Pz.Kpfw.II Ausf.C/Kartonowy Arsenal/1:25/Kartonas

Diskusijos apie kartoninius, plastikinius ar iš kitų medžiagų pagamintus antžeminės technikos modelius, jų gamybos procesus.
Temos Pvz.:
Tankas IS-2 / 1:35 / Tamiya
#

Pz.Kpfw.II Ausf.C/Kartonowy Arsenal/1:25/Kartonas

Standartinė Reynevan » 2009 Bir 11 (Ket) 18:32

Sveiki,

Paveikslėlis

Suklijavau keletą lėktuvų, dabar laikas išbandyti save ir suklijuoti tanką. Šarvuotos technikos ansčiau neklijavau, tai tikiuosi, kad man padėsit, jeigu bus kažkas neaišku. Neseniai manyje gimė teorija, kad geras modeliuotojas turėtų nors 1 kartą gyvenime suklijuoti tanką su atskirais trakais iš žurnalo. O po to gali pirkti lazerinius ar metalinius. Svarbu, kad žinotų ką tai reiškia. Tas antras panzeris man visada labai patiko. Anksčiau bijojau jį klijuoti dėl vikšrų ir važiuoklės. Manau šis modelis bus man kaip išbandymas - ar atlaikys nervai ir entuzjazmas modeliavimui. Esu nusistatęs optimistiškai, bet biški bijau, kad visdėlto galėčiau tanko nepabaigti.

Pats modelis jau senas - 98 metų, todėl ratai neturi centrų ir modelio sudarymas yra nekompiuterinis. Konturo linijos yra sąlyginai storos. Pačiam žurnale parašyta pjauti linijas pagal jų išorinį kontūrą, t.y. visa kontūro linija turėtų matytis. Man tai nepatiko - todėl konsultavausi šiuo klausimu keliuose forumuose ir žmonės pasakė, kad nieko neatsitiks jeigu pjausiu pagal linijos vidurį. Taip ir darysim.

Pagal mano preiliminarius skaičiavimus, modelis susideda apytiksliai iš 1400 kartoninių detalių ir apie 1700 su vėlom ir vėlytėm. Iš ko trakams išeina virš 1000 detalių, važiuoklei su ratais apie 300-400 ir pačiam tankui apie 300 detalių. Įdomus balansas.

Šiek tiek įdomybių apie patį modelį. Jeigu kažkas nematėt šio modelio, verta susipažinti su vikšrų sistema. Tai atrodo taip:

Paveikslėlis

O tai yra vikšrų dalis, įdomiai atrodo. Negaliu jau susilaukti to momento kai pjaustysiu iu tuos mažyčiu kvadratėlius trako viduje:

Paveikslėlis

Mane gasdino ratai be centrų, radau internete tokį šabloną centrams žymėti. Jeigu kažkas norės, galima jį atsisiųsti iš čia: http://rapidshare.com/files/113668979/szablon_do_k___322_.pdf.html Nusipirkau specialią plėvelę ir ant jos atspausdinau šabloną. Tikiuosi pravers. Turiu nupirkęs Olfos skriestuvą - būtų gaila jo nepanaudoti.

Paveikslėlis

Senukuose nusipirkau gruntinį nitrolaką Capon. Su juo impregnavau detales iš abiejų pusių prieš kerpant detales. Kaina - keliolika litų kartų su skiediklių.

Paveikslėlis

Pirmas įspudis - kartonas tapo daug atsparesnis ir net sunkiau pjaunasi. Detalės nesisluoksniuoja. Gera apsauga popieriui prieš klijuojant. Pačios detalės atrodo praktiškai taip pat po džiuvimo, kaip ir prieš impregnacija. Jeigu labai kruopščiai prisižiūrėti, galima pastebėti šiek tiek blizgesio, bet realiai to nesimato.

Toliau prasidėjo procesas: Priklijavau špangoutus ant kartono, išpjoviau detales. Špangoutų briaunas impregnavau su BCG klijais:

Paveikslėlis

Efektas: kartonas nesisluoksniuoja. Jo šonai pasidaro kaip plastmasiniai. Labai lengva šlifuoti.

Na ir pirmos nuotraukos iš gamybos proceso:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Naujos nuotraukos iš gamybos proceso:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Briaunas ir baltus kvadratėlius ant korpuso nudažiau Pactros A92 Grauviolet spalva.

Ką galiu pasakyt? Klijuojasi pakankamai smagiai, bet nepasakyčiau, kad viskas eina lengvai. Patirties trukumas tankų klijavime pasireiškia tuo, kad tiesios formos ir kampai prašo naujų iššūkių. Šį kartą teko šiek tiek špakliuoti. Žurnale yra keletas nedidelių klaidų , tačiau galiu pasakyti, kad viskas tinka pakankamai gerai.

Pjaunam vikšrus: tokių išpjoviau 216 detalių. Tai dar ne viskas.

