Naujoko klausimai

Diskusijos apie plastikinių modelių gamybos technologijas
#

Re: Naujoko klausimai

Standartinė Anuliuotas » 2013 Kov 20 (Tre) 22:00

Aciu labai :)
Anuliuotas
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 109
Užsiregistravo: 2013 Kov 15 (Pen) 21:09
Miestas: Kaunas

Re: Naujoko klausimai

Standartinė mantauselis » 2013 Gru 29 (Sek) 23:30

Sveiki, Modelistai,
įsitrauksiu ir aš į šį hobį.. Nuo vaikystės buvo idomūs tie plastikiniai modeliukai.. bet vis pažiūrėdavau ir nueidavau. vasarą jau lyg buvau daugiau susidomėjęs, bet tada pats su savim susitariau, kad atradęs laisvesnio laiko, pirma perskaitysiu visą literatūrą ir po to nusipirksiu kokį modeliuką. Bet taip atsitiko kad Kalėdų senelis mane aplenkė ir po eglute radau Citroen 2CV Charleston 1:24 Revell. Nebuvo kur dėtis - visus lt forumus perskaičiau per kelias dienas, užmečiau akį į užsienio literatūrą.. Kadangi rankos net dreba kaip norisi pradėti kuo greičiau konstruoti, tai reikia tučtuojau pasirūpinti įrankiais :) ir tokie du visai neidomūs klausimai iškilo:
1) tie kurie naudoja spec darbo - pjaustymo kilimėlius. Kokio dydžio jūs juos naudojate? man mintys sukasi apie a3, bet ar nebus kartais per mažas? kas naudoja tokio dydžio ar kartais nepritrūkstat vietos? būtų smagu išgirsti daugiau nuomonių.(mintys yra dirbti tik su plastiku, automobilių modeliukais 1:24, 1:25 mastelių)
2) Dar niekaip neperpratau, kuom modelistai priklijuoja automobiliuko kėbulą prie pagaliuko, bonkutes, ar flakonelio ar dar kokio daikto kad patogiau būtų dažyti?

pradžiai tiek, ačiū
mantauselis
Naujokas
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2013 Gru 26 (Ket) 16:03
Miestas: Kaunas

Re: Naujoko klausimai

Standartinė Tomazs » 2013 Gru 30 (Pir) 0:10

Sveikas, taip A3 bus kaip tik tokiems modeliams ir masteliui. O ant pagaliukų klijuoja nes dažniausiai dažo aerografu ar iš slėginio balionėlio, tai viena ranka sukioja detalę, kad dažai lygiai pasiskirstytu ir į visus pakampius kliutų, o kitoj dažymo įranga. Sėkmės ;)
WIP: M62K P-39
Done: АC-40
Vartotojo avataras
Tomazs
Modeliuotojas
 
Pranešimai: 126
Užsiregistravo: 2009 Lie 10 (Pen) 20:43
Miestas: Birštonas-Kaunas

Re: Naujoko klausimai

Standartinė mantauselis » 2013 Gru 30 (Pir) 0:29

Kam tie pagaliukai naudojami aš supratau, tiesiog norėjau išklausti kokia medžiaga dedama tarp pagaliuko ir automobilio kėbulo? plastelinas, dvipuse pilni juosta ar koks kaučiukas ar dar kazkas?
mantauselis
Naujokas
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2013 Gru 26 (Ket) 16:03
Miestas: Kaunas

Re: Naujoko klausimai

Standartinė Linas » 2013 Gru 30 (Pir) 10:12

mantauselis rašė:Kam tie pagaliukai naudojami aš supratau, tiesiog norėjau išklausti kokia medžiaga dedama tarp pagaliuko ir automobilio kėbulo? plastelinas, dvipuse pilni juosta ar koks kaučiukas ar dar kazkas?


Variantai yra du. Pirma, nuotraukoms skirto "Tac" gumulėlis. Jo galima įsigyti daugumoje kanceliarinių prekių parduotuvių. Skirtingai nuo plastilino, jis nepalieka riebių dėmių, skirtingai nuo dvipusės lipnios juostos nėra toks kibus, todėl nereikės detalės atlupinėti "su mėsom". Antra, elektriniai gnybtai "krokodilai". Aš pirkau per eBay, 100 vienetų su siuntimu kainavo gal 11-12 litų. Užspaudi toki krokodilą ant bambukinio iešmelio ir voila - detalės laikiklis.

Automobilio kėbulą daugelis tvirtina prie kokio buteliuko. Tam ant dangtelio prilipdo didoką Tac'o gumulą ir prispaužia prie tuo metu nedažomo paviršiaus, dažniausiai stogo iš vidaus.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: Naujoko klausimai

Standartinė mantauselis » 2014 Sau 01 (Tre) 22:04

Bestudijuojant modeliuko instrukciją, dar vienas man neaiškumas iškilo. tam tikrom detalių grupėms (A, B, C, D...) priskirta tam tikros dažų spalvos, tačiau viena detalių grupė susideda iš dviejų spalvų. įdedu instrukcijos foto. klausimas: ar tas dvi spalvas reikia tarpusavyje sumaišyti ir tada dažyti, ar pirma nudazyti viena spalva ir nudžiuvus -antra spalva, nors ta antra spalva, tai suprantu, kad ten yra paprasčiausias permatomas turbut kaip lakas, ar tikrų tikriausias lakas?
ačiū
Paveikslėlis
mantauselis
Naujokas
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2013 Gru 26 (Ket) 16:03
Miestas: Kaunas

Re: Naujoko klausimai

Standartinė Gnomas » 2014 Sau 01 (Tre) 22:07

susimaišit tarpusavy, pagal nuruoditos proprcojos
Vartotojo avataras
Gnomas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 23:54
Miestas: Vilnius

Re: Naujoko klausimai

Standartinė mantauselis » 2014 Sau 01 (Tre) 22:11

na tada automatiškai formuojasi sekantis klausimas, kokios tos proporcijos galėtų būti, nes ties skyriumi "Naudojamos spalvos" yra tik ta informacija kuria foto ikėliau.
mantauselis
Naujokas
 
Pranešimai: 13
Užsiregistravo: 2013 Gru 26 (Ket) 16:03
Miestas: Kaunas

Re: Naujoko klausimai

Standartinė Gnomas » 2014 Sau 01 (Tre) 22:22

Pažiuriek N spalva iš ko susideda
Vartotojo avataras
Gnomas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 23:54
Miestas: Vilnius

Re: Naujoko klausimai

Standartinė auktis » 2014 Sau 01 (Tre) 22:28

Šiuo atveju Nr.331 yra spalva pusiau matinė, tad reiktų nudažyti pirma ja. Paskui (aišku, išdžiūvus pirmai spalvai) rekomenduoja nudažyti Nr.1, kas yra skaidrus blizgantis lakas (ko gero tiktų ir kitoks blizgantis lakas). Bent jau taip reiktų suprasti pagal šią instrukciją (1. 331 + 2. 1).
Jei reiktų maišyti proporcijomis, tai Revell'io instrukcijoje būtų XX % 331 + YY % 1.
Vartotojo avataras
auktis
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 293
Užsiregistravo: 2009 Geg 09 (Šeš) 8:48
Miestas: Vilnius

AnkstesnisKitas

Grįžti į Plastikinės technologijos / Plastic Technology / Пластиковые технологии

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron