Ferrari F40 / Tamiya / 1:24 / Plastikas

Diskusijos apie kartoninius, plastikinius ar iš kitų medžiagų pagamintus antžeminės technikos modelius, jų gamybos procesus.
Temos Pvz.:
Tankas IS-2 / 1:35 / Tamiya
#

Ferrari F40 / Tamiya / 1:24 / Plastikas

Standartinė Tarakonaz » 2014 Kov 04 (Ant) 18:41

Sveiki, modeliuotojai! Esu visiškai naujas, žalias, nepatyręs, nieko panašaus net nebandęs. Modeliuot sugalvojau ne todėl, kad visada jaučiau norą tai daryt, o veikiau dėl to, kad labai mėgstu automobilius. Man pasirodė, kad būtų daug įdomiau pačiam susirinkti modelį nei nusipirkt jau surinktą ir pasistatyt ant stalo. Ypatingu kruopštumu niekada nepasižymėjau (gal tiesiog nebuvo srities, kurioj to kruopštumo reiktų), bet šiaip iš principo pedantiškumo pas mane yra. Stengsiuos kuo geriau ir kokybiškiau surinkt modelį. Temą kuriu tam, kad sulaukčiau patarimų, kritikos ir galėčiau tobulėt, nes žinių trūkumas tikrai yra.

Ferrari F40 pasirinkau vien dėl to, kad tai vienas geriausių visų laikų automobilių. Nepakartojamas, išskirtinis, tiesiog fantastiškas. Gal būtų buvę geriau pasirinkti lengvesnį modelį pirmam savo bandymui, bet turbūt pritrūktų motyvacijos surinkinėjant automobilį, kuris man mažiau patinka. Todėl pasiryžau rizikuot. Žinau, kad bus klaidų, bus broko, bet labai tikiuos, kad kai pabaigtas modelis stovės ant stalo, iš metro atstumo tų klaidelių nesimatys. Tokiu rezultatu jau būčiau patenkintas.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Kadangi tai pirmas mano žingsnis, teko viską susipirkti, nes nieko neturėjau. Stengiaus susipirkti viską, ko gali prireikt bent pradžiai. Įtariu, kad kai ko teks ir dasipirkinėt. Savo kambary neturėjau net stalo, nes man jo tiesiog nereikėjo. Gerai, kad bent šiokį tokį staliuką radau buto šeimininkės (nuomoju) balkone. Susirinkau jį, nes buvo išrinktas ir įsirengiau savo darbo vietą. Vietos mažokai, kai viską sukraunu ant stalo, bet netoli yra plati palangė, tai surinkinėjant modelį, daug ką galima pasidėt ir ten. Kaip nors susitalpinsiu, manau.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Modelį ketinu rinkti griežtai pagal instrukciją. Aišku, nebent pastebėčiau kažkokių skirtumų analizuojant realias Ferrari F40 nuotraukas ir tai būtų mano sugebėjimų ribose tuos skirtumus ištaisyt. Šiaip mano darbo tempas bus laaabai lėtas, nes ir laiko ne visada atrasiu dėl darbo grafiko, ir šiaip rankos neįgudusios. Būčiau laimingas, jei modelį pavyktų pabaigt iki rudens, bet tai gali užsitęst ir ilgiau. Dar klausimas ar man neatsibos ir nemesiu šio reikalo (nesu iš tų, kurie meta ką pradėję, bet visko gali būt)...
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Pradėjau faktiškai vakar vakare, kai iš detalių plokštės išsikirpau ratlankius ir juos nuploviau vandenyje su Fairy plovikliu. Nutariau pradėt nuo jų, nes pasirodė lengva. Oi, kaip klydau. Pagal instrukciją, ratų centrus reiktų dažyt, o palangę palikt chromuotą. Peržiūrinėjau kitų rinktus Tamiya modeliukus, tai kai kurie to nedarė ir paliko visus ratus gamykliškai chromuotus. Žiūrint realias nuotraukas, matyti, kad ratlankių centriukai išties dažyti, todėl ir aš tokį sprendimą priėmiau. Labai sunkiai sekėsi maskuot palanges. Iš pradžių bandžiau užmaskuot visą ratą ir su peiliuku išpjaut dažomą plotą (dėl to apibraižiau šiek tiek ratlankius, bet vis tiek jie bus dažomi, tai nieko tokio). Po to sugalvojau kitą metodą - maskavau mažomis juostelėmis. Šis metodas pasirodė tikslesnis ir šitaip užmaskavau visus ratus. Užtrukau daugiau nei valandą... Žinojau, kad užtruksiu, nu bet kad tiek daug, nesitikėjau.

Tokia štai pirmoji mano pažintis su modeliavimu!
Vartotojo avataras
Tarakonaz
Naujokas
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2014 Kov 01 (Šeš) 17:24
Miestas: Vilnius

Re: Ferrari F40 / Tamiya / 1:24 / Plastikas

Standartinė flyervln » 2014 Kov 04 (Ant) 19:32

Na, sėkmės darbe, nepamiršk dėti darbų eigos foto, bus įdomu stebėti visą procesą :thumbup:
Neklysta tik tas, kas nieko nedaro...

Projektas: kartoninė F-1 kolekcija
(67' BRM P83 H16, baigtas)
(90' FERRARI 641, baigtas)
(71' BRABHAM BT 34, baigtas)
(70' LOTUS 72, baigtas)
(06' BMW-SAUBER F1.06, baigtas)
Vartotojo avataras
flyervln
Naujokas
 
Pranešimai: 108
Užsiregistravo: 2013 Kov 30 (Šeš) 12:13

Re: Ferrari F40 / Tamiya / 1:24 / Plastikas

Standartinė jonas » 2014 Kov 04 (Ant) 20:38

Sėkmės renkant modelį ir aplamai modeliavime.Sprendžiant iš instrumentu ir medžiagu nusiteikei rimtai paplušėt :)
jonas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 201
Užsiregistravo: 2013 Spa 18 (Pen) 20:45
Miestas: vilnius

Re: Ferrari F40 / Tamiya / 1:24 / Plastikas

Standartinė Anuliuotas » 2014 Kov 05 (Tre) 20:04

Oho kiek irangos, turejo nemazai atsieit :O O jeigu nepaslaptis, is kur pirkai viska?
Anuliuotas
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 2013 Kov 15 (Pen) 21:09
Miestas: Kaunas

Re: Ferrari F40 / Tamiya / 1:24 / Plastikas

Standartinė Tarakonaz » 2014 Kov 06 (Ket) 1:03

Tai kiek čia tos įrangos yra... Daugiausiai kainavo Tamiya dažai, lakas, klijai, skiediklis, glaistas - juos pirkau iš Bakso (o ko neturėjo - iš parduotuvės "Modelis"). Nu bet kažkaip nenorėjau rizikuot su Senukuose pirktom medžiagom, nes nesinori, kad sugraužtų plastmasę ar dar ką blogo padarytų. O įrankius per Ebay atsisiunčiau. Ir kai ką dar lietuviškoje kanceliarinių prekių parduotuvėj pirkau. Patį modelį irgi iš Ebay siunčiau ir jis man kainavo 110 litų.
Vartotojo avataras
Tarakonaz
Naujokas
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2014 Kov 01 (Šeš) 17:24
Miestas: Vilnius

Re: Ferrari F40 / Tamiya / 1:24 / Plastikas

Standartinė Corsaire » 2014 Kov 06 (Ket) 11:16

Labai įspūdingas ir tikrai "nenaujokiškas" pasiruošimas darbui. Gražu žiūrėti. Reik didelio noro, kad tiek iškarto viską susipirkt. Modeliuotojų arsenalas paprastai tik per kelis metus užauga.
Tik iškilo klausimas, kaip dažysi? Kėbulą - teptuku negerai. Pradžiai aerografas gal per didelė prabanga. Mano ebay komplektas kompresorius+2airbrushai kainavo 370Lt (šikniai tik shippingą pabrangino). http://www.ebay.co.uk/itm/200600974912? ... 1423.l2649
Bet kėbulą PRIVALAI nupurkšti, manau, kad gausi dar nusipirkti raudonos spalvos Tamiya aerozolyje :)
Interjerą ir kitas dalis manau dažyti gali teptuku, tik nusipirk gerą ir minkštą plokščią teptuką (Sibiro sabalo plauko), kokioj Meno Mūzoj. Kainuos iki 20Lt jei nedidelis, jei pirktum didesnį (8mm) plokščią, gali būt ir brangiau.

Aš šalia savo popierinių ir plastmasinių tankų ir lėktuvų irgi nusprendžiau išmėginti jėgas automobiliuose. Iš eBay pasiėmiau savo tikros mašinos Fujimi modelį - Honda Civic Type-R EP3. Bet kai pasiskaičiau, pasižiūrėjau, ką turi Baksas, ką naudoja automobilistai, tai net galva susisuko: visokie spec. auto modelių dažai, pearlascent, candy, įmatrūs lakai, vaškai... Tai pasakiau - dažysiu paprastai Model Master sidabro spalva. Tik nusipirkau clear red galinėm lempon :D Daugiau, sakiau savo kišenės netuštinsiu :)
Vartotojo avataras
Corsaire
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 32
Užsiregistravo: 2013 Spa 24 (Ket) 16:19

Re: Ferrari F40 / Tamiya / 1:24 / Plastikas

Standartinė Tarakonaz » 2014 Kov 06 (Ket) 14:28

Kėbulo teptuku neplanavau dažyt. Dažysiu Tamiya TS-8 purškiamais dažais iš balionėlio. Vienintelis dalykas, kurio man trūksta. Baksas neturėjo, "Modelis" irgi, o per Ebay vien siuntimas 30 svarų buvo. Bet po to radau Lenkijoj už biškį pigiau. Gal 40-45 litai išėjo. Dabar laukiu, kol atsiųs. Nesiryžau leisti pinigų aerografui, nes gal viskas ir pasibaigtų vienu modeliu. Tokiu atveju aerografas laaabai padidintų vieno modelio savikainą. Jei užsikabliuosiu, tai kokį 3 ar 4 modelį rinkdamas jau pirksiu aerografą.

Mažuosius teptukus būtent "Meno Mūzoj" ir pirkau. 1 ir 2 pirkau kiek pigesnius, o nulinuką jau pagriebiau Sabalo plauko. Didžiausius 3 teptukus pirkau Office1 - jie sintetiniai ir kainavo 20 litų. Tikiuos, kad bus neblogi. Jei matysiu, kad visgi dryžiai lieka, tai niekada nebus per vėlu teptukų dasipirkt. Šiaip su architektais gyvenu, tai iš jų galima pasiskolinti, kai nemato - turi jie tokių dalykų.

Aš irgi baisiai norėjau susirinkti savo automobilio modelį, bet automobilis toks retas ir niekam neįdomus, kad niekas net negamino jo mažesnio mastelio nei 1:1.
Vartotojo avataras
Tarakonaz
Naujokas
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2014 Kov 01 (Šeš) 17:24
Miestas: Vilnius

Re: Ferrari F40 / Tamiya / 1:24 / Plastikas

Standartinė Tarakonaz » 2014 Kov 17 (Pir) 21:29

Man pačiam labai gaila, kad nepavyksta daugiau prisėst prie modelio... Buvau išlėkęs į užsienį paatostogaut trumpam, po to grįžus teko ir laidotuvėse sudalyvaut. Truputį chaosas visur aplink. Bet štai pavyko kelis vakarus bent keliom valandom prisėst prie Ferrari. Atpalaiduoja labai - trumpam atitrūkau nuo artimojo mirties, nuo rūpesčių, nuo darbo. Atsisėdu į kamputį prie savo mažiuko staliuko ir jauku, gera. Bet vis tiek turiu atsiprašyti dėl lėtos eigos ir dar tokiais mažais žingsniukais.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Prieš išsikerpant detales, kruopščiai viską susifotkinau, kad matytųsi ir detalių numeriukai - dėl visa ko, kad nesusimaišyčiau (nors lyg ir nemačiau dar, kur čia galima susimaišyt). Pirmąjį vakarą išsikirpau pilkas detales. Su švitriniu išlyginau nelygumus, liejimo linijas, nuploviau viską vandenyje su Fairy. Išdžiovinęs sukabinau visas ir paruošiau gruntavimui. Atsidariau kambary langą (juk gerai vedinamos patalpos reikia), pasidariau šokią tokią uždangą, kad nepripurkščiau ant sienų ar dar kur ir DAVAI. O jau kaip pasmirdo, bliamba. Ir dar detales per arti susmaigaliojau, nepavyko visų vietų nupurkšt. Tiek tos. Kitą vakarą purškiau pakartotinai (dar pašveitęs, ką reikėjo). Lyg ir viskas daugiau mažiau normaliai išėjo. Labai mėgstu automobilių ratlankius (kambary prie lovos dar vos prieš mėnesį gulėjo 12 ratlankių). Nu tai susigundžiau "pažaist" ir su mažesnio mastelio ratukais. "Užmontavau" padangas - gražu. Liko nudažyt centriukus ir patrinti padangas, kad dingtų ties viduriu esanti liejimo žymė. Dar spėjau išsikirpt raudonas detales ir jas apšlifuot, paruošt gruntavimui. Labai nedrįstu pradėt dažyt. Įtariu, kad iš pradžių viską nugruntuosiu ir po truputį pradėsiu dažyt. Čia turbūt planai mėnesiui į priekį. Dar negavau TS-8 dažų iš lenko, biškį neramu. Kiekvieną dieną tikrinu pašto dėžutę laukdamas pranešimo, bet vis tuščia (išskyrus McDonald's kuponus).

Atsiprašau, kad tiek daug tenka skaityt nesusijusios su modeliavimu, nereikšmingos informacijos - toks jau tas mano stiliukas.
Vartotojo avataras
Tarakonaz
Naujokas
 
Pranešimai: 4
Užsiregistravo: 2014 Kov 01 (Šeš) 17:24
Miestas: Vilnius

Re: Ferrari F40 / Tamiya / 1:24 / Plastikas

Standartinė Linas » 2014 Kov 18 (Ant) 20:37

Liejimo siūlė per padangos vidurį labai krenta į akis. Ją galima pabandyti atsargiai pašalinti vidutinio rupumo švitriniu popierium.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius


Grįžti į Antžeminės technikos modeliai / Vehicles Models / Модели наземной техники

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron