Skaidrūs klijai

Diskusijos apie plastikinių modelių gamybos technologijas
#

Skaidrūs klijai

Standartinė RomasM » 2016 Geg 06 (Pen) 11:22

Pasidalinkite prašau kolegos informacija - kokius klijus naudojate skaidrioms detalėms klijuoti. Ką išbandėte ir kas jums šiai dienai geriausi. Daug gerų atsiliepimų skaičiau apie Microscale Micro Kristal Klear, bet teko skaityti, kad ir PVA klijai taip pat gerai klijuoja, o gal kas bandė klijuot česnako sultimis :D
Tikrai būtų įdomu, ir manau ne tik man vienam.
RomasM
 
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: 2016 Bal 19 (Ant) 9:52

Re: Skaidrūs klijai

Standartinė Linas » 2016 Geg 12 (Ket) 14:26

Viskas priklauso nuo situacijos. Jeigu tvirtinimo siūlei neteks visiškai jokio krūvio, gali užtekti ir PVA klijų. Bet tokiu atveju geriau rinktis "ūkinės" paskirties, o ne tuos skystymėlius, kuriuos parduoda kanceliarijos parduotuvės. Kai detalė pati laikosi tvirtinimo vietoje, aš dažnai apsieinu su labai skystais Gunze Sangyo Mr. Cement S. Kapiliarinio efekto dėka klijai savaime nuteka kur reikia ir nėra pavojaus palikti terlinus pirštų atspaudus. Lygiai taip pat tinka ir specialūs cianakrilato klijai. Jie dažnai vadinami "odourless". Pvz. Roket Odourless žalia etikete. Microscale nesu bandęs, bet analogiškas Humbrolio Clearfix visiškai netinka stikliukų klijavimui. Jį galima naudoti nebent "įstiklinti" mažas ertmes, pvz. iliuminatorius.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: Skaidrūs klijai

Standartinė Aras262 » 2016 Geg 17 (Ant) 12:21

Na nežinau... Visų savo modelių stiklus kol kas klijavau su tuo Humbrol Clearfix, kuris tam visiškai netinka :shock: :lol: Pabandžiau ir Microscale Kristal Klear, bet jis kiek kitaip elgiasi ir gal nuo įpročio man labiau patinka Humbrol. Reiktų kada pabandyti Roket Odourless. Beje manyčiau, kad kaip tik Gunze Sangyo Mr. Cement S ar Tamiya Extra Thin Cement netinka :mrgreen: , nes principas tai - dviejų plastikų suvirinimas, o blizganti stiklo briauna labai parodo jo storį ir tam, kad to bjauraus efekto išvengti - aš dažau briauną interjero spalva, taigi Gunze ir Tamiya tirpins tik dažus ir dar labiau viską sujauks. Aišku, kaip ir kiekvienas produktas, ir Humbrol Clearfix nėra idealus - pvz. tįsta tokiais lipniais siūlais, panašiais į voratinklio (hmm.. ar tik vorai negeneruoja savyje to mums reikalingo idealaus produkto :lol: ) Reiktų mums, Linai, susitikti prie alaus ir padiskutuoti apie tokio jautraus dalyko, kaip stiklai klijavimą :D
Paskutinį kartą redagavo Aras262 2016 Geg 17 (Ant) 12:28. Iš viso redaguota 1 kartą.
Vartotojo avataras
Aras262
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2010 Bal 30 (Pen) 23:37

Re: Skaidrūs klijai

Standartinė PzKpfw72 » 2016 Geg 17 (Ant) 12:25

Aras262 rašė:Reiktų mums, Linai, susitikti prie alaus ir padiskutuoti apie tokio jautraus dalyko, kaip stiklai klijavimą :D


Nu Kijeve ir padiskutuosit: pigiai ir iki nuodugnumo.

Atsiprašau už šiukšlelę :oops: .
Vartotojo avataras
PzKpfw72
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 842
Užsiregistravo: 2009 Bal 17 (Pen) 19:05
Miestas: Vilnius

Re: Skaidrūs klijai

Standartinė Aras262 » 2016 Geg 17 (Ant) 12:32

PzKpfw72 rašė:
Aras262 rašė:Reiktų mums, Linai, susitikti prie alaus ir padiskutuoti apie tokio jautraus dalyko, kaip stiklai klijavimą :D


Nu Kijeve ir padiskutuosit: pigiai ir iki nuodugnumo.

Atsiprašau už šiukšlelę :oops: .


Tavyje šneka pavydas :twisted: , važiuojam kartu ir prisidėsi prie diskusijos
Atsiprašau už "flood'ą" ir aš :D :oops:
Vartotojo avataras
Aras262
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 31
Užsiregistravo: 2010 Bal 30 (Pen) 23:37


Grįžti į Plastikinės technologijos / Plastic Technology / Пластиковые технологии

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron