Puslapis 11

Įrankiai kartoniniam modeliavimui

StandartinėParašytas: 2010 Kov 14 (Sek) 22:16
DieCasteris
Kadangi kartoniniuose modeliuose esu „ :mrgreen: “, tai kartais iškyla problemų atliekant įvairias operacijas. Tad pradedu naują temą, kurioje visi galėsime pasidalinti savo patirtimi ir „know how“ modelizme.
Vienas iš labiausiai varginančių ir nuobodžių darbų - daugybės mažų ir vienodų apvalių elementų išpjovimas.
Visiškai netyčia (o gal ir tyčia) aptikau įrankių rinkinuką, kuris oficialiai vadinasi „Vinių įkalėjas 4vnt.“ Importuotojas - UAB Diurablis-prekyba. Kaina 5,70Lt. Komplekte tikrai 4vnt. metalinių „skylamušių“. Jų skersmuo: 0,8; 1,6; 2,4; 3,2mm. Galbūt jų paskirtis visai kita, bet pritaikius skersmenį ir lengvai stuktelėjus plaktuku - gaunasi puiki apvali kiaurymė.

Įdedu nuotraukas paties rinkinuko ir šiek tiek darbo rezultatų, kuriais likau patenkintas:
Paveikslėlis

Paveikslėlis

Lauksiu ir Jūsų :idea: šioje temoje

Re: Įrankiai kartoniniam modeliavimui

StandartinėParašytas: 2010 Kov 14 (Sek) 23:06
Tamosis
Labas.

Skylėms kartone išmušti naudojami muštukai arba skylamušiai. Aš savo muštukus pirkau moduni.de, tai tikrai kokybiškas produktas. Didesniems apskritimams išpjauti naudojami įrankiai - skriestuvai. Aš asmeniškai naudoju OLFA skriestuvą, turiu ir kitos firmos, bet tas žymiai prastesnis. Apie įrankius esu parašęs straipsnį, kurį jau beje reikėtų gal ir atnaujinti :)

http://www.modeliuok.lt/wp/?p=690

Muštukų foto galėsiu įmesti vėliau.

Re: Įrankiai kartoniniam modeliavimui

StandartinėParašytas: 2010 Kov 15 (Pir) 19:16
DieCasteris
Sveiki visi.

Didesnėms apvalioms detalėms ir aš turiu Olfos skriestuvą, tiesa, nesu labai juo patenkintas - gal ranka dar neįgudus, bet neišeina gerai nustatyt jo pjovimo kampo ir pagal kontūrus išpjaut detalės (tenka prašyt rimtesnių
modeliuotojų :oops: ). Tie patys rimtesni modeliuotojai Corel 'io ir spausdintuvo pagalba padarė šabloną apvalių detalių centrui nustatyti, kada nors parodysiu ir galėsiu paaiškinti kaip jį pasidaryti.
Tiesa, apie kitus Olfos produktus esu labai geros nuomonės, ypač džiaugiuosi peiliu - XA-1/BB su juodomis geležtėmis - ABB (Excel Black), kuriuo naudojuosi. Jo patogi ergonomika ir superinis aštrumas.

Re: Įrankiai kartoniniam modeliavimui

StandartinėParašytas: 2011 Bal 28 (Ket) 22:11
Dzhy

Re: Įrankiai kartoniniam modeliavimui

StandartinėParašytas: 2011 Bal 29 (Pen) 9:58
Caras
Aš irgi skylėms išmušti naudoju panašius įrankius. Kaip pagrindą po detale dedu pjaustymo kilimėlį. Nors kilimėlis gadinasi, bet geresnio pagrindo neradau. Kadangi kaltai yra konusiniai, pamiklinus ranką ir nutaikius smūgio jėgą, su vienu kaltu galima išgauti didesnį ar mažesnį skylės diametrą (pvz.: su 1,6 kaltu galima daryti 1,8 , 2,0 skyles).