Rūdžių imitavimas-kaip tai daryti?

Diskusijos apie plastikinių modelių gamybos technologijas
#

Rūdžių imitavimas-kaip tai daryti?

Standartinė zeleniokas » 2011 Bir 20 (Pir) 15:33

Aš esu naujokas šitame hobyje ir susidūriau su viena problema dažant: kaip nudažyti daiktą, kad jis atrodytų surūdijęs ir kokius dažus šiam reikalui patartumėte naudoti? Ačiū už informaciją.
zeleniokas
Naujokas
 
Pranešimai: 2
Užsiregistravo: 2011 Bir 20 (Pir) 12:00

Re: Dažymas

Standartinė PzKpfw72 » 2011 Bir 20 (Pir) 23:51

Pirmas dalykas, kuris bus kaip pastebėjimas - mes savo forumą labai saugom ir puoselėjam, tad paprašyčiau sukonkretint temos pavadinimą, ir jei yra pageidavimas pakalbėt apie rūdžių efekto dažus - taip ir rašykim pavadinime - tai tiek.
O kas į klausimą - atsakymas labai platus. Pirma, rūdžių esti įvairiausių tipų: vienaip atrodo surūdijęs automobilio kėbulas, kitaip atrodo aprūdiję tanko elementai. Žodžiu, kūrybai vietos yra.
Primityviausias sprendimas - pasirinkt tiesiog modeliavimo dažus (emalę ar akrilą), kurie ir sukurti rūdžių (rust) spalvai pasiekti, tačiau tikroviškumo jie kai kada stokoja. Tad reikia pasijungt savo fantaziją ir laboratorinius bandymus maišant ant paletės dažus, siekt norimo efekto. Kažkur įžiūrėjau ir naudoju oranžinę+anglies pilkąją (antracitas) spalvą įvairiomis proporcijomis, pakankamai praskiedžiant.
Kitas ir pats efektingiausias sprendimas - naudot tikras rūdis. Šis variantas tinka labiau tonavimui ir nedideliems plotams.
Taigi, randi norimos spalvos surūdijusį gelžgalį, pasidroži rūdžių, pasidarai iš jų miltelių ir gerai, keliais sluoksniais užtonuoji norimą vietą. Žinoma, po šios operacijos reikalingas lakavimas. Galima rūdžių miltelius maišyt su laku iš karto...
Na o visa ko pagyvinimui, po šių veiksmų, reikalingas papildomas tonavimas ir sendinimas nuplovimu bei pigmentais, kas suteiks norimam modelio elementui „gyvumo“...
Vartotojo avataras
PzKpfw72
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 842
Užsiregistravo: 2009 Bal 17 (Pen) 19:05
Miestas: Vilnius

Re: Rūdžių imitavimas-kaip tai daryti?

Standartinė Linas » 2011 Bir 21 (Ant) 10:08

Esu matęs MiG mokomąjį filmuką. Jame rūdžių imitavimui naudojamos pastelės. Milteliai maišomi su vandeniu (arba specialiu surišėju, jei norima sukurti tekstūrą), gauta košelė užtepama reikiamose vietose ir iždžiūvus perteklius nubraukiamas teptuku. Taip dedant sluoksnį po sluoksnio skirtingus atspalvius išgaunamas norimas rūdžių efektas. Noriu pabrėžti, kad tokį būdą tik mačiau filmukę, o ne išbandžiau pats.
Specialiai modeliuotojams skirti produktai (pvz. MiG) yra "reikalingų" atspalvių ir t.t., ir pan. Tačiau jie nepigūs, o bet kurioje dailės reikmenų parduotuvėje galima išsirinkti iš daugybės atspalvių sausų pastelių. Aš iš anksto prisimalu jų į buteliukus nuo dažų, kad būtų patogu naudoti.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius



Grįžti į Plastikinės technologijos / Plastic Technology / Пластиковые технологии

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron