T-34/Maskvos BEG „OGONEK“/1:30/Raritetas

Informacija apie naujai išleistus plastikinių modelių rinkinius, rinkinių apžvalgos
#

T-34/Maskvos BEG „OGONEK“/1:30/Raritetas

Standartinė PzKpfw72 » 2015 Gru 30 (Tre) 19:01

Sveiki, Gerbiamieji :)

Šios temos pavadinimas - „Naujienos ir apžvalgos“ nelabai tinka mano pristatomam modelui. Greičiau visiškai atvirkščiai. Noriu parodyt Jums, ką visiškai netyčia įsigijau „besiblusinėdamas“ Kalvarijų turguje. Atvirai pasakius, tai labai svarbus man pirkinys. Pirkinys, kuris nukėlė mane kokius 35-40 metų atgal į saldžią vaikystę ir kuris nulėmė mano pomėgį. TAI PIRMASIS MANO ŠARVUOTOSIOS TECHNIKOS MODELAS, kurį sutvėriau būdamas vaikas. Tiesa, buvo Plastikart`o lėktuvai, tačiau tai mano pirmasis tankas.

Negaliu teigti, kad tai būtent ta, mano vaikystėje rinkta „edicija“, nes savosios dėžutės nepamenu, gal keleriais metais vėlesnė, bet iš esmės tai yra tai. Pagal specifikaciją tai yra labiau žaislas, tačiau tiems laikams tai buvo įspūdingas daiktas. Pakankamai „kopijingas“, judantis, su minkštais vikšrais, komplektuojamas dviem varikliais, po vieną bortui, su valdymo padargais, dekolėmis... na tiesiog :lol: Tiesa, žudė laidai iš pulto į objektą, nes norėjosi, kad jis būtų labiau autonomiškas.

Ką gi, žvilktelkim:

- įpakavimas - poligrafija būdinga tiems, atseit, „geriems laikams“, kartonas, dėžutė irgi toli gražu ne chrominė, nukentėjus nuo kelionių iš ir į turgų babuškos vežimaityje. Surištas originaliu popieriniu špagatu (lyg autentiškumo patvirtinimu, kaip juotelė banknote), ant kurio tais laikais buvo veriamos „baronkos“ parduotuvėse.

Paveikslėlis

- atsidarom dėžutę:
Paveikslėlis

Viskas originaliai supakuota, visos detalės vietoje, tiesa kelios neatlaikę istorinių lūžių pasidavė ir laisvos laksto maišelyje. Maišeliai irgi polietileno, to, jei kas pamena, nepasižyminčio skaidrumu. Maišelių skaičius 2 - viename modelas, kitame valdymo pultas su visa „elektronika“. Instrukcija, dekolės, vikšrai, klijų indelis su tipo aplikatoriumi dėžutėje atskirai laisvame plaukiojime.

- instrukcija, dekolės, klijų indelis (apie juos kiek vėliau)
Paveikslėlis
- instrukcija (kita pusė)
Paveikslėlis

- pakuotė Nr.2 - valdymo pultas su visa „elektronika“
Paveikslėlis
Taip ir „dvelkia“ tarybine precizika. Duoti 2 varikliai (manau, vyresnieji juos puikiai pamena, kuomet meistraujant bandydavom ištraukt/įgrūst į ar iš kažkokio žaislo, o jį turėt buvo kiekvieno pacano svajonė), daug kontaktų, kuriuos reikia atitinkama tvarka sukraut į pultelį, krumpliaračiai ir transmisijos tvirtinimo elementai, vėlgi tos nenuspėjamos spalvos plastmasės, kokia senais laikais absoliučiai nieko nestebino. Ir... o Dangau, atkreipkite dėmesį į pultelyje esančias baterijas. Gamintojas buvo labai kilnus, komplektuodamas jomis savo gaminį, tik nepagalvojo, kad „apdovanojimas ras savo didvyrį“ po gerų 40-ties metų, o ne visuotinio deficito laikais :lol: Ačių dievui, jokių metalinių kontaktų pultelyje nėra, tad pakaks neutralizuot sodos tirpalu ir jis vėl bus kaip naujas.

- pakuotė Nr.1 - modelas
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Modelas - kietos, tamsiai žalios spalvos plastmasės. Liejinys (medis) vienas, rūpestingai, bet negailestingai perlenktas per pusę.

Paveikslėlis

Liejinio kokybė, irgi, manau, nieko nenustebinsiu, tarybinė. Žalia spalva parinkta, turbūt, nesitikint, kad kažkas ims terliotis ir dažyt 4BO spalva. Žalia yra žalia - tuom viskas ir pasakyta.

- kelios detalės iš arčiau

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

- vikšrai:
Paveikslėlis
Sidabro spalvos minkštos gumos ir kaip nebūtų keista, maloniai nustebino. Elastingi po šiai dienai (kartais net ir šiuolaikiniai gamintojai su savom technologijom ne visuomet tą išlaužia)

- klijai ir dekolės:
Paveikslėlis
Va klijams tai batai :lol: Tokiame ergonomiškame indelyje su aplikatoriumi girdisi tik kažkoks barškėjimas. Klijuoti jais nepavyks :(
Dekolės irgi juokingos, iš tų laikų. Jos veidrodinės, lipnia puse į viršų. Žodžiu, merki, pridedi ir melsdamasis trauki šalin popierėlį nuo viršaus. Rezultatas aišku nenuspėjamas. Žalia spalva čia jau, žinoma, kito atspalvio, taktinis numeris 072, pridedamos ir dvi raudonos (labiau aviacinės) žvaigždės su baltu kontūru.

REZIUME:
Nežinau, ar man sąžinė leis rinkt šį modelą. Atgulėjo ne vieną dešimtmetį, gali pagulėt ir dar... Čia juk svarbiau prisiminimai ir emocijos... :cry: :wave:
Paskutinį kartą redagavo PzKpfw72 2015 Gru 30 (Tre) 20:26. Iš viso redaguota 6 kartus.
Vartotojo avataras
PzKpfw72
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 842
Užsiregistravo: 2009 Bal 17 (Pen) 19:05
Miestas: Vilnius

Re: T-34/Maskvos BEG „OGONEK“/1:30/Raritetas

Standartinė Uran325 » 2015 Gru 30 (Tre) 19:04

Ir uz kiek nupirkai idomu taip ) Bet labai idoms modelis (если бы в детстве получил бы такое то писался кипятком от радости). O del varikliu tikrai tiesa :D :D :D
Suradau viena rariteta irgi tankas T-34 kurijioe buvo "batarkes" 1978 metu pagaminta))) rieika pakesti "provodka" ir manau tankas bus viekaintis :D
Uran325
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 574
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 21:28
Miestas: Vilnius

Re: T-34/Maskvos BEG „OGONEK“/1:30/Raritetas

Standartinė PzKpfw72 » 2015 Gru 30 (Tre) 20:31

Uran325 rašė:Ir uz kiek nupirkai idomu ...>


Čia kaip su generolienės Popovos garnitūru iš „Dvylikos kėdžių“ - tik pasiturinčiam žmogui įperkama - po ilgų, nuožmių ir bekompromisių derybų su бабушка, kaina nuo 10, kirto iki 7€ :lol:
Vartotojo avataras
PzKpfw72
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 842
Užsiregistravo: 2009 Bal 17 (Pen) 19:05
Miestas: Vilnius

Re: T-34/Maskvos BEG „OGONEK“/1:30/Raritetas

Standartinė Uran325 » 2015 Gru 30 (Tre) 21:49

Nu jio reikai palikti kaip eksponatas muzeijinis ( gal cia pirma musu klubo muzejii eksponatas ) galim roditi uzseneciams visokiams )))
Uran325
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 574
Užsiregistravo: 2009 Bal 22 (Tre) 21:28
Miestas: Vilnius

Re: T-34/Maskvos BEG „OGONEK“/1:30/Raritetas

Standartinė Linas » 2015 Gru 31 (Ket) 10:23

Mano pirmas tankas buvo to paties "Ogonioko" KV-85.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: T-34/Maskvos BEG „OGONEK“/1:30/Raritetas

Standartinė PzKpfw72 » 2015 Gru 31 (Ket) 11:16

Linas rašė:Mano pirmas tankas buvo to paties "Ogonioko" KV-85.


Buvo ir toks reikalas. Tiesa, asmeniškai neturėjau, bet kaip pavydus ekspertas ( :geek: ) dalyvavau klasioko įsigyto šio modelaus konstravime. Primink (atmintis jau ne ta), ar jis buvo irgi su motorais, ar tiesiog kopija?
Vartotojo avataras
PzKpfw72
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 842
Užsiregistravo: 2009 Bal 17 (Pen) 19:05
Miestas: Vilnius

Re: T-34/Maskvos BEG „OGONEK“/1:30/Raritetas

Standartinė Linas » 2015 Gru 31 (Ket) 13:00

Aš turėjau be "vidurių". Nors buvau dar mažiukas, jau tada pasirodė keisa - toks didelis tankas, o viduj tuščia. Juo labiau, kad liukus buvo galima padaryti besidarinėjančius.

Kažkada, nostalgijos apimtas, naršiau po įvairius aukcionus ir mačiau pilnos komplektacijos KV-85 su motoriukais ir t.t. Matyt, man pasitaikė Lite versija :D
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius


Grįžti į Plastikiniai modeliai / Plastic Models / Пластиковые модели

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron