Puslapis 11

MR-4 (Mercury-Redstone 4) / Dragon / 1:72 / plastikas

StandartinėParašytas: 2013 Bal 10 (Tre) 0:32
auktis
Dar vienas pabaigtas aparatas.

Trumpai istorija būtų tokia. Mercury projektas buvo JAV projektas pakelti žmogų į kosmosą.
Tam panaudota modifikuota balistinė Redstone raketa. Mercury buvo kapsulė (kosminis laivas) kur pasodino astronautą. Pirmas skrydis su žmogumi – MR-3, „Freedom 7“, 1961-05-05, astronautas Alan Shepard.

Daugiau informacijos čia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mercury-Re ... ch_Vehicle
arba ir daug kur kitur.

MR-4 buvo antrasis JAV pilotuojamas suborbitinis skrydis, astronautas – Vigil I. „Gus“ Grisham. Kosminis laivas pavadintas „Liberty Bell 7“ pagal legendinį laisvės varpą, tariamai skambėjusį skelbiant JAV nepriklausomybę (balta kreivė ant kapsulės vaizduoja tikrojo varpo trūkį), o pavadinime esantis septynetas simbolizuoja Mercury projekto pirmųjų astronautų septintuką.

Daugiau:
http://en.wikipedia.org/wiki/Mercury-Redstone_4


Tolesni Mercury projekto skrydžiai vyko su galingesnėmis raketomis, kosminiai laivai jau galėjo apskrieti orbita aplink žemę.

Modelis:
Modelis paprastas, apie jį čia:
http://modelingmadness.com/scott/misc/r ... /11014.htm

Smagu, kad korpuso detalės iš karto yra gatavos (apvalios), nes kiek tekę klijuoti kitas raketas ar apvalius daiktus, dažniausiai klijuojant iš dviejų pusių apvalų skerspjūvį pasiekti vargas. Tad susirenka modelis per kokį pusvalandį. Papildomai padariau skaidrų permatomą langelį, kurio forma atitinka Mercury kosmines kapsules nuo MR-4 skrydžio.
O va su dažymu buvo ką veikti. Nors duodama viršuje esančių dryžių dekolė, ji buvo šiek tiek per didelė ir teko viską dangstyti. Po trečio perdažymo ir pataisymo gavosi daug maž pakenčiama. Dažiau pagal dekolėje esantį juostų skaičių, bet paskui (kaip visada, per vėlai) panagrinėjęs nuotraukas turiu įtarimą kad šis skaičius neatitinka tikrovės. Bet aš to niekam nesakysiu. :roll: :lol:
Padukas – medinis, iš www.e2046.com , nors modelyje buvo visai pusėtinas plastikinis. Manau medinis vien tuo geriau, kad sunkesnis ir modelis stabilesnis.

Jei įdomu apmaudžiai primityvūs išgirtojo Dragono liapsusai su dekolėmis – skaitykite toliau. Pirma, juostų skaičius kaip aukščiau rašiau. Turėtų būti smulkesnės ir daugiau, net į galvą neatėjo, kad taip galima suklyst. Antra – kosminis laivas su tokiu langeliu, kaip išlieta – iš duotų dviejų variantų tinka tik MR-4 skrydžiui / “Liberty Bell 7” kapsulei. MR-3 / “Freedom 7” langeliai buvo berods du, maži ir apvalūs, truputį kitose vietose. Trečia, atitinkamai, neteisingi virš sparnelių esantys užrašiukai MR 7, nes toks buvo Redstone raketos-nešėjos numeris Alan Shepard MR-3 skrydyje, o MR-4 turėtų būti užrašyta MR 8. Visa tai gerai matosi istorinėse nuotraukose, tai modelyje dar pataisysiu (atkreipiau dėmesį tik dabar).

Kaip ir ką tokioje raketoje fotografuoti – nežinau. Ir modelis labia paprastas. Tad tik kelios nuotraukos.

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

Re: MR-4 (Mercury-Redstone 4) / Dragon / 1:72 / plastikas

StandartinėParašytas: 2013 Bal 10 (Tre) 8:40
Anubis
O koks baigto modelio aukštis?

Re: MR-4 (Mercury-Redstone 4) / Dragon / 1:72 / plastikas

StandartinėParašytas: 2013 Bal 10 (Tre) 21:19
auktis
Su visu padėkliuku - nepilnai 37 cm.
O va šiemet Dragon žada 1/72 Saturn V su Apollo, tai bus daiktas, berods ~1,5 metro! :shock:

Re: MR-4 (Mercury-Redstone 4) / Dragon / 1:72 / plastikas

StandartinėParašytas: 2013 Bal 11 (Ket) 6:24
Uran325
Так это круто 1,5 метра ) можно реактивне движки сварить с "карамельной силитры" и плавно перейти в ракетный дествующий моделизм.