Lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A / Answer KH 2013-12/ M1:25

Diskusijos apie kartoninius, plastikinius ar iš kitų medžiagų pagamintus antžeminės technikos modelius, jų gamybos procesus.
Temos Pvz.:
Tankas IS-2 / 1:35 / Tamiya
#

Lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A / Answer KH 2013-12/ M1:25

Standartinė Corsaire » 2014 Sau 15 (Tre) 13:40

Sveiki,

Pristatau dar vieną savo modeliuką, kurį įtrauksiu į šį konkursą. Tai M 1:25 lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A iš leidinio Answer Kartonowe Hobby Nr. 6 2013-12.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Man labai patinka tarpukario ir ankstyvojo IIPK lengvieji tankai, savaeigiai pabūklai ir kiti to laikmečio prototipai. Vienas įdomiausių ir gražiausių to laikmečio tankų, tai Panzer I (Pz.Kpfw I) ir jo variantai. Čia pateiksiu labai šviežią Answer Kartonowe Hobby numerį Pz.Kpfw I Ausf. A. Su šiuo modeliu popieriuje prasti reikalai. Egzistuoja tik silpnoki ir pasenę du numeriai: Ausf.A iš Super Model žurnalo ir Ausf.B (modernizacija) iš seno Model Card (dabar Modelik) žurnalo.

Man ypač įdomus savaeigio tankų naikintojo Panzerjager I variantas, pastatyto ant šio tanko Ausf. B versijos. Aš labai norėsiu jį susiprojektuoti su Rhino ir surinkti. Esu įsigyjes ir surinkęs jo plastikinį 1/72 Italeri modelį, renkuosi įvairią literatūrą, brėžinius ir nuotraukas apie jį. Viena iš priežasčių kodėl klijuoju šį modelį, nes noriu artimiau pajausti ir suprasti kaip suprojektuoti popierinę Panzer I važiuoklę.

Grįžtu prie šio tanko temos.

Tankas

Panzer I pradėjo gyvenimą kaip ūkinis traktorius "kleintraktor". Vokiečiai slėpė tanko gamybą dėl Versalio sutarties draudimų ginkluotis po IPK. Pradžioje buvo tik važiuoklė, tačiau po to atsirado superstruktūra bei bokštelis. Šis tankas buvo projektuotas apmokymams, tačiau jis ir jo variantai sudalyvavo kare. Šis tankas dar prieš prasidedant karui buvo nelabai tikęs kariauti ir ankstyvasias vokiečių pergales išplėšė ne nupiepę tankai, o neįprastos staigiosios "blitzkrieg" taktikos. Šis tankas viso labo buvo šarvuotas vos keliolikos milimetrų šarvais, kas geriausiu atvejų apsaugodavo nuo ~8mm pėstininkų šautuvų, tačiau nuo sunkiųjų kulkosvaidžių (12,5mm) ar 20mm patrankėlių tikrai negelbėdavo. Nors ir šie pastarieji ginklai tankų kare 1939m. jau buvo pasenę... Tuo tarpu pats tankas teturėjo tik du MG-13 7,68mm kulkosvaidžius. Nors ispanai savo pilietinio karo metu šiems gautiems panzeriams pritaikė ir kelias 20mm Breda patrankėles. Nepaisant silpnumo, šis tankas buvo reikšmingas vokiečių startas tankų kare, kurie greičiau nei bet kas kitas, per keleris metus evoliucionavo tanką nuo "pirmuonės amebos iki mastančio žmogaus". Vokiečiai prigamintas šio tanko važiuokles pritaikė įvairioms paskirtims: karininko radijo tankas, tankų naikintojas su 4,7mm patranka, pirmasis priešlėktuvinis flakpanzeris, "municionšleperis" :D, savaeigis artilerijos pabūklas su s.IG 33 15cm patranką (!), kuris atrodė išties juokingai ir lengvai apvirsdavo :).

Juokingasis savaeigis artilerijos pabūklas Bison I:
Paveikslėlis

Panzerjager I, kurį norėčiau suprojektuoti:
Paveikslėlis

Mano suklijuotas ir nudažytas plastikinis 1/72 Italeri Panzerjager I:

Paveikslėlis
Paveikslėlis

Modelio žurnalas

Modelio žurnalas gana nestoras, vos keturi lapai B4 formato detalių. Modelis smulkus, 16cm ilgio. Panzerio dažymas - 1939 rugsėjo Lenkijos puolimo tamsiai pilka spalva su akstyvaisiais vokiškais baltais kryžiais. Modelio kokybė ir detalizacija nebloga, tačiau apžvelgus brėžinius, rasta neatitikimų. Čia pateikamas vėlesnis Ausf. A variantas, su papildomomis šarvų plokštėmis virš variklio oro paėmimo ir išmetimo grotelių. Modelio poligrafija gera, be sendinimo, kelia įtarimų garstyčių spalvos duslintuvai, kurie buvo dažyti ta pačia spalva kaip tankas (kol nauji). Autorius Mariusz Kita. Po prastos patirties su jo GPM "Wespe" vėl ant jo užsiroviau.. Bet kaip nors ištversiu, nes klijuosiu man labai įdomų objektą.

Planai ir technologijos modelio surinkimui

Pirmiausia, modelio lapai ir lazeriu pjauti trakai:

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Literatūra kuria naudosiuosi. Panzer Tracts yra išvis vienas geriausių modeliuotojo - projektuotojo literatūros šaltinių IIPK vokiečių tankų tema. Pateikta labai išsami istorija, aprašymai, modifikacijos, brėžiniai, fotografijos, atskirų komponentų brėžiniai, schemos, kurių niekur kitur nerasi.

Paveikslėlis

Pagrindinis brėžinys, kuriuo vadovausiuosi:

Paveikslėlis

- Modelį surinkinėsiu įprastai, atlikdamas papildomą detalizaciją pagal brėžinius. Papildomai suprojektuotos detalės bus perkeliamos ant atsarginės spalvos žurnale (lenk. "zapas"), kad nereikėtų terliotis su spalvomis. Štai ir pasitarnaus šie spalvoti lopai leidinyje! :)

Planas papildomai detalizacijai:

Paveikslėlis

Pamažu projektuojamos papildomos detalės

Paveikslėlis

- Modelio lapai buvo padengti "Capon" laku.

- Modeliui pirkau Drafmodel Panzer II vikšrus. Nors jie ir ne nuo to tanko, tačiau išnagrinėjus brėžinius ir apmatavus vikšrus, paaiškėjo, kad jie tiks. Na nebent bus bėdų su žvaigždės dantukais, čia taisysim eigoje. Čia vėliau norėsiu pateikti savo technologiją, kaip yra dažomi ir weatherinami lazeriu pjauti juostiniai (ne atskirų segmentų) vikšrai. Esu padaręs technologijos fotofiksaciją surinkinėdamas "Wespe", tačiau technologija ta pati bus naudojama ir čia.

Paveikslėlis

Palyginimui Panzer I ir Panzer II vikšrai. Atrodo beveik vienodai. Manau kad 1:25 mastelyje tiks.

Panzer I
Paveikslėlis
Panzer II
Paveikslėlis

- Kniedes darysiu iš lazerių pjautų iš "Draf Model". Kniedes baltas klijuoju prie modelio ir po to su 000 dydžio teptuku dažysiu stengdamasis minimaliai apvesti aplink.

- Darysiu nestiprų sendinimą arba "weathering". Kadangi modelis labai tamsus, "wash'ą" darysiu atvirkštinį - šviesų su Vallejo "Desert wash", taip imituodamas Lenkijos žvyrkelių dulkes. Kadangi 1939 rugsėjį turėjo būti dar pakankamai sausa ir dulkina. Tanko apačią ir važiuoklė stipriau padulkinsiu su Tamiya Weathering Kit bei Vallejo pigmentais.

Weathering priemonės:

Paveikslėlis

Čia matyti kaip su tanko spalva "žaidžia" skirtingi washai ir pigmentai. Matyti, kad tos vos gelsvos dulkės čia tiko labiausiai. Tamsus washas - netinka.

Paveikslėlis

Tiek.
--
Vartotojo avataras
Corsaire
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2013 Spa 24 (Ket) 16:19

Re: Lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A / Answer KH 2013-12/ M

Standartinė vedmak73 » 2014 Sau 15 (Tre) 22:34

Интересная модель.Ещё на её базе была командирская машина - вместо вращающейся башни рубка с пулеметом.
По поводу заклепок я бы посоветовал красить их на литнике-жидкая краска и с боков покрасит или налепить на малярский(бумажный)скотч и красить на нем - на фото с вошингом видно ,что подкраска на месте не очень удалась.
Удачи с моделью.
vedmak73
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 501
Užsiregistravo: 2009 Geg 18 (Pir) 19:02
Miestas: Vilnius

Re: Lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A / Answer KH 2013-12/ M

Standartinė APovilaitis » 2014 Sau 17 (Pen) 11:46

Įspūdingas ir profesionalus pasiruošimas darbui, Mindaugai. Bus įdomu stebėti procesą. Net labai. O dar labiau bandymą panaudoti plastikinių modelių technologijas. Esu nemažai galvojęs apie tokią galimybę. Pasidariau tam tikras išvadas sau. Bet kol kas, jos tegul man ir pasilieka :P . Žiūrim, kas gausis...
Apie kniedes. Technologija visiškai klaidinga ir "knisliška". Surys begalę laiko su abejotina sėkme. Mindaugai, klijuok tas savo kniedes ant Tamyja ar kitokios maskavimo juostelės ir ramiai sau dažyk. Kad ir 340 numerio teptuku :lol: . Po to, kokią 2 cm ilgio detalės juostelę, kur bus kniedės, nepersistengdamas patepk BCG klijais. Ir ramiai sudėk į reikiamas vietas kniedes. Kai BCG klijai išdžius, jie išnyks, nepalikdami jokio pėdsako... Paprasta, lengva ir greita. Pabandyk Mindaugai. Tai dar vienas būtinas elementas, šalia "Capon" lako.
Paveikslėlis Paveikslėlis
APovilaitis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2012 Rgs 24 (Pir) 9:53

Re: Lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A / Answer KH 2013-12/ M

Standartinė Corsaire » 2014 Sau 18 (Šeš) 0:03

Sveiki,

Aciu uz atsakymus. Atleiskite del lietuvisku raidziu, nes rasau is mobilaus prietaiso. Del kniedziu, jusu patarimas geras, taciau man tai nelabai pasiteisino, nes kiek bandziau, man ant dazymo juostos, sias nulupant, jos plysdavo ir issisluoksniuodavo. Prie to prisidedavo ir dazu perteklius, aptekes kniede ir jos aplinka. Nebent dazyti labai skiestais dazais, naudoti tamiya dazymo juosta, o ne vagner is senuku, bei pries tai impregnuoti superiu. Taciau to neisbandziau. Mano metodika toli grazu netobula, bet man visai puikiai sekasi su #000 teptuku, dazus atitaikiau idealiai is italeri acrylics serijos, ir galiausiai lakuosiu visa baigta modeli su aerozoliniu matiniu laku, kas unifikuos visus pavirsius. Prie problemos sprendimo dar ir mano washas prisides, kuris pasleps kniedziu kliurkas ar taip ar anaip. Washa ir pigmentus naudosiu labai kukliai. Na o siaip jau esu pabaiges didziasias tanko plokstumas ir jos padengtos apie 80% kniedziu ir rezultatu esu gan patenkintas.

Dar norejau paklausti, gal turite informacijos apie lenkija atakavusiu tanku zymejimus, nes mano 5th panzeriu divizijos 15 panzeriu burio tankas, autoriaus nuomone, turi tik du baltus kryzius ant bokstelio sonu, kai ant modelio zurnalo ir siaip pagooglinus ''panzer I 1939 poland'', visi ismetami panzeriai su kryziais dar ir priekyje ir gale.. Truksta informacijos, o ypac grafines, apie diviziju sudeti. Nebent butu kokiu konkreciai knygu, bet siai divizijai nieko neradau, matyt nebuvo populiari :) Kazkodel jauciu, kad reiks nekurt ir pasikliaut autoriumi.

Paveikslėlis

Beje, truputi idomiu faktu apie vokieciu tanku lempas. Man kilo klausimas, kas tas "suplotas" vokiecio salmas, kuri projektuoju su rhino. Pasirodo vokieciai turejo rimta atidirbta sistema nakties vazinejimui ir konvojavimui, kad ju sviesu nepamatytu priesas, ypac is oro. Tas salmas, tai tokia lempa, kuri sviecia atgal i veidrodi ir kaip staline lempa atmusa sviesa tiesiai ant zemes pries nosi. Taip nematyti sviesos saltinio is tolimesniu aplinkiniu poziciju ir ypac oro. Aisku, is poros simtu metru pamatysi svieciancia zeme, bet toliau - niekaip. Taip pat atkreipiau demesi, kad ir mano wezpe ir kettenkradas turejo tokias galines lempytes is keturiu, poromis suporuotu langeliu 2x2. Tai idomus itaisas, veikiantis zmogaus akies sugebejimu suprasti atskirus objektus is atstumo. Kai vykdavo nakties konvojavimas, pirmasis budavo isijunges vokiecio salma, kad matytu kelia, o visi kiti is paskos orientuodavosi tik tuo 2x2 notek zibintu. Ideja tokia, kad is 10-20 m, uzpakalinis vairuotojas mato priekinio visas keturias lempikes indvidualiai, is 50-100m, artimosios poros susilieja ir jis temato dvi svieseles, o is didelio atstumo visos susilieja i viena. Taip jauciamas atstumas. Tu notek lempu negalima imatyt is sonu ir didesniu atstumu. Aisku vokieciu masinos saugiam vazinejimui turejo ir normalias kryptines, siauro spektro priekines lempas, bei galine raudona ir oranzine (!) stabdzio lempa. Tiek idomios istorijos apie vokieciu naktinius pasivezinimus :)

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Corsaire
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2013 Spa 24 (Ket) 16:19

Re: Lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A / Answer KH 2013-12/ M

Standartinė Corsaire » 2014 Sau 18 (Šeš) 1:16

Karkasas

Suprojektuotas neblogai, tankas bus "kietas", beveik tokio pat storio sarvais kaip ir tikrasis, tik is kartono :D
Susinere graziai, tik vidu uzpildziau finnfoam ekstrudiniu polistiroliu, kad dugnas butu lygus, neidubtu ir todel, kad butu kur igrezti vaziuokles ir ratu asis. Taip pat pats padariau sonines plokstumas, kad sios neilinktu. Apslifavau ir nudaziau briaunas.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Vartotojo avataras
Corsaire
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2013 Spa 24 (Ket) 16:19

Re: Lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A / Answer KH 2013-12/ M

Standartinė Corsaire » 2014 Sau 28 (Ant) 11:51

Apvelkamas karkasas

Sutapimas visai neblogas, truputi sunkiau susivedė įžambios plokštumos, kai kur teko užpildyti briaunas PVA klijais su padažymu ar net siaura "zapaso" juostele.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Kaip minėjau - darysiu minimalų weathering'ą. Tik nežinau ką daryti su vikšrų sparnais.. Jų paviršius turėtų būti reljefiškas tinkliukas. Plastike labai lengva - visuotinis wash, drybrush ir viskas baigta. Čia - tinkliukas atspausdintas ir nepavyks tos technologijos. Ir kas blogiausia kad atspausdinta be jokio gylio. Jei autorius weatheringo nedaro, tai bent gylius kažkokiais šešėliais ir blikais galėtų išreikšti :evil:. Gal kas turėtų kokių patarimu, kaip sukurti tokį paviršiaus reljefiškumą? Kažkokiais tinkliukais ar panašiai? Jei palikčiau kaip esama, tai negalėčiau nieko "dulkint" o bendram kontekste nebūtų labai tikroviška..
Vartotojo avataras
Corsaire
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2013 Spa 24 (Ket) 16:19

Re: Lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A / Answer KH 2013-12/ M

Standartinė APovilaitis » 2014 Sau 29 (Tre) 15:00

Plastike irgi tikriausiai paprasta tik vienu atveju, kai tas tinkliukas padarytas reljefinis ;) . Kitaip irgi sudėtinga. Norint patarti, reikėtų žinoti bent tinklelio akies dydį, Mindaugai. Ir man atrodo, kad jau vėloka čia kažką išradinėti, kai sparnai jau priklijuoti. Bus labai sunku daryti kokybišką imitaciją. Realiausia, ieškoti tinklelio, dažyti ir klijuoti ant sparno. Panašu, kad tinkamo dydžio galėtum rasti audinių parduotuvėje, Mindaugai.
Įdomu, kuo pjaustai putą ir kuo klijuoji?
Paveikslėlis Paveikslėlis
APovilaitis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2012 Rgs 24 (Pir) 9:53