Paveikslėlis

Bandžiau eksperimentuoti imituojant suvirinimo vietas. Vokiečių tankuose jos labai švelnios ir tolygios. Man tokio rezultato pasiekti nepavyko, bet imitacijos jaučiasi. Taip pat eksperimentavau šiek tiek su weatheringu ir metalizeriais.

Paveikslėlis

Galinė tanko dalis - žaliuzės, viriai, rankenos, liukai.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Suvirinimo siūlės imitaciją dariau taip: naudojau špachlį, po to šlifavau, po to nudažiau, ant viršaus dry brush'u gunmetal - kur daugiau, kur mažiau ir tik keliose vietose, kampuose - silver spalvos, bet minimaliai.

O purvas tai labai paprasta. Turiu dažų buteliuką - Pactra weathering. Paprasčiausiai paėmiau weathering dažų, atskiestų vandeniu ir nudažiau kur norėjau.
Paskutinį kartą redagavo Reynevan 2009 Gru 18 (Pen) 2:11. Iš viso redaguota 2 kartus.
Klijuoju: Pz.Kpfw.II Ausf C
Pabaigtas: Ju-87 D-3 GPM
Vartotojo avataras
Reynevan
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 199
Užsiregistravo: 2009 Bal 21 (Ant) 23:20
Miestas: Vilnius

Re: Pz.Kpfw.II Ausf.C/1:33/Kartonowy Arsenal

Standartinė traukinukas » 2009 Bir 17 (Tre) 1:41

Sveiki!
Jėgovai gaunasi, ypač patiko tos foto, kur visokios rankenėlės,vyriai ir grotelės. Labai tikroviškai atrodo ir foto puikios kokybės.
Klausimėlis: tie visi "rūdžių","senų dažų" efektai ant korpuso - ar taip buvo žurnale, ar pats dailinai?
Linkiu sekmės.
traukinukas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 83
Užsiregistravo: 2009 Geg 07 (Ket) 12:46
Miestas: Vilnius

Re: Pz.Kpfw.II Ausf.C/1:33/Kartonowy Arsenal

Standartinė Reynevan » 2009 Lap 27 (Pen) 18:12

Sveiki,
Po ilgos pertraukos sugrįžau su najom nuotraukom. Tigi - pats korpusas pabaigtas, tik kol kas be antenos ir žibintų, kurie bus priklijuoti proceso pabaigoje. Viskas klijuojasi puikiai - be kažkokų problemų vertų paminėjimo. Duslintuvą dariau iš tušinuko šerdelės ir nudažiau - tikroviškiau atrodo. Dėžutės, įrankiai - viskas pagal instrukcijas. Kniedes dariau standartiškai - iš lipalo, po to nudažiau. Eksperimentavau toliau su purvinimu. Naudojau Pactra dažus tokių spalvų: Mud, Weathering, Gun Metal, Grey Gloss, Rust. Toliau darysiu bokštelį.
Štai nuotraukos:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis
Klijuoju: Pz.Kpfw.II Ausf C
Pabaigtas: Ju-87 D-3 GPM
Vartotojo avataras
Reynevan
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 199
Užsiregistravo: 2009 Bal 21 (Ant) 23:20
Miestas: Vilnius

Re: Pz.Kpfw.II Ausf.C/1:33/Kartonowy Arsenal

Standartinė geris » 2009 Lap 27 (Pen) 18:32

Sveikas grįžęs prie modelių, Reynevan ;)
Žiūriu, kad "panzeris" vis gražėja ir gražėja :D Aišku prikibti būtų prie ko, bet labai jau menkai: grotelės nevisai lygios, atsarginis ratas kažkaip plokščias atrodo, aštriais kraštais - arba fotkė iškreipia viską, dar galinė lempa truputėlį "popieriška" atrodo - gal kokio blizgesio jai reiktų ar lašo dažų raudonų. Bet kaip sakiau, čia mažmožiai. Šiaip "weathering'as" labai įspūdingas - nei per daug, nei per mažai - labai "skaniai" akį nuteikia :) Prie "dusliarkos" irgi gerai pasitengei - tas jos įlinkimas labai natūraliai atrodo ;) Žodžiu liuks :)
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Pz.Kpfw.II Ausf.C/1:33/Kartonowy Arsenal

Standartinė Linas » 2009 Lap 27 (Pen) 23:00

Darbas tikrai geras, bet dėl weatheringo tai aš linkęs manyti, kad jis dar nebaigtas. Antraip keistai atrodo, kai vienos vietos gerokai apdulkėjusios ir išpurvintos, o visai šalia beveik švaru. Pavyzdys - variklio skyriaus plokštės purvinos, o liukai atrodo beveik švarūs. Kita vertus, ten, kur purvina, atrodo purvina pakankamai įtikinamai. Dėl rato irgi būčiau linkęs pasiginčyti. Čia juk ne automobilis, tankuose guminis apvadas dažniausiai ir būna toks kampuotom briaunom.
Vartotojo avataras
Linas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 609
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 21:56
Miestas: Vilnius

Re: Pz.Kpfw.II Ausf.C/1:33/Kartonowy Arsenal

Standartinė Reynevan » 2009 Lap 28 (Šeš) 16:21

Sveiki,
Ačiū už komentarus.
Na taip, sutinku, grotelės nelabai lygios - mano kaltė. Iš kitos pusės tankose, ypač pabuvusiems fronte (kaip mano), tos grotelės turėtų būti šiek tiek kreivokos (kaip pas mane) :) . Ratas gal taip nuotraukoje atrodo plokščias, nes realybėje lengvai iškila forma išliko. Dėl rato kraštų, tai sutinku: gal ir reikėtų man nepatinginiauti ir gražiai pašlifuoti. Greitai parodysiu daugiau nuotraukų su ratais, tai man ir padėsite apsispręst kaip geriau juos daryti. O dėl lempos galinės dar nenusprendžiau, manau kai purvinsiu tanką iš apačios, tai gerokai papurvinsiu galinius žibintus, kad jų beveik nesimatytų ir kad negadintų vaizdo :) .

Linai: man atrodo, kad liukai turėtų būti švaresni arba beveik švarūs, nes jie dažnai naudojami ir atidaromi. Kažkur turėtų būti švariau, o kažkur labiau purvina. Jeigu purvinčiau viską, nepalikdamas akcentų, tankas atrodytų nuobodžiau.
Klijuoju: Pz.Kpfw.II Ausf C
Pabaigtas: Ju-87 D-3 GPM
Vartotojo avataras
Reynevan
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 199
Užsiregistravo: 2009 Bal 21 (Ant) 23:20
Miestas: Vilnius

Re: Pz.Kpfw.II Ausf.C/1:33/Kartonowy Arsenal

Standartinė geris » 2009 Lap 28 (Šeš) 18:36

Reynevan, pasitaisyk temoje savo mastelį - ne M 1:33, o M 1:25, juk ne aviacija :)
O dėl akcentų aš linkęs tau pritarti - vienu atveju realistiškumą reikia paaukoti dėl akcentų ir išvaizdos ;)
Paveikslėlis47%
Paveikslėlis
Paveikslėlis59%
Paveikslėlis
Vartotojo avataras
geris
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 270
Užsiregistravo: 2009 Geg 05 (Ant) 23:43
Miestas: Mažeikiai/Vilnius

Re: Pz.Kpfw.II Ausf.C/1:33/Kartonowy Arsenal

Standartinė Gnomas » 2009 Lap 28 (Šeš) 20:46

Welcome back ;)
Vartotojo avataras
Gnomas
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 2009 Bal 16 (Ket) 23:54
Miestas: Vilnius

Re: Pz.Kpfw.II Ausf.C/1:25/Kartonowy Arsenal

Standartinė Reynevan » 2009 Lap 29 (Sek) 12:58

Ups, sorry - nepastebėjau dėl mastelio. Jau pakeičiau.
Klijuoju: Pz.Kpfw.II Ausf C
Pabaigtas: Ju-87 D-3 GPM
Vartotojo avataras
Reynevan
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 199
Užsiregistravo: 2009 Bal 21 (Ant) 23:20
Miestas: Vilnius

Re: Pz.Kpfw.II Ausf.C/1:25/Kartonowy Arsenal

Standartinė Reynevan » 2009 Lap 30 (Pir) 13:32

Labas,

Paskutiniu metu kažkas man atsitiko ir kiekvieną laisvą akimirką klijuoju, taigi šiek tiek naujų nuotraukų. Bokštelis klijavosi be didesnių problemų, bet sunkiausia yra formuoti labai plonus vamzdelius iš popieriaus, ypač tokius kaip tanko 20 mm pabūklas. Nes jis turi būti labai lygus ir apvalus. Kaip matosi nuotraukose, nudažiau tanko kulkosvaidį ir patranką, kad atrodytų kaip metaliniai. Jeigu kažkas klijuos šį tanką: atkreipkite dėmesį į detalė nr 78 - instrukcijoje iškirpti ir priklijuoti. Bet aš prisižiūrėjau panzerio nuotraukų ir visur akivaizžiai matosi, kad ta detalė yra stora. Todėl aš ją 3 kartus pastorinau, formavau ir tada priklijavau.

Tarp kitko ačiū mūsų kolegai Gnomui (Jurij) už konsultacijas kaip geriau dažyti ginklus :)

Štai bokštelio nuotraukos:

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Bendras vaizdas. Bokštelis neapsieis be weatheringo.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Dar vieną "dusliarkos" nuotrauka dienos šviesoje:

Paveikslėlis

Sėkmės
Klijuoju: Pz.Kpfw.II Ausf C
Pabaigtas: Ju-87 D-3 GPM
Vartotojo avataras
Reynevan
Modeliuok.LT klubo narys
 
Pranešimai: 199
Užsiregistravo: 2009 Bal 21 (Ant) 23:20
Miestas: Vilnius

Kitas

Grįžti į Antžeminės technikos modeliai / Vehicles Models / Модели наземной техники

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron