gamybos procesą. Po mano įrašais turėtum rasti projektuotojo Prano Sungailos komentarus, be kurių, modelio greičiausiai būčiau nesurinkęs, sėkmės!

Sveikas, mačiau aš tavo surinkimą, bet labai daug vietų kur pas tavę liktai ir ok. o pas mane visiška nesamone.
Taip ir nesupratau kaip tu sugebėjai jį surinkti. :?
Vartotojo avataras
Stas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: 2010 Geg 06 (Ket) 13:54

Re: Renault R-17FT/1:25/Technikos Virtuozas/Kartonas

Standartinė Prunce » 2011 Geg 01 (Sek) 20:14

"Stas", reikia tik įsiskaityti į tai, ką rado kiti (ir aš pats), ir tų nesąmonių bus visiškai mažesnis kiekis. Ne viena "Renuškė" iš šio rinkinio buvo surinkta ir ne viena dar bus. Tai, ką mačiau padarytą iš šio ne labiausiai pavykusio projkto, atrodė tikrai gražiai. Reikia vadovautis ne tik instrukcija, bet ir sava galva. Tai kažkas ir gausis tokio, kas visus nustebins...
Tai tiek
Prunce
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 1632
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 11:24
Miestas: Gargždai

Re: Renault R-17FT/1:25/Technikos Virtuozas/Kartonas

Standartinė Stas » 2011 Geg 01 (Sek) 20:33

"Stas", reikia tik įsiskaityti į tai, ką rado kiti (ir aš pats), ir tų nesąmonių bus visiškai mažesnis kiekis. Ne viena "Renuškė" iš šio rinkinio buvo surinkta ir ne viena dar bus. Tai, ką mačiau padarytą iš šio ne labiausiai pavykusio projkto, atrodė tikrai gražiai. Reikia vadovautis ne tik instrukcija, bet ir sava galva. Tai kažkas ir gausis tokio, kas visus nustebins...
Tai tiek


Ir aš mačiau tikrai puikių modėlių iš šito rinkinio, bet apie save galiu pasakyti, kad modelizmas man yra hobby, smagus laiko praleidimas. O kai atsirando tokių bėdų kaip čia, mane tai pradeda erzinti ir tai jau ne smagus laiko praleidimas o nervu karas :evil: ir tiek. Tai kam man nuotaiką gadinti :?:
Vartotojo avataras
Stas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 318
Užsiregistravo: 2010 Geg 06 (Ket) 13:54

Re: Renault R-17FT/1:25/Technikos Virtuozas/Kartonas

Standartinė Prunce » 2011 Geg 02 (Pir) 0:09

Tai, kaip čia pasakius: "lapki kvierchu i nietu modielista?" Ne visada ir ne visuose net "superleidyklų" modeliuose viskas būna "tiutielka v tiutielku". Šiaip šis projektas turi porą - trejetą esminių klaidų, bet jos visos yra "išlukštentos" ir neturėtų kelti superproblemų. Buvo surinkti tokie modeliai, kurių net aš pats nenumaniau, kad galima iš šio leidnio surinkti. Taigi - modelį atsisakoma rinkti: trūksta modeliuotojui noro tai padaryti, nežiūrint į projekto klaidas. Toks kelias - pats lengviausias: modelio nesukliavau todėl, kad projektas buvo vidutinis. Tačiau, "Stas", ateis laikas, kai bus sakoma, kad "modelio nesurinkau, nes trūko fantazijos". Kaip autorius galiu pasakyti, kad šis modelis - ne stebuklas. Bet, kas norėjo, jį surinko. Ir net taip, kad mane patį nustebino. Ir net tokie modeliuotojai, iš kurių, galbūt, to nesitikėjau. Tai kad klausimas: kuriems priskirti "Stas"? Niurzgaliams ar modeliuotojams be vaizduotės?.... ar tiems modeliuotojams. kuriems nesurenkamų modelių nėra? Juk net "Modelik". "WAK", "GPM" ir t. t. modeliai ne visi yra idealūs. Net kartoninio modeliavimo "dievo" Halinskio modeliai turi kai kurių trūkumų, apie kuriuos jie linkę patylėti. Tai meskim vieną iš mūsų kartoninio modeliavimo pradinių modelių į šiukšlyną ir patvirtinkime vieno iš Lietuvos kartoninio modeliavimo korifėjų žodžius (laisvas perfrazavimas - ši terminologija buvo vartota kito, dar neišleisto, modelio atžvilgiu):" Renault" yra spjūvis Lietuvos modeliuotojams į veidą, nes jis yra nesurenkamas" - nors jų ne vienas ir ne du jau yra suklijoti. Gal "Stas" būtų toks patarimas: pabandyti pažiūrėti į kitų šio modelio surinkimus ir paimti iš jų tai, kas buvo geriausia. Ir padaryti savo interpretaciją. Ne viskas, kas atrodo nesurenkama, yra nesurenkama.
Palieku "Stas" galimybę įsižeisti , bet lieku prie savo nuomonės: esant norui, šis modelis yra puikiausiai surenkamas ir gali papuošti Jūsų kolekciją. Tiesa, projekto klaidų jame yra...
Tai tiek
Prunce
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 1632
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 11:24
Miestas: Gargždai

Re: Renault R-17FT/1:25/Technikos Virtuozas/Kartonas

Standartinė Linas » 2011 Geg 02 (Pir) 1:44

Siūlau nenukrypti į asmeniškumus ir šio offtopic'o nebetęsti.
Kiekvienas modeliuotojas yra laisvas pasirinkti ne tik kokį modelį daryti, pabaigti pradėtą darbą ar "užmesti", bet ir tai, ko jis nori iš paties modeliavimo proceso.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Antžeminės technikos modeliai / Vehicles Models / Модели наземной техники

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 21 svečių

cron