Re: Lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A / Answer KH 2013-12/ M

Standartinė Corsaire » 2014 Sau 29 (Tre) 21:05

Gali būti, kad jau pavėlavau użklijuodamas sparnus. Bet kodėl gi? ...aš prieš tai pasidariau atsarginį šio modelio skaną (nes interneto platybėse šis dar neplaukioja), atsispausdinus šabloną - tikrai galima primatuoti. Esama akutė kvadratine, pasukta 45l. kampu, 1 x1mm. Pagal originalo brėžinius - deimanto formos 1 x 2mm. Pasirodo autorius buvo neteisus. Jei išsaugant nekorektišką kvadratą, tai tiktų modelik lazeriu pjautas tinklelis 1 x 1mm, kuris kaip tik pasibaigė modelizmas.com parduotuvėje :(. Arba radau Austalijoje tam tinkama photoetchą: 30lt ir mėnesis laukimo.Tada idealiai užsidengtų originaliai spausdinta linija. Kitais akutės matmenų ir formų atvejais - reik perdażyt foną, kad neliktų matyti juodų linijų. Tačiau irgi ne bėda, turiu labai gerai pataikęs spalvą ir su aerografu bandžiau kitoje vietoje - gavosi gražiai. O tada galėčiau "dulkint" ir dažytas paviršius visvien susiniveliuotų.

Čia putą pjausčiau su didelio dydžio išstumiamu peiliu ir klijavau PVA klijais... Primityvu. Šiaip dirbant su puta, ypač mano RC lektuvus, pjaustau su karšta viela, kurią su rėmu ir spyruoklėm padovanojo Donatas Skiauteris. Klijuoju su karštais klijais arba specialiu Kleiberit, kuris negraužia putos ir išdžiusta išporėjęs į kietą šlifuotiną pavidalą.
Vartotojo avataras
Corsaire
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2013 Spa 24 (Ket) 16:19

Re: Lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A / Answer KH 2013-12/ M

Standartinė APovilaitis » 2014 Sau 30 (Ket) 12:21

Aš jau irgi įpratau skanus pasidaryti. O tai visokių siurprizų :lol: .... Tinklelį tai rinkčiausi fotoėsdintą. Mėnesis greitai prabėgs ir rezultatas bus liuks. Putą irgi taip pjaustau, o va "Kleiberit" naudoti neteko. Kas per "žvėris" čia toks? Labai sudomino tas iškorėjimas. Gal etiketės foto nebūtų sunku įdėti? Būčiau labai dėkingas Mindaugai. Karštus klijus naudoju kartais, bet didelio susižavėjimo jie man nekelia. "Nesusidraugavom" mes dar kažkaip :P .
Paveikslėlis Paveikslėlis
APovilaitis
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 90
Užsiregistravo: 2012 Rgs 24 (Pir) 9:53

Re: Lengvasis tankas Pz.Kpfw I Ausf.A / Answer KH 2013-12/ M

Standartinė Corsaire » 2014 Sau 30 (Ket) 13:35

Panašu, kad įkalbėsit isigyti tą fotoėsdintą tinkliuką :)

Kleiberit, tai tokie skysto medaus konsistencijos ir spalvos poliuretaniniai klijai, skirti klijuoti putai. Jie labai lipnūs, rankos ir rūbai būna amžinai ištepti, kad ir kaip atsargiai dirbtum :) Apkietėja ir pradeda plėstis per 20min. Pilnai išdžiūsta per 3 valandas, kad butų galima šlifuoti. Džiūdami išsiplečia ir išporėja, panašiai kaip "makrofleksas". Labai tvirti, lėktuvams neprideda svorio kaip karšti klijai.

Paveikslėlis

Perku Kaune, prie mašinų turgaus, tiesiai iš tiekėjo: http://www.egmida.lt/kontaktai-20/lt/

Šiaip su karštais klijais susidraugavau, kai nusipirkau galingą ir brangų Bosch klijų pistoletą ir gerų lazdelių. Nes tie kinietiški pistoletai nepakankamai iškaitina.
Vartotojo avataras
Corsaire
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2013 Spa 24 (Ket) 16:19

Kitas

Grįžti į Antžeminės technikos modeliai / Vehicles Models / Модели наземной техники

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron