Space Ranger / EM4 Miniatures / 28mm / Plastikas

Diskusijos apie figūrėles, jų gamybą, dažymą, skaptavimą
Temos pvz:
Romėnų legionierius / 1:16 / Miniart
#

Space Ranger / EM4 Miniatures / 28mm / Plastikas

Standartinė Linas » 2011 Bal 16 (Šeš) 18:48

Pailsėjimui nuo Fordo nutariau pasibovyti su man visiškai nauja sritimi - figūrėlėmis. Tam puikiai tiko EM4 Miniatures figūrėlė. Iš kokio ji žaidimo, aš nežinau ir visai nesidomėjau. Spėju, kad 28 mm yra gana įprastas stalo žaidimams "mastelis". Pati figūrėlė - paprastumo viršūnė. Susideda vos iš trijų dalių (jei neskaičiuosim pagrindo). Išlieta gana grubiai iš bjauraus plastiko. Nors jis šlifuojasi neblogai, bet keistas "marmurinis" raštas neleidžia aiškiai matyti, ar jau pakankamai nušveista. Trumpai tariant, pats tas treniravimuisi. Glaisto nenaudojau, prieš dažant nugruntavau Tamiya pilku aerozoliniu gruntu. Dažiau Vallejo Game Color akriliniais dažais, su kuriais komplekte ir buvo figūrėlė. Tai buvo pirmas rimtesnis mano pasičiupinėjimas su Vallejo akrilu. Ir likau visiškai nesužavėtas. Tai, kad akrilas džiūsta greitai, labai gerai figūrėlių dažymui. Nes čia drybrushingas dažnai naudojamas ne tik įvairių briaunų paryškinimui, bet ir paviršiaus padengimui. Be to, galima beveik nesustojant dažyti skirtingas spalvas - kol išvalai teptuka, ką tik nudažyta spalva jau išdžiūvusi ir drąsiai galima tepti kitą. Bet dėl tos pačios priežasties vos po kelių minučių teptukas prisivelia džiūstančių dažų ir tenka jį nuolat valyti. Tiesa, paviršius šiais dažais dengiasi labai neblogai. Bet, deja, dažai visiškai nesilaiko, net ir ant grunto. Jeigu dažant emaliniais dažais smulkias klaidas galima pataisyti net ir paskutus skalpeliu ar smulkiu švitru, tai Game Color į tokius taisymus reaguoja labai kategoriškai - iš karto nusilupa. Dar vienas nemalonus momentas - Game Color labai prastai skiedžiasi degtine, nors Vallejo Model Color kaip tik atvirkščiai - degtinėlę mėgsta.
Man nelabai patiko ant dėžutės siūlomos spalvos, todėl nusižiūrėjau į WH40K Sons of Medusa ordino spalvas ir nuterliojau figūrėlę žalia spalva, keliose vietose dar uždėjau baltus akcentus. Ir pabaigai paterlinau kelių atspalvių pastelėmis.
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Peržiūrinėdamas nuotraukas (makro režimas - blogų modeliuotojų priešas) pastebėjau kelias klaideles. Pvz. vamzdžiui kliuvo žalių dažų, keliose vietose vėl nusitrynę dažai ir pan. Teks taisyti ir lakuoti.
Man pačiam išdidintos nuotraukos atrodo baisokai. Lygindamas savo figūrėlę su patyrusių meistrų darbais, matau, kad man dar tobulėti ir tobulėti.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Grįžti į Figūrėlės / Figures / Фигурки

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